Klauskite visko apie stojimą į užsienio universitetus


kastuint
Sveikas, Tomai, taip, tavo minimu atveju lietuvių kalbos VBE gali būti užskaitomas kaip vienas iš tų trijų prašomų egzaminų.
kastuint
Labas, malfunctioning, taip, kadangi praktiškai visur baigiant mokslus šie dokumentai yra išduodami atskirai t.y. vienas lapas oficialiai pažymintis, kad baigei minimą mokslo įstaigą (pvz.: Brandos Atestatas) ir kitas lapas (arba kai kur keli lapai) kuriuose nurodomi tavo pasiekti rezultatai (pvz. Brandos Atestato Priedėlis), todėl dauguma auktšųjų kalbėdami apie dokumentus nurodo, kad reikia dokumentų su visa šia informacija, kad būsimiems studentams būtų aišku, jog reikalingas pilnas dokumentas, o ne tik kažkuri viena jo dalis.
Karolina
Sveiki :) Noriu studijuoti Anglijoje, konkreciau tai Hull universitete. Gal zinote i ka cia yra labiau atsizvelgiama, i metini pazymi ar i lygi? :) Kad ir ne konkreciai sitame universitete, bet aplamai Anglijoje.
kastuint
Sveika, Karolina, deja, su tavo minimu universitetu nedirbame, todėl jų reikalavimų pakomentuoti negaliu. Universitetų, su kuriais mes bendradarbiaujame, pagrindinius reikalavimus gali rasti čia: http://www.kastu.lt/naujienos/naujiena/00195
karolip
Sveiki, norėčiau paklausti apie logistikos bakalauro studijas Olandijoje ir Danijoje.Ar yra privalomi kažkurie egzaminai? Ar didele konkurencija tarp stojančiųjų? Gal galėtumėte pasiūlyti universitetų?
kastuint
Labas, karolip, jokie egzaminai nėra privalomi :) universitetuose, kurie siūlo logistikos programas konkurencija nėra itin didelė. Visi konkretesni stojimo reikalavimai (jei tokių yra) bus nurodyti prie studijų programos skiltyje "Stojimo reikalavimai". Žemiau pateikiu visas logistikos studijų programas anglų kalba Danijoje ir Olandijoje kurias mes galime pasiūlyti: http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/59/12/73/Danija-LILLEBAELT_ACADEMY_-_University_of_Applied_sciences-Logistics_Management_Vejle http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/59/39/2866/Danija-Zealand_Institute_of_Business_and_Technology-Logistic_Management_Koge http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/153/37/5902/Nyderlandai-Fontys_University_of_Applied_Sciences-Logistics_Management_Engineering_Venlo http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/153/40/2541/Nyderlandai-HAN_University_of_Applied_Sciences-Logistics_Management_Economics http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/153/24/3057/Nyderlandai-HZ_University_of_Applied_Sciences-Logistics_Engineering http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/153/53/5493/Nyderlandai-Stenden_University_of_Applied_Sciences-International_Logistics_Management_Emmen
Svarstantis
Sveiki, turiu kelis klausimus apie stojima i Informaciniu technologiju specialybes Danijos arba Olandijos universitetuose/kolegijose: Visu pirma man 25 metai, ar ne per velu? Kitas klausimas: esu ne neypatingai gerai islaikes valstybinius egzaminus, nors anglu kalba sekasi neblogai ar tai nebutu kliutis?
kastuint
Sveikas, 25 metai tikrai dar ne per vėlu, jie stojimui apskritai jokių amžiaus limitų neturi nustatę, o finansinę paramą studentams abiejose šalyse teikia iki 30 metų :) Dėl valstybinių irgi labai jaudintis nereikėtų, tave dominančiose šalyse jie stojimui didelės įtakos nedaro, todėl net ir su prastesniais egzaminų įvertinimais turėsi galimybę būti priimtas.
Neda
Sveiki :) Norėčiau studijuoti Anglijoje vaikų seselės arba gydytojos specialybe bet nežinau kokius egzaminus reikia išlaikyti Anglijos mokykloje tai gal jūs žinote ? Ačiū labai
kastuint
Sveika, Neda, specifinių valstybinių egzaminų išsilaikyti nereikalauja Anglijos universitetai, o tikslesnius reikalavimus, pvz kokio anglų kalbos testo reikia ar vidurkio rasi prie kiekvienos studijų programos kastu.lt puslapyje studijų paieškos sistemoje išsifiltravusi pagal norimą sritį programas: http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/studiju_paieskos_sistema Grynųjų medicinos studijų kastu nesiūlo, tik su šia sritimi susijusias studijų programas, kaip farmacija, buomedicina, nurse specialybės ir pan.
KotrynaU
Sveiki, noriu paklausti apie VBE rezultatu ir pazymiu 11-12 klaseje svarba stojant i butent UK ir taip pat i kitu saliu universitetus. Kas yra labiau ziurima- ar pazymiai, ar VBE rezultatai?
kastuint
Sveika, Kotryna, labai daug kas priklauso nuo universiteto UK, kadangi dauguma jų turi skirtingus reikalavimus. Kai kurie iš jų reikalauja tik vidurkio (bendro visų dalykų vidurkio), kai kurie reikalauja ir vidurkio, ir brandos egzaminų (tačiau niekada nenurodo kokius tiksliai egzaminus turi išsilaikyti, nurodo tik tam tikra procentą ir kiek egzaminų turi išlaikyti - pvz. 2 valstybiniai egzaminai turi būti išlaikyti daugiau negu 50%). Vidurkiai ir egzaminų rezultatai yra svarbūs tik UK universitetams. Tik vidurkiai yra svarbūs Švedijos universitetams (kastu partneriai reikalauja 8 ir daugiau bendro visų dalykų vidurkio). Nyderlandams ir Danijai svarbiausia yra motyvacija. Danija dar išskirtinai yra labai svarbu dalykų valandos. DAugiau informacijos rasi Kastu.lt puslapyje :) Kreipkis į kastu konsultantus - jie tau pagelbės visais klausimais :)
Vytė
Sveiki! Paskaičiusi atsakymus, supratau, jog, norint studijuoti Anglijoje, visiškai nesvarbu kokius dalykus mokeisi 11-12 klasėse, tik gali paprašyti bet kokių egzaminų, tam tikru balu? Pavyzdžiui: Norint studijuoti teisę Lietuvoje reikia istorijos VBE (taip pat 11-12 klasėse reikia mokytis istoriją), o norint studijuoti teisę Anglijoje nebūtina 11-12 klasėse mokytis istorijos bei laikyti egzamino? Ar tas pats galioja ir Olandijoje? Galvoju apie Forensic science bakalauro studijas Anglijoje, o vėliau to paties dalyko magistro studijas Olandijoje (University of Amsterdam). Taip pat mane domina ir detektyvo profesija, tačiau nerandu informacijos apie šiai profesijai įgyti reikalingas studijas/studijų programą. Būčiau labai dėkinga, gavusi atsakymus į šiuos klausimus. Ačiū!
kastuint
Sveika Vyte:) Svarbu yra atsižvelgti ko reikalauja kiekviena tavo pasirinkta programa - visa tai būna prie programų aprašymų stojimo reikalavimų skiltyje. Anglijos universitetai dažniausiai reikalauja bendro dalykų vidurkio ir tam tikro skaičiaus valstybinių egzaminų (kokio dalyko egzaminai nėra svarbu, tačiau stodamas žmogus turi pats suprasti, kad vieno ar kito dalyko žinių jam reikės toje srityje mokantis). Olandijoje į egzaminus išvis nežiūrima. Čia rasi su tave dominančia sritimi susijusių studijų programų: https://www.kastu.lt/studiju_paieskos_sistema?hash=41lk49w9f18gkc8c0kk4w8kcgwss0g8c4o0kkkoo4wcw8osso0#results Spetcifiškai detektyvo profesijos studijų programų universitetuose nelabai yra, detektyvu ar "privite investigator" tampama įvairiais keliais, dažnai pradedama nuo policijos pareigūno pozicijos. Norint būti detektyvu reikia turėti žinių iš tokių studijų kaip criminal justice, law enforcement ar panašių sričių. Galima bandyti ir privačių akademijų ieškoti, kurios tos srities specialistus ugdo.
Paulius
Sveiki, noriu paklausti dėl veterinarijos studijų Anglijoje, ką pasiūlytumėt. O konkrečiau mane domina royal veterinary college, gal galėtumėt papasakot apie reikalavimus norint į jį įstoti?
kastuint
Labas, Pauliau, džiugu, kad domiesi studijomis Anglijoje. Kastu dirba tik su universitetais. Tačiau šio koledžo stojimo reikalavimus ir visus kitus reikalingus dalykus gali rasti jo oficialiame puslapyje: http://www.rvc.ac.uk/ Su medicinos kryptimi susijusių studijų programų kastu studijų paieškos sistemoje yra tikrai gausus pasirinkimas, skūlome užsukti: https://www.kastu.lt/studiju_paieskos_sistema?hash=2k5nxgpmq3msow4w00sg0kwc0swwk44scok4gcgo4s0wc0oks4#results
Aleksandra
Laba diena. Anglijos universitetas paprašė turėti matematikos Basic lygio 7.0. Aš mokausi matematiką A lygiu, bet turiu 6. Ar yra skirtumas tarp Lietuvos A ir Anglijos Basic?
Aistė 123
Laba diena, norėčiau studijuoti psichologiją užsienyje, bet turiu biologijos B lygį, ar jie reikalauja aukštesnio biologijos lygio, nes Lietuvoje anksčiau reikalaudavo istorijos dabar jau lyg biologijos, o kaip su užsienio universitetais, studijuojant psichologiją?
kastuint
Sveika, Aleksandra, baisic kaip B, B1 lygis, A ar B2 Kaip extended išplėstinis. Sunkoka pasakyti, ar tiks, priklauso nuo universiteto ir kaip griežtai jie vertina neatitikimus :) |Geriausia yra parašyti universitetui, kuris pateikė offerį ir pasiteirauti.
Viktorija95
Laba diena, Norėčiau sužinoti dėl anglų kalbos reikalavimų Anglijos universitetuose. Šiuo metu studijuoju bendrosios praktikos slaugą kolegijoje ir pabaigus norėčiau studijuoti Forensic Science. Esu laikiusi anglų kalbos egzaminą tačiau išlaikiau nepakankamai gerai 60%, taip pat mokykloje turėjau B2 anglų kalbos lygį, kurio metinis pažymys buvo 8. Ar su tokiais anglų kalbos žiniomis galima įstoti į Forensic Science specialybę ar reikėtų laikytis TOEFL/IELTS testą?

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]

Žurnalas 'KUR STOTI 2016'
Žurnalas 'KUO BŪTI 2015'
Žurnalas 'KUR STOTI UŽSIENYJE' 2014