Klauskite visko apie VU


Mantas
Sveiki,

Norėčiau sužinoti, kiek žmonių 2019 ir 2018 metais įstojo į VU Verslas ir teisė studijų programą? Kiek iš jų buvo valstybės finansuojamose vietose? Koks buvo mažiausias įstojusių į VF vietą konkursinis balas?

Taip pat domintų žinoti, kiek suplanuota 2020 metais vf vietų į šią studijų programą.

Iš anksto dėkoju.

Mantas
Sveiki,
2019 m. į Verslo ir Teisės studijų programą buvo priimtas 31 studentas. Iš jų VF vietose buvo 9, o VNF/ST - 1, o VNF - 21. Įstojusių į VF vietas mažiausias konkursinis balas buvo 7,91. Informacija apie 2020 m. studijų vietų skaičių nėra viešai prieinama, tačiau dar kartelį galite peržvelgti 2019 m. statistiką:https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos/daznai-uzduodami-klausimai-d-u-k#2019-m-priemimo-statistika
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Duzus svajone
Abituriente rašė: Sveiki. Jeigu šiais metais įstoju studijuoji slauga ir kitais metais bandau pereiti į vf medicinos studijas. Galbūt kažkokius dalykus jau užskaitytu studijuojant medicina, nes vis tiek, mano manymu, panašius dalykus moko ir studijuojant slauga? Ir dar, kokia galimybė įstojus į mokama medicina pereiti į nemokama jeigu iškrenta žmoniu iš tos programos ar turi aukšta vidurki ir t.t? Būčiau dėkinga už atsakymus.


NE-Į-MA-NO-MA, na nebent turi pinigų kyšiams. Taip ten viskas veikia, tik niekas apie tai garsiai nekalba. Trys pažįstami su mažais kb pernai įstojo būtent per pinigus.

Pati bandžiau šitą variantą, kad stot į slaugą, o vėliau pereiti į mediciną, tačiau visur atsakymas - ne, o kreipiausi visur, kur įmanoma. Bet gali visada bandyt kitais metais, persilaikiusi egzaminus. Na, o pereiti į nemokamą medicinoj tikrai yra galimybių, tik žinoma reikia labai gerai mokytis ir atsilaisvinus vietai pereit į nemokamą.

Sveiki,
perstojant svarbu atitikti šiuos reikalavimus:
- šiuo metu studijuojamos ir norimos studijuoti studijų programos planas skiriasi ne daugiau nei 15 kreditų (tokie programų skirtumai akademinėmis skolomis nelaikomi, ir juos leidžiama likviduoti per vienerius metus);
- studentas neturi akademinių skolų.

Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas įstoję, gero mokymosi kriterijus atitinkantys studentai, studijų metu į valstybės finansuojamą vietą perstoti gali:

- Jeigu valstybės finansuojama vieta atsiranda studijas nutraukus kitam valstybės finansuojamoje vietoje studijavusiam tos pačios studijų krypties, studijų formos ir kurso studentui arba Universitetui jį pašalinus iš studentų sąrašų. Tokiu atveju studentų perkėlimas į valstybės finansuojamas vietas vykdomas du kartus per metus, pirmąjį kiekvieno studijų semestro mėnesį;
- Jeigu valstybės finansuojama atsiranda studijas nutraukus kitam tos pačios studijų krypties, studijų formos ir kurso studentui ją praradus po rotacijos.

Kiekvienas perstojimo atvejis yra visiškai individualus, todėl dėl tikslios informacijos ir papildomų galimybių reikia kreiptis į Universiteto kamieninį akademinį padalinį, į kurio studijų programą norima perstoti.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Tomas
Sveiki, norejau paklausti ar imanoma istoti i tarptautinio verslo studijas anglu kalba, jei neislaikiau matematikos. kb-3.2. Mano islaikyti egzaminai - anglu ir lietuviu.

Sveiki,
Norime informuoti, kad vidurinį išsilavinimą 2020 m. įgysiantiems asmenims, pretenduojantiems į valstybės finansuojamas (VF) studijų vietas Vilniaus universitete, reikia atitikti šiuos minimaliuosius reikalavimus:

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio egzamino išlaikymas;
Užsienio kalbos (anglų/vokiečių/prancūzų) egzamino išlaikymas;
Matematikos valstybinio egzamino išlaikymas;

5 geriausių metinių dalykų įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7. Įskaitomi dalykai:
-lietuvių k. ir literatūra;
-gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių);
-užsienio kalba;
-matematika;
-istorija arba geografija;
-biologija arba fizika, arba chemija;
-meninio ugdymo dalykas arba technologijų krypties dalykas;
-bendroji kūno kultūra arba sporto šakos dalykas.
Stojančiųjų į valstybės finansuojamą vietą konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5,4 balai.

Pagal minimaliuosius reikalavimus, stojantieji į valstybės nefinansuojamas (VNF) vietas 2020 m. turi būti išlaikę bent vieną valstybinį egzaminą, o konkursinis balas taip pat turėtų būti ne mažesnis nei 5,4.

Konkursinis balas kiekvienai studijų programai skaičiuojamas vis kitaip, tad siūlome pasidomėti ir kitomis bakalauro studijų programomis. Jei Jūsų konkursinis balas nesieks minimalios 5,4 balo ribos, deja, tačiau pretenduoti į universitetines studijas galimybės nebus.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Inform
Sveiki,

Gal galėtumėte paaiškinti, kuo skiriasi Informatikos ir Informacinių technologijų studijas? Nes kiek esu skaičius VU puslapyje bei įvairiuose forumuose - konkretaus atsakymo neradau.
Gal kažkuriame yra mažiau - ar atvirkščiau daugiau to programavimo.

Be abejo, būtų smagu sužinoti kiek maždaug vf vietų bus šiais metais IT studijų kryptims.

Iš anksto dėkoju :)
Sveiki,
galite pasidomėti šiu studijų programų planais ir palyginti studijų dalykus, kurie bus studijuojami. Informatikos studijų programos planą rasite čia (https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studiju-sarasas/informatika#studiju-programos-planas), o Informacinių technologijų studijų planą rasite čia (https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studiju-sarasas/informacines-technologijos#studiju-programos-planas). Taip pat galite pasidomėti ir „Klausk studento“ projektu, kur galite rasti studentą, studijuojantį Jus dominančią studijų programą ir galite užduoti Jums rūpimus klausimus apie studijų procesą, programą ir studijų dalykus: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/klausk-studento

Informacija apie 2020 m. studijų vietų skaičių nėra viešai prieinama, tačiau galite peržvelgti 2019 m. statistiką:https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos/daznai-uzduodami-klausimai-d-u-k#2019-m-priemimo-statistika
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Laura
Sveiki, norėjau paklausti, kokiu būdu medicinos studijose nauji studentai skirstomi į grupes?

Ačiū už atsakymą :)
Sveiki,
dažnai nauji studentai yra skirstomi pagal pavardžių pirmąsias raides, tačiau būna išimtinių atvejų, kai šis principas netaikomas ir studentai sugrupuojami atsitiktine tvarka.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Suinteresuotas
Sveiki. Situacija tokia, išlaikiau lietuvių, anglų, matematika, istorija. Bendras konkursinis balas gavosi 7,1. 11 klasėj iš penkių dalykų gavosi po 7,taciau 12 klasėj jau nebe. Ar realu būtų kokiu nors būdu patekti į VF vieta Vilniaus Universitete?
Sveiki,
vienas iš reikalavimų yra toks, jog penkių geriausių metinių dalykų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7, suapvalinus iki sveiko skaičiaus. Tad nebūtina, jog kiekvieno dalyko įvertinimas būtų daugiau nei 7, nes žiūrimas tik šių penkių dalykų vidurkis.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Instrange
Sveiki,

Norėjau paklausti, kuriose Vilniaus vietose vyksta biochemijos studijos? Girdėjau, jog paskaitos gali vykti Saulėteky, o tokiu atvėju greičiausiai reiktų man nuomotis kambarį bendrabutyje, nes kelionė į kitą miesto galą per ilgai užtruktų.

Iš anksto dėkoju.
Sveiki, dalis Biochemijos studijų programos akademinių užsiėmimų vyksta Gyvybės mokslų centre Saulėtekio alėjoje, dalis - Chemijos ir geomokslų fakultete Naugarduko g. 24. Jeigu norėtumėte gauti kambarį Vilniaus universiteto bendrabutyje, galite registruotis į eilę www.bustas.vu.lt tinklapyje.
Jei kiltų kitų klausimų, susisiekite su mumis el. paštu: konsultavimas@vu.lt
Edvinas
Laba diena, ar yra daug šansų įstoti į Ekonomiką (vf) su 5,60 konkursiniu balu (nes 2019 minimalus buvo 7,43) atsižvelgiant į tai kad daug neišlaikė matematikos egzamino ir į valstybes šiemet padidintas vf vietų skaičių.
Laba diena, Edvinai,
nerekomenduojame aklai vadovautis praėjusių metų konkursinių balų statistika. Konkursiniai balai labai priklauso nuo to, su kokiais rezultatais šiemet pretenduos kiti stojantieji, tad rekomenduojame drąsiai teikti prašymą studijoms, jeigu Jūsų konkursinis balas siekia 5,4 balo.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt
Marius1478
Ar yra galimybė gyventi bendrabučio kambaryje vienam?
Sveiki,
bendrabučių kambariai yra dviviečiai arba triviečiai, kuriuose, atsiradus galimybei, studentai gyvena ir vieni. Tačiau, negalime Jūsų užtikrinti, kad iš karto galėsite apsigyventi vienas - šiuo prašymu į bendrabučių administratorius galima kreiptis tik atsiradus laisvoms vietoms.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
Klausimas
Sveiki, koks buvo mažiausias balas,su kuriuo buvo priimta į vf vietą 2019 metais,stojant į politikos mokslus?
Sveiki,
praėjusiais metais mažiausias konkursinis balas po pirmojo Bendrojo priėmimo etapo pretenduojant į Politikos mokslų VF vietą buvo 7,39. Pilną praėjusių metų statistiką galite rasti šiuo adresu: https://www.vu.lt/site_files/2019_m._pri%C4%97mimas/Ma%C5%BEiausi_balai_2019.pdf, tačiau primename, kad konkursiniai balai labai priklauso nuo to, su kokiais rezultatais šiemet pretenduos kiti stojantieji, tad rekomenduojame drąsiai teikti prašymą studijoms, jeigu Jūsų konkursinis balas siekia minimumą, t. y. 5,4 balo.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
Pradžia
Kada prasidės mokslo metai pirmo kurso studentams?
Laba diena,
bakalauro ir vientisųjų studijų studentams mokslo metai prasidės rugsėjo 14 d., o magistrantūros studijų studentams - rugsėjo 1 d.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
vus
Pradžia rašė: Kada prasidės mokslo metai pirmo kurso studentams?
Rugsėjo 14d.
vus
Marius1478 rašė: Ar yra galimybė gyventi bendrabučio kambaryje vienam?
beveik neįmanoma, bet bandyt galima
studentas
Laba diena. VU pasiėmus pedagogikos studijas kaip gretutines yra rašoma, jog studentas gauna iki 300 eurų stipendiją. Noriu paklausti, ar kiekvienas studentas gauna šią stipendiją, ar tik gerai besimokantys, ir galbūt galima kažkur daugiau rasti informacijos kokiam kiekiui studentų skiriama ši stipendija?
Laba diena, stipendijos pedagogikos studentams bus skirstomos pagal studijų rezultatus. Kol kas negalime tiksliai atsakyti, kokiam kiekiui studentų bus paskirtos stipendijos - informacija dar tikslinama. :)
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
Studentas
Atsiprašau už kvailą klausimą, bet norėčiau pasitikslinti. Jei aš šiais metais baigiau mokyklą, man registracijos mokėsčio nereikia mokėti?
Sveiki,
pretenduojant į bakalauro ir vientisąsias studijas Bendrojo priėmimo metu per LAMA BPO sistemą mokesčio mokėti nereikia, tačiau, jau gavus kvietimą studijuoti ir norint sudaryti studijų sutartį su Vilniaus universitetu, pirmiausia reikės sumokėti 45 eurų registracijos mokestį.
Jeigu teiksite prašymą VU papildomojo etapo metu, iš pradžių reikės sumokėti stojamąją studijų įmoką.
Daugiau informacijos: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
Stud
studentas rašė: Laba diena. VU pasiėmus pedagogikos studijas kaip gretutines yra rašoma, jog studentas gauna iki 300 eurų stipendiją. Noriu paklausti, ar kiekvienas studentas gauna šią stipendiją, ar tik gerai besimokantys, ir galbūt galima kažkur daugiau rasti informacijos kokiam kiekiui studentų skiriama ši stipendija?


O nebuvo parašyta, jog gauna 300 eurų stipendiją, o ne iki 300?
Laba diena,
taip, numatytų stipendijų suma yra 300 eurai per mėnesį.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
Silvija
Sveiki, jei balas nesiekia 5,4. Ar galima bandyti per VU priėmimą į vnf ?
Sveiki, Silvija,
minimalus konkursinis balas pretenduojant į valstybės finansuojamas (VF), valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija (VNF/ST) ir valstybės nefinansuojamas (VNF) bakalauro ir vientisąsias studijų vietas yra 5,4. Deja, tačiau su mažesniu balu dalyvauti konkurse galimybės nėra. Jeigu į kažkurią programą nepavyksta surinkti minimalaus balo, galite persiskaičiuoti jį pasirinkus kitą studijų programą.
Taip pat informuojame, kad stojantiesiems gali būti pridedami ir papildomi balai, kurie padeda surinkti aukštenį balą. Savo konkursinį balą galima susiskaičiuoti pasinaudojus LAMA BPO Konkursinio balo skaičiuokle.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
Guris
Sveiki, norėjau pasiteirauti, koks buvo mažiausias konkursinis balas į vf ir vnf 2019 metais, stojant į Teisę.
Sveiki,
pagal 2019 m. kviečiamųjų į VU bakalauro ir vientisųjų studijų programas konkursinius balus Bendrojo priėmimo pirmojo etapo metu, su mažiausiu konkursiniu balu į Teisės nuolatinių dieninių studijų programos valstybės finansuojamą (VF) vietą buvo įstota su 7,22 balu, o į nefinansuojamą (VNF) - su 5,66.
https://www.vu.lt/site_files/2019_m._pri%C4%97mimas/Ma%C5%BEiausi_balai_2019.pdf
Turėkite omenyje, kad šie duomenys yra tik informacinio pobūdžio - jie kinta kiekvienais metais, kadangi skiriasi ir stojančiųjų skaičius, ir jų konkursiniai balai, tad aklai remtis statistika būtų netikslinga. Kviečiame teikti prašymą - Teisės studijų programai šiais metais skirta du kartus daugiau valstybės finansuojamų vietų!
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.
studentas
Stud rašė: studentas rašė: Laba diena. VU pasiėmus pedagogikos studijas kaip gretutines yra rašoma, jog studentas gauna iki 300 eurų stipendiją. Noriu paklausti, ar kiekvienas studentas gauna šią stipendiją, ar tik gerai besimokantys, ir galbūt galima kažkur daugiau rasti informacijos kokiam kiekiui studentų skiriama ši stipendija?O nebuvo parašyta, jog gauna 300 eurų stipendiją, o ne iki 300?
https://www.fsf.vu.lt/studentams/pedagogines-studijos-visos/2016-01-06-12-58-12#suzinokite-daugiau parašyta "Atskiru Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu būsimieji pedagogai nuo studijų pradžios kiekvieną mėnesį gauna tikslinę valstybės stipendiją iki 300 EUR." Tai kaip galima būtų sužinoti nuo ko stipendijos dydis priklauso ir koks studentų skaičius gauna?
Geraldinijus
Sveiki, kiek 2019 m. buvo skirta vf vietu tarptautinio verslo studijoms? Kiek bus ju 2020 m.? Ar realu siais metais gauti vf vieta su 6.02 kb ?
Laba diena, susipažinti su praėjusių metų priėmimo statistika (priimtų asmenų skaičiumi ir mažiausiais konkursiniais balais į valstybės finansuojamas (VF) bei nefinansuojamas (VNF) studijų vietas galite čia: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos/daznai-uzduodami-klausimai-d-u-k#2019-m-priemimo-statistika.
Tiksliai pasakyti, kiek stojančiųjų bus priimta šiais metais į Tarptautinio verslo programą negalime,
tačiau norime informuoti, jog 2020 m. verslo ir viešosios vadybos krypčių grupei skirta tris kartus daugiau valstybės finansuojamų vietų, taigi raginame drąsiais teikti prašymą į norimą studijų programą nepriklausomai nuo praeitų metų statistikos - kiekvienais metais skiriasi stojančiųjų konkursiniai balai bei susidomėjusių asmenų skaičius, todėl kiekvienas, atitinkantis reikalavimus be abejonės gali teikti prašymą studijuoti.
Jei kiltų daugiau klausimų, su mumis galite susisiekti el. paštu konsultavimas@vu.lt.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]