Studijos Malaizijos universitete – inovatyvaus mokslo galimybė (  )

2009 birželio 16 d.

 

Tarptautinis Limkokwing kūrybinių technologijų universitetas (Limkokwing University of Creative Ttechnology) plečiasi į Europos rinkas ir skiria 70 % stipendijas Lietuviams, norintiems studijuoti bakalauro studijas Kuala Lumpure, Malaizijoje. 

Limkokwing yra vienas sparčiausiai besivystančių universitetų Pietryčių Azijoje, turintis padalinius trijuose žemynuose: Azijoje (Malaizijoje, Kinijoje, Indonezijoje ir Kambodžoje), Europoje (Didžiojoje Britanijoje), Afrikoje (Botsvanoje, Lesote ir Svazilande). Greitai šis universitetas duris atvers ir JAV, Niujorke.
Limkokwing universitete visame pasaulyje studijuoja 25 000 studentų iš 144 valstybių. Universitete galima studijuoti tarptautinį verslą, komunikacijas, informacines technologijas, žurnalistiką, kompiuterinių žaidimų kūrimą, 3D animaciją, dizainą, architektūrą, urbanistinį planavimą, madą, multimedijų meną, grafinį dizainą ir kitų kūrybinių technologijų sričių programas.

Mėgstamos studijos, stipendija, kelionės ir skirtingos kultūros
Pirmasis studentas, pasinaudojęs galimybe studijuoti ir gyventi egzotiškoje Malaizijoje, yra Simas Balčiūnas:  „Games Art Development arba Kompiuterinių žaidimų dizaino studijas jau senokai turėjau savo taikiklyje, bet tai buvo tiesiog tolima svajonė. Jau buvau nustojęs tikėti, kad galėsiu mokytis kažką panašaus. Po tos savaitės, kai perskaičiau straipsnį apie Limkokwing universitetą bei skiriamą stipendiją, mano galvoje kažkas pradėjo kirbėti, ūžti ir visaip kitaip skelbti, kad nepasinaudoti šia proga tiesiog negalima!”, – apie savo apsisprendimą pasakojo lietuvaitis. Simas studijas pradėjo Lietuvos Dailės akademijoje, pasirinkęs skulptūros specialybę. Tačiau neaiški situacija dėl mokslo reformos bei vis dažnesni pranešimai apie ekonominę krizę studentui padėjo priimti sprendimą studijas baigti užsienyje. Galimybė gauti 70 % stipendiją, studijuoti mėgstamą dalyką, keliauti ir pažinti skirtingas kultūras paskatino Simą vykti į Malaiziją.

„Pirmąsias savaites visada šypsojausi, kai pamąstydavau, kad aš čia tikrai mokausi. Visas universitetas tiesiog kupinas kūrybiškumo dvasios”, – savo įspūdžiais dalinasi Simas. Limkokwing universitetas, įkurtas 1991 metais, buvo viena iš pasaulio pirmųjų mokslo institucijų, sutelkusių dėmesį į kūrybiškumą ir inovacijas technologijose bei akcentavusių šių įgūdžių vystymą universitete. Lygindamas skirtingų šalių studijas, Simas teigia, jog didžiausias skirtumas tarp studijų Limkokwinge ir Lietuvos universitetuose yra tas, kad čia labai daug praktinių užduočių: „Teorijos yra tiek kiek reikia ir ji pateikiama ne „sausai“ ir ne iš pasenusių vadovėlių. Studijų programos yra šviežios ir dažnai atnaujinamos. Taip pat vyksta aktyvūs susitikimai tarp dėstytojų ir studentų atstovų. Taip siekiama išsiaiškinti visus trūkumus ir juos kuo greičiau pašalinti. Taigi, studento nuomonė čia tikrai svarbi ir vertinama.” Daugelyje pasaulio šalių šis universitetas pripažintas kaip inovatyvaus ir kūrybiško mokslo pavyzdys. Apple Mac kompiuterių laboratorijos, elektroninė biblioteka, patyrę ir daug praktikos paskaitose taikantys dėstytojai iš viso pasaulio, artimas bendradarbiavimas su įmonėmis, kurios teikia realias galimybes universiteto studentams – aspektai, kurie garantuoja studijų kokybę ir universiteto pripažinimą Limkokwing kūrybinių technologijų universitete.

universiteto_simbolis_400Tarptautinė mainų programa
Dar viena lietuvė į Limkokwing universitetą atvyko vienam semestrui, dalyvaudama tarptautinėje mainų programoje. Kristina Kravcuk, baigusi bakalauro studijas Lietuvoje, mokslus tęsia Danijoje, kur studijuoja multimedijos dizaino bei komunicakcijos studijas. Kristina, lygindama studijas Lietuvos, Danijos bei Malaizijos universitetuose, teigia, kad Limkokwing universitetas išsiskiria savo inovatoriškumu bei orientavimusi į praktines užduotis. „Sunkiai rasi tokį universitetą, kuriame gautum užduotį sukurti užsklandą MTV Azijos kanalui ar fotografuoti Viktoria Secret apatinių drabužių kolekcijos pristatymą bei būti įvertintam ekspertų“, – žavisi užduotimis Kristina. Jos pasirinkimą vykti į tolimą kraštą lėmė galimybė suderinti mokslus, pažintines keliones, atrasti kultūrinius skirtumus ir užmegzti naujas pažintis su žmonėmis iš viso pasaulio.

Anglų kalbos kursai
Be kvalifikacijos diplomo, bakalauro ir magistro studijų, Limkokwning universitete taip pat organizuojami anglų kalbos kursai tiek šio universiteto studentams, tiek moksleiviams ir studentams iš viso pasaulio. Šiuose kursuose pirmoji lietuvaitė buvo Justina Gecevičiūtė. „Dėl anglų kalbos kursų į Limkokwing universitetą atvykau 2008-ųjų liepą. Susidomėjau įdomia galimybe dalyvauti mėnesio anglų kalbos stovykloje bei suderinti tai su atostogomis”, – džiaugiasi savo pasirinkimu Justina. Studijų metu mergina turejo galimybę sudalyvauti mados šou, fotografijų parodose ir koncertuose: „Mačiau, kad universiteto studentai yra skatinami veikti, kurti ir jiems suteikiamos puikios sąlygos realizuoti save. Linksmai ir naudingai praleidau laiką ir parsivežiau nuostabių prisiminimų!“ Dauguma Justinos kolegų buvo iš Indonezijos, Kinijos, Saudo Arabijos – iš šalių, tokių tolimų Europai ir turinčių tokias skirtingas kultūras... „Studentai šiltai priima naujus žmones ir jei tik noriai bendrauji bei nori susipažinti su naujais žmonėmis, jie taps draugais ar verslo partneriais. Taigi Limkokwing universitetas yra puikiausia vieta studijuoti. Nors į Malaiziją atvykau viena, tačiau nė minutės nesijaučiau vieniša“, – šiltais prisiminimais dalinosi Justina.

Azija? Europa? Afrika?
Limkokwing universitetas be įvairių, Lietuvoje dažnai dar nesiūlomų studijų, vykdo unikalią programą „Globali klasė” (angl. Global classroom): trijų metų bakalauro studijas studentai turi galimybę pabaigti skirtingose šalyse esančiuose Limkokwing universiteto padaliniuose. Pavyzdžiui, architektūros studentas pirmus metus praleidžia Malaizijoje, antrus studijų metus – Botsvanoje, trečius – Didžiojoje Britanijoje. Ši programa suteikia unikalią galimybę įgyti neįkainojamos tarptautinės patirties: pažinti skirtingų šalių kultūrą, pakeliauti, atrasti studijuojamo dalyko įvairiapusiškumą, bendrauti su įdomiais ir tarptautinę patirtį turinčiais dėstytojais. 

Daugiau informacijos apie universitetą galite rasti universiteto interneto svetainėje www.limkokwing.edu.my, arba savo klausimus siųskite Lietuvos atstovei Limkokwing universitete – egle@limkokwing.edu.my.

Komentarai

Pita vauuu.. ;o kaip saunu. Tik gaila, kad nesu tokia gabi menams. O, kad toks medicinos ar gamtos mokslu universitetas but.. ;o
2009 gruodžio 08 d. 11:12
I MALAIZIJA http://flasko-lt.blogspot.com/ tai vieno lietuvio blogas. Jis mokosi malaizojoj, galit pasiskaityt :) kaip jis pats sake, kad nusiuntes savo piesinius buvo priimtas i zaidimu dizaina.
2010 sausio 11 d. 08:01   • 212.52.53.160
I MALAIZIJA Beja, to pacio Simo, kuris minimas siame straipsnyje ;)
2010 sausio 11 d. 08:01   • 212.52.53.160
Neprisijungusių vartotojų komentaruose rodomas jų IP adresas.

Panašūs straipsniai

Žurnalas 'KUR STOTI 2014'
Žurnalas 'KUO BŪTI 2014'
Žurnalas 'KUR STOTI UŽSIENYJE' 2014