Taikomoji statistika ir ekonometrija


Būsimas studentas
Laba diena. Galėtumet plačiau paaiškinti apie Statistiką ir ekonometriją, kuo skiriasi nuo paprastos ekonomikos? Kokį darbą gali dirbti absolventai? Kokių asmeninių gebėjimų ir savybių reikia? Matematikoje gaudausi gana gerai. Bet nežinau ar man tai bus įdomu.. Nesinori "nudegti" įstojus, todėl labai laukiu atsakymo.
Studijos VGTU
Būsimas studentas rašė: Laba diena. Galėtumet plačiau paaiškinti apie Statistiką ir ekonometriją, kuo skiriasi nuo paprastos ekonomikos? Kokį darbą gali dirbti absolventai? Kokių asmeninių gebėjimų ir savybių reikia? Matematikoje gaudausi gana gerai. Bet nežinau ar man tai bus įdomu.. Nesinori "nudegti" įstojus, todėl labai laukiu atsakymo.
Laba, statistika ir ekonometrija tikrai skiriasi nuo ekonomikos. Studijuojant ekonomiką Jūs įgysite ne tik tradicines ekonomines žinias, bet ir specifines, reikalingas atpažinti, kompleksiškai nagrinėti ir vertinti ekonominius reiškinius, atsižvelgiant į globalizacijos, internacionalizavimo procesus, ES plėtrą. Jūs išmoksite finansų apskaitos, marketingo, kainodaros, verslo, įmonių valdymo pagrindų. Plačiau apie studijų modulius galite pažiūrėti čia: http://goo.gl/u1y98. Statistika yra pagrįsta statistinių matematinių modelių taikymu planavimui ir prognozavimui, didelių statistinių duomenų rinkinių analize. Baigę studijas gebės savarankiškai nustatyti ekonominius ir finansinius rodiklius, naudoti specializuotų kompiuterinių programų paketus ekonominiams, socialiniams ir technologiniams procesams nagrinėti bei prognozuoti; vertinti, interpretuoti ir apibendrinti statistinio tyrimo rezultatus ir pateikti iš jų išplaukiančias išvadas bei rekomendacijas. Į šią studijų programą patarčiau stoti, jei tikrai nebijote matematikos, nes kursas yra pagrįstas matematika, taip pat išmoksite programavimo bei duomenų bazių pagrindų. Plačiau studijų modulius galite pažiūrėti čia: http://goo.gl/Zug35. Baigę studijas galėsite dirbti statistiku ir duomenų analizės specialistu statistikos departamente, Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Aplinkos ir kitų ministerijų padaliniuose, komerciniuose bankuose, draudimo kompanijose ir bendrovėse.
Būsimas studentas
Manot ekonomika yra įdomesnis ir platesnis mokslas? Turintis daugiau sričių kur jį galima pritaikyti?
Studijos VGTU
Būsimas studentas rašė: Manot ekonomika yra įdomesnis ir platesnis mokslas? Turintis daugiau sričių kur jį galima pritaikyti?

Na aš negaliu pasakyti, kuri iš jų yra įdomesnė. Aš pati baigiau statistiką, ir man visai patiko. Rinkau duomenis, paskui dariau jų analizes, tai kai aš mėgstu tokį darbą, man visai įdomu buvo. Ekonomikoje irgi bus skaičiavimų. Išmoksite įvairių kriterijų tyrimams daryti, bei įgysite verslo pagrindų. Kiek mano patirtis sako, tai tos pačios statistikos reikia ir ekonomikoje. Aš Jums patarčiau prašyme įrašyti abi studijų programas, tik kažkurią kelkite į pirmą vietą :)
Būsimas studentas
O gal žinot ar yra pakanakamai darbo pasiūlos statistikams? Ir ar ten stoja vaikinai, gal tik merginos? :)
Studijos VGTU
Būsimas studentas rašė: O gal žinot ar yra pakanakamai darbo pasiūlos statistikams? Ir ar ten stoja vaikinai, gal tik merginos? :)
Na darbo biržoje statistikų nerasite, nes šių specialistų pertekliaus nėra. Kaip minėjau galėsite dirbti statistikos departamente, Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Aplinkos ir kitų ministerijų padaliniuose, komerciniuose bankuose, draudimo kompanijose ir bendrovėse. Statistikai taip pat reikalingi būna ir medicinoje, kur daro prognozes (tarkim dėl vaistų veiksmingumo, ar susirgimo, t.y. nagrinėtų esamus duomenis ir darytų išvadas, kokie pagrindiniai susirgimo faktoriai ir t.t.), gamyboje (daro gaminio išgyvenamumo analizes). Taip pat daro prognozes į ateitį, tai bet kuri firma, kuri turi reikalų su gamyba, paslaugų tiekimu, neapsieitų be šio specialisto. Tik reikia mokėti save pasiūlyti :) Vaikinai stoja panašiai kaip merginos, grupės paprastai būna tolygios. O jei vaikinų bus mažuma, tai nemanau, kad merginos jus skriaus :)
Aistė
Girdėjau, kad tie kas mokosi šitos specialybės palūžta nuo didelio nuovargio ir nebepajėgia baigti studijų, ar tai tiesa? ištikro taip sunku?
Studijos VGTU
Aistė rašė: Girdėjau, kad tie kas mokosi šitos specialybės palūžta nuo didelio nuovargio ir nebepajėgia baigti studijų, ar tai tiesa? ištikro taip sunku?
Sveiki, na mokytis nebus lengva, nes bus daug matematikos, programavimo. Jei tokie dalykai negąsdina, tai tikrai siūlau bandyti. Aš apie tokius atvejus negirdėjau. Pati 4 metus mokiausi statistikos ir pabaigiau. Neneigsiu, nebuvo lengva, bet jei mokaisi - viskas įmanoma.
Studijos VGTU
Studijos VGTU rašė: Aistė rašė: Girdėjau, kad tie kas mokosi šitos specialybės palūžta nuo didelio nuovargio ir nebepajėgia baigti studijų, ar tai tiesa? ištikro taip sunku?Sveiki, na mokytis nebus lengva, nes bus daug matematikos, programavimo. Jei tokie dalykai negąsdina, tai tikrai siūlau bandyti. Aš apie tokius atvejus negirdėjau. Pati 4 metus mokiausi statistikos ir pabaigiau. Neneigsiu, nebuvo lengva, bet jei mokaisi - viskas įmanoma.
Beje, Jūs galite plačiau pasiskaityti apie studijų modulius, kuriuos mokysitės per visus 4 metus: https://medeine.vgtu.lt/programos/programa.jsp?fak=10&prog=119&sid=F&rus=U
Popas
Sveiki. Ar būtų sunku mokytis, jei išvis esi nepasirinkęs informatikos dalyko ir egzamino? Ar įmanoma tokiu atveju įstot į čia?
Studijos VGTU
Popas rašė: Sveiki. Ar būtų sunku mokytis, jei išvis esi nepasirinkęs informatikos dalyko ir egzamino? Ar įmanoma tokiu atveju įstot į čia?
Sveiki, mokytis nepasirinkus informatikos tikrai būtų įmanoma, nes mokoma yra visai kitokių dalykų nei mokykloje ir pradedama nuo pagrindų, tačiau įstoti į VF vietą jau būtų problema, nebent turite pasirinkęs fiziką, nes konkursinio balo skaičiavime informacinės technologijos arba fizika sudaro 20% viso balo.
Studentė
Sveiki, norėčiau pasidomėti ar statistikoje, ekonometrijoje yra daug paskaitų anglų kalba? Ar anglų kalba tikrai ten tokia sunki? Nes man nelabai sekasi ši užsienio kalba, o matematika ir informatika labai patinka/sekasi, tai net neįsivaizduoju kur dar galėčiau stoti, jei anglų egzaminas nepavyktų. Gal galėtumėte patarti?
Studijos VGTU
Studentė rašė: Sveiki, norėčiau pasidomėti ar statistikoje, ekonometrijoje yra daug paskaitų anglų kalba? Ar anglų kalba tikrai ten tokia sunki? Nes man nelabai sekasi ši užsienio kalba, o matematika ir informatika labai patinka/sekasi, tai net neįsivaizduoju kur dar galėčiau stoti, jei anglų egzaminas nepavyktų. Gal galėtumėte patarti?
Sveiki, šioje studijų programoje nėra studijuojamų dalykų anglų kalba, tiesiog turėsite 2 semestrus šio dalyko t.y. užsienio kalbos. Taip pat, stojant į Taikomąją statistiką ir ekonometriją, nebūtinai jums reikia laikyti užsienio kalbos egzaminą, jūs galite rinktis iš kelių variantų: istorijos, geografijos, informacinių technologijų, fizikos, chemijos, biologijos, matematikos, užsienio kalbos. Plačiau galite pažiūrėti čia: http://goo.gl/A33IxN.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]