Optometrija


mergaiciuke18
Ar sitame Siauliu universitete gali studijuoti optometrija, jeigu taip tai kokie reikalingi egzaminai norint įstoti (ar matematika butina laikyti)
ŠU priėmimas
mergaiciuke18 rašė: Ar sitame Siauliu universitete gali studijuoti optometrija, jeigu taip tai kokie reikalingi egzaminai norint įstoti (ar matematika būtina laikyti)
Laba diena, taip Šiaulių universitete galite studijuoti optometriją, yra nuolatinės studijos, kurių trukmė - 4 m. Stojant į optometrijos studijų programą konkursinį balą sudaro šie dalykai: 1. Fizikos brandos egzaminas (0,4), 2. Matematikos brandos egzamino arba metinis pažymys (0,2) 3. Reikia rinktis vieną iš šių dalykų: istorija / geografija / informacinės technologijos / fizika / chemija / biologija / matematika / užsienio kalba brandos arba metinis pažymys (0,2) 4. Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino pažymys. P.S. trečiasis dalykas neturi sutapti su pirmuoju ar antruoju dalyku.
Anonimas
3. Reikia rinktis vieną iš šių dalykų: istorija / geografija / informacinės technologijos / fizika / chemija / biologija / matematika / užsienio kalba brandos arba metinis pažymys. Ar tinka B lygio informatikos pazymys?
Laima Liukinevičienė
Trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys.
gabr
Ar šiemet daug buvo stojančiu i optometrija? Ar kiekvienais metais sudaromos grupes?
Laima Liukinevičienė
Optometrija - bakalauro programa, kurios įsteigimu ypač buvo suinteresuoti socialiniai partneriai, jie prisideda prie studijų programos vykdymo, todėl šioje programoje visada yra norinčių studijuoti. Šiuo metu net tariamasi su LSU dėl galimybės atskirus studijų dalykus vykdyti kartu. Lietuvoje į fizinių mokslų studijas šiek tiek padidėjo norinčių studijuoti skaičius, bet pretendentų tikrai nebūna daug, nes studijos nėra lengvos. Planuojamas priėmimas ir kitais metais. Laukiame Jūsų stojant į ŠU optometrijos programą. Jeigu jau studijavote, yra agalimybė ateiti į aukštesnį kursą.
Giedrė
Sveiki, gal galite plačiau papasakoti apie optometrijos studijas ? Be to, kur vėliau galima įsidarbinti baigus optometrijos studijas ?
ŠU priėmimas
Laba diena Giedrė, Šiaulių universitetas vienintelis Lietuvoje rengia optometrininkus. Baigęs šią programą, be fizikinio išsilavinimo, įgysi ir optometrijos specialistui būtinų žinių apie regos anomalijas, regos korekciją bei optines technologijas, gebėsi dirbti su šiuolaikine optometrijos įranga. Būsi optometrijos specialistu (optometrininku) – gebėsi tinkamai atlikti regėjimo korekciją, parinkti akinius ir kontaktinius lęšius. Dalykines ir profesines žinias galėsi pritaikyti ir tokiose srityse kaip regos ergonomika, aktyvi reabilitacinė optometrija, regėjimo higiena ir kt. Baigę studijas absolventai gali dirbti akies ir regos sistemos pirminės priežiūros centruose arba švietimo ir mokslo institucijose, valstybinėse bei komercinėse struktūrose.
Būsima studentė
Laba diena. Iškilo klausimas, ar optometrikas gali dirbti klinikose, poliklinikoje šalia gydytojo ar būtinai turi baigti bendrosios praktikos slaugą? Kitas klausimas, kokio atlyginimo galima tikėtis, įgijus fiziko bakalaurą ir dirbant optometriku? Iš tiesų labiau norėčiau būti oftalmologe, bet gąsdina šešeri mokymosi metai ir rezidentūra (dar trys metai), nes gali pasikeisti norai. Būsiu labai dėkinga, jei atsakysite!
ŠU priėmimas
Būsima studentė rašė: Laba diena. Iškilo klausimas, ar optometrikas gali dirbti klinikose, poliklinikoje šalia gydytojo ar būtinai turi baigti bendrosios praktikos slaugą? Kitas klausimas, kokio atlyginimo galima tikėtis, įgijus fiziko bakalaurą ir dirbant optometriku? Iš tiesų labiau norėčiau būti oftalmologe, bet gąsdina šešeri mokymosi metai ir rezidentūra (dar trys metai), nes gali pasikeisti norai. Būsiu labai dėkinga, jei atsakysite!
Laba diena, Baigusiems Optometrijos studijų programą suteikiamas fizinių mokslų bakalauras. Ar šis specialistas tinkamas Jūsų išvardintoms funkcijoms atlikti sprendžia darbdavys, nes profesijos aprašo dar nėra. Sveikatos apsaugos ministru įsakymu jau yra sudaryta darbo grupė, kuri rengia šios profesijos aprašą.
Dziurga
O ar įmanoma įstoi į VF? jei taip, tai su kokiu balu ir kokiais egzaminais, kokiu balu?

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]