Klauskite visko apie Vilniaus dizaino kolegiją


VDK Priėmimas
asda rašė: Laikau fizika(a),Lietuviu valstybini, anglu b2 ir istorija (a) bet neturiu matematikos :/ kur galeciau istoti?
Laba diena. 2015 m. studentų priėmimo tvarką rasite čia - http://www.dizainokolegija.lt/lt/stojantiems/stojimo-salygos Stoti turėtumėte ten, kur labiausiai patinka ir kuri specialybė Jus labiau domina. Sėkmės!
VDK Priėmimas
Meda rašė: Ar galima pretenduoti į (VF) valstybės finansuojamą vietą, kur iš vis nereikėtų mokėti už studijas? Nes jūsų svetainėje "Studentų priėmimo į Vilniaus dizaino kolegija 2015 m. taisyklės" dokumente nurodyta tik Valstybės nefinansuojama vieta arba su stipendija.
Sveiki. Vilniaus dizaino kolegija (VDK) yra privati aukštoji mokykla, todėl nuo 2012 m. taip vadinamų valstybės finansuojamų vietų (VF) ji neturi, tačiau tai nereiškia, kad nėra nemokamų vietų. Nemokamos vietos čia vadinamos valstybės nefinansuojamomis vietomis su studijų stipendija (VNF/ST). Iš esmės VDK atveju tai yra tas pats, kas ir VF vieta. Jei pavyks įstoti į vietą su studijų stipendija, VDK studijuosite visiškai nemokamai Be abejo, tokios vietos, kaip ir VF vietos, galite netekti, jeigu Jūsų studijų rezultatai nebus pakankamai geri.
Agne
Ar galima jūsų kolegijoje sudaryti laisvojo klausytojo sutartį?
VDK Priėmimas
Agne rašė: Ar galima jūsų kolegijoje sudaryti laisvojo klausytojo sutartį?
Laba diena, Agne. Žinoma, galite studijuoti kolegijoje laisvojo klausytojo statusu. Čia rasite daugiau informacijos apie laisvąjį klausytoją: http://www.dizainokolegija.lt/lt/studijos/bendra-informacija/laisvas-klausytojas
Linas.Linas
Laba diena, baigiau vilniaus universiteta fizikos fakulteta valstybes finansuojama vieta, ar galiu istoti i valstybes finansuojama vieta vaidyba, arba kita specialybe?
VDK Priėmimas
Linas.Linas rašė: Laba diena, baigiau vilniaus universiteta fizikos fakulteta valstybes finansuojama vieta, ar galiu istoti i valstybes finansuojama vieta vaidyba, arba kita specialybe?
Laba diena, Linai. Deja, Jūs galite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą (žr. LR mokslo ir studijų įstatymo 72 straipsnį).
ugneek
Sveiki, užmačiau labai gerą senesnį narės gretki klausimą: ''Sveki, Noriu stoti į interjero dizaino arba grafinių komunikacijų dizaino studijas. Pasirinkau tiek VDK, tiek VTDK. Ar stojamąjį egzaminą į abi kolegijas turiu laikyti tik vieną?''. Atsakymo nematau, tad tikiuosi, kad šį kart atsakysite :) ar bandant stoti tiek į VDK, tiek į VTDK grafinio dizaino studijas reikia laikyti stojamuosius abiejuose kolegijose ar užtenka vienoje kolegijoje? Ir kada bus VDK stojamieji egzaminai 2016m?
VDK Priėmimas
ugneek rašė: Sveiki, užmačiau labai gerą senesnį narės gretki klausimą: ''Sveki, Noriu stoti į interjero dizaino arba grafinių komunikacijų dizaino studijas. Pasirinkau tiek VDK, tiek VTDK. Ar stojamąjį egzaminą į abi kolegijas turiu laikyti tik vieną?''. Atsakymo nematau, tad tikiuosi, kad šį kart atsakysite :) ar bandant stoti tiek į VDK, tiek į VTDK grafinio dizaino studijas reikia laikyti stojamuosius abiejuose kolegijose ar užtenka vienoje kolegijoje? Ir kada bus VDK stojamieji egzaminai 2016m?
Laba diena, Ugne. Stojantys LAMA BPO bendruoju priėmimu į skirtingų aukštųjų mokyklų (koleginių studijų) tos pačios krypties (šiuo atveju dizaino krypties) studijas stojamąjį egzaminą laiko vieną kartą. Egzaminai vyksta centralizuotai, t.y. numatytuose egzaminų laikymo punktuose. Pildydama prašymą LAMA BPO informacinėje sistemoje, turėsite pasirinkti stojamojo egzamino datą ir numatytą dieną atvykti laikyti egzaminą į nurodytą vietą. LAMA BPO stojamieji egzaminai į dizaino krypties studijas paprastai būna antroje birželio pusėje, kol kas nėra patvirtintos tikslios datos. Daugiau informacijos www.lamabpo.lt Apie tiesioginį priėmimą galite paskaityti VDK tinklalapyje www.dizainokolegija.lt
Gabrielė
Laba diena, gavau kvietima studijuoti mados dizaina, ar galeciau kaip nors sia specialybe pakeisti i kita?

Laba diena, Gabriele.
Nelabai aišku, į kokią kitą norite keisti ir kodėl? Kviečiame Jus atvykti į VDK pasikalbėti ir pasirašyti studijų sutartį į pasirinktą studijų programą.
Vmotie
Sveiki, kokių egzaminų reikia siekiant įstoti į grafinį dizainą 2019 metais?
VDK Priėmimas
Vmotie rašė: Sveiki, kokių egzaminų reikia siekiant įstoti į grafinį dizainą 2019 metais?
Laba diena. Prašome susisiekti el. paštu tiesiogiai su VDK priėmimo skyriumi el. paštu vdk@dizainokolegija.lt Neaišku, apie kokius egzaminus klausiate - ar apie stojamuosius, ar apie brandos egzaminų.
Diana.
Laba diena.Kadangi nepatekau i jūsų kolegija pagr. priemime,tad norėčiau pabandyti dalyvauti papildomame priemime.Kyla klausimas dėl mokėjimo už semestro studijas.(O būtent iki kada reikės sumokėti už semestro studijas?)
VDK Priėmimas
Diana. rašė: Laba diena.Kadangi nepatekau i jūsų kolegija pagr. priemime,tad norėčiau pabandyti dalyvauti papildomame priemime.Kyla klausimas dėl mokėjimo už semestro studijas.(O būtent iki kada reikės sumokėti už semestro studijas?)
Laba diena, Diana, Už semestro studijas reikia susimokėti per 7 dienas nuo sutarties pasirašymo. Jeigu kiltų papildomų klausimų, kreipkitės el. paštu vdk@dizainokolegija.lt
Simona
Laba diena. Ar man reikia laikyti mokykloje dailės egzaminą, jeigu kitais metais ketinu stoti į dizaino studijas? ar pakanka tik lietuvių, anglų ir stojamojo?
VDK Priėmimas
Sveiki, Simona. Dailės egzaminas nėra būtinas. Siekiantys studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose 2019 m. turi atitikti minimalius reikalavimus – išlaikyti tam tikrą valstybinių brandos egzaminų skaičių. Norintiems studijuoti kolegijose, privalomas lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis brandos egzaminas, užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) valstybinis arba tarptautinis užsienio kalbos egzaminas ne mažesniu kaip B1 lygiu. Nuo 2019 m. įgijusiųjų vidurinį išsilavinimą Lietuvoje ir siekiančiųjų studijuoti kolegijose šių valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turės būti ne mažesnis nei 25. Taip pat bus vedamas penkių geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis iš mokykloje privalomų mokytis dalykų: • lietuvių kalbos ir literatūros; • gimtosios kalbos (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių); • užsienio kalbos; • matematikos; • istorijos arba geografijos; • biologijos arba fizikos, arba chemijos; • meninio ugdymo srities arba technologijų programos krypties dalyko; bendrosios kūno kultūros arba pasirinktos sporto šakos. Pretenduosiantiems į kolegijas penkių geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turės būti ne mažesnis nei 6 (į universitetus – ne mažesnis nei 7). Tad, dailės egzaminas didelės reikšmės ir įtakos neturi. Studentai į aukštąsias mokyklas priimami, remiantis jų konkursiniu balu. Pažymiai iš brandos atestato lemia tik trečiąją dalį konkursinio balo, kuris į kolegijų sektoriaus meno srities studijas skaičiuojamas taip: - stojamojo egzamino įvertinimas -jis sudarys 70%; - lietuvių kalbos brandos valstybinio egzamino įvertinimas – 20%; - vieno iš egzamino įvertinimų/metinis pažymys (palankiausias)- 10%.
Indra
Sveiki, 2019 metais baigsiu mokyklą ir mane domina kokius egzaminus turėčiau pasirinkti, kad galėčiau vėliau pretenduiti stoti į VDK mados dizaino studijas? Žinau, kad matematikos nereikia, bet reikia lietuvių k. ir literatūros, bei užsienio kalbos egzamino. Ar man reiktų laikyti istorijos, biologijos arba informacinių technologijų egzaminus?
VDK Priėmimas
Laba diena, Indra. Atsakymas yra aukščiau, prašome skaityti ankstesnį komentarą. Iškilus klausimams apie priėmimą, prašytume kreiptis el. paštu vdk@dizainokolegija.lt
Dorota
Sveiki, kada šiais metais stojamasis egzaminas į mados dizainą? Ieškojau informacijos VDK puslapyje bet kažkaip neradau jokios informacijos apie tai.
VDK Priėmimas
Laba diena, Dorota. Tiesioginis priėmimas į mokamas studijų vietas prasideda kovo 1 dieną. LAMA BPO bendrasis priėmimas startuoja birželio 1 dieną www.lamabpo.lt Iškilus papildomiems klausimams, prašome rašyti vdk@dizainokolegija.lt arba kviečiame atvykti į kolegiją konsultacijai.
Jurkus
Sveiki, Vidurinį išsilavinimą įgijau 2014m. Laikiau Lietuvių k. ir istorijos V. egzaminus. Norėčiau studijuoti elektros inžinerijos studijų programą. Esu baigęs profesinę studijų programą susijusią su energetika ir esu karys savanoris ( kas turėtų pridėti papildomus 0.5 konk. balo? ) Jeigu šiais metais pavyktų išlaikyti fizikos egzaminą ar įmanoma gauti norimą vietą ( žinoma nefinansuojamą ) Jūsų mokymo įstaigoje? Ačiū už atsakymą :)

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]