Žurnalų e-parduotuvė

Konkursinio balo skaičiuoklė

Klauskite visko apie MRU


Vunderkindas1
Sveiki, baigus mokslus 2016 m. ir stojant 2020 m. į teisę ir policijos veiklą kokie minimalūs stojimo balai turi būti?
MRU konsultacijos
Vunderkindas1 rašė: Sveiki, baigus mokslus 2016 m. ir stojant 2020 m. į teisę ir policijos veiklą kokie minimalūs stojimo balai turi būti?
Sveiki, visiems stojantiems į valstybės finansuojamas vietas minimalus balas 2020metais bus 5,4. Dėl minimalaus balo pretenduojant į mokamas vietas slenkstinis balas bus skelbiamas gegužės pabaigoje, bet jis bus ne žemesnis nei 5 balai.
Vunderkindas1
MRU konsultacijos rašė: Vunderkindas1 rašė: Sveiki, baigus mokslus 2016 m. ir stojant 2020 m. į teisę ir policijos veiklą kokie minimalūs stojimo balai turi būti?Sveiki, visiems stojantiems į valstybės finansuojamas vietas minimalus balas 2020metais bus 5,4. Dėl minimalaus balo pretenduojant į mokamas vietas slenkstinis balas bus skelbiamas gegužės pabaigoje, bet jis bus ne žemesnis nei 5 balai.
Bet Švietimo mokslo ir sporto ministerijos puslapyje parašyta, cituoju: “ 2020 m. minimalūs rodikliai stojant į aukštąsias mokyklas galioja ne tik 2020 m., bet ir 2019 m., ir 2018 m. abiturientams. Ankstesnių metų abiturientams galioja atitinkamų metų priėmimo į aukštąsias mokyklas rodikliai“. Tai ar neturėtų būti minamalus stojimo balas mažesnis, jei aš baigus vidurinę anksčiau?
MRU konsultacijos
Vunderkindas1 rašė: MRU konsultacijos rašė: Vunderkindas1 rašė: Sveiki, baigus mokslus 2016 m. ir stojant 2020 m. į teisę ir policijos veiklą kokie minimalūs stojimo balai turi būti?Sveiki, visiems stojantiems į valstybės finansuojamas vietas minimalus balas 2020metais bus 5,4. Dėl minimalaus balo pretenduojant į mokamas vietas slenkstinis balas bus skelbiamas gegužės pabaigoje, bet jis bus ne žemesnis nei 5 balai.Bet Švietimo mokslo ir sporto ministerijos puslapyje parašyta, cituoju: “ 2020 m. minimalūs rodikliai stojant į aukštąsias mokyklas galioja ne tik 2020 m., bet ir 2019 m., ir 2018 m. abiturientams. Ankstesnių metų abiturientams galioja atitinkamų metų priėmimo į aukštąsias mokyklas rodikliai“. Tai ar neturėtų būti minamalus stojimo balas mažesnis, jei aš baigus vidurinę anksčiau?
Sveiki, minimalus rodiklis ir minimalus balas yra skirtingi dalykai. Minimalius rodiklius reikia pasiekti norint pretenduojant į VF vietą, 2016 m. baigusiems reikia išlaikyti 3 valstybinius egzaminus. O minimalų slekstinį balą į universitetus stojant į VF nustato ŠMSM, o VNF - universitetai. ŠMSM nustatė visiems į VF 5,4.
Vunderkindas1
Ačiū už atsakymą, dabar viskas aiškiau.
Dėl magistrantūros studijų
Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl magistrantūros studijų VSA. Dominančios programos- 1. Teisės ir policijos veiklos magistrantūros studijų programa; 2. Teisės ir policijos veiklos (specializacija - Ikiteisminis procesas) magistrantūros studijų programa. Nesu pareigūnas, dirbu biudžetinėje įstaigoje pagal darbo sutartį, bet norėčiau studijuoti magistrantūroje ir dirbti teisėsaugos institucijose. Turiu teisės bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Kokios galimybės, įvertinus mano situaciją, stoti į šias studijų programas vf/vnf, nuolatines/ištęstines studijas, ar šį rudenį vykdysit priėmimą į šias programas? Ačiū.
MRU konsultacijos
Dėl magistrantūros studijų rašė: Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl magistrantūros studijų VSA. Dominančios programos- 1. Teisės ir policijos veiklos magistrantūros studijų programa; 2. Teisės ir policijos veiklos (specializacija - Ikiteisminis procesas) magistrantūros studijų programa. Nesu pareigūnas, dirbu biudžetinėje įstaigoje pagal darbo sutartį, bet norėčiau studijuoti magistrantūroje ir dirbti teisėsaugos institucijose. Turiu teisės bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Kokios galimybės, įvertinus mano situaciją, stoti į šias studijų programas vf/vnf, nuolatines/ištęstines studijas, ar šį rudenį vykdysit priėmimą į šias programas? Ačiū.
Sveiki, į teisės ir policijos veiklos programą priimami tik statutiniai pareigūnai dirbantys Policijos departamento pavaldžiose įstaigose arba susijusiose. Tai galėtume pasiūlyti specializaciją Ikiteisminis procesas. Studijos tik ištęstinės. Galite pretenduoti į valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas studijas konkurso tvarka. Priėmimo tvarką rasite MRU tinklapyje https://www.mruni.eu/lt/busimiems_studentams/magistranturos_studijos/pt-magistranturos-studijas-rudens-semestrui/
Rūta
Planuoju pateikti paraišką į sveikatos politikos ir vadybos magistrantūros studijas - ištestinę forma. Jeigu nesusidaro grupė ar vykdomos studijos? Ar nepriklauso nuo žmonių skaičiaus? Beje, pernai koks buvo minimalus balas į vf?
Rokas
Sveiki. Svarstau apie teisės ir muitines veiklos studijas. Ar reikalingas siuntimas iš vrm? Baigę studentai tampa statutinias pareigūnais? Į ką daugiausiai orientuojamasi studijų metų?Teorinias,analitinias žinias ar praktinius įgūdžius? Galbūt turite informacijos koks procentas po studijų pasilieka muitinėje? Ačiū
MRU konsultacijos
Rūta rašė: Planuoju pateikti paraišką į sveikatos politikos ir vadybos magistrantūros studijas - ištestinę forma. Jeigu nesusidaro grupė ar vykdomos studijos? Ar nepriklauso nuo žmonių skaičiaus? Beje, pernai koks buvo minimalus balas į vf?
Sveiki, Sveikatos politikos ir vadybos programa yra gana populiari, tai paskutinius 5 metus grupė susidarydavo. Minimalus studentų skaičius nustatytas ŠMSM yra 10. Jeigu grupė nesusidaro, tai studijos neorganizuojamos. 2019 m. paskutinio įstojusio į VF vietą balas buvo 15,64.
MRU konsultacijos
Rokas rašė: Sveiki. Svarstau apie teisės ir muitines veiklos studijas. Ar reikalingas siuntimas iš vrm? Baigę studentai tampa statutinias pareigūnais? Į ką daugiausiai orientuojamasi studijų metų?Teorinias,analitinias žinias ar praktinius įgūdžius? Galbūt turite informacijos koks procentas po studijų pasilieka muitinėje? Ačiū
Sveiki, pretenduojant į Teisės ir muitinės veiklos studijas papildomų dokumentų ar siuntimo nereikia. Baigus studijas įgyjama klasikinė teisininko kvalifikacija ir papildomą vertę kuriančios žinios muitinės ir logistikos srityje. Baigus programą absolventai sėkmingai tampa klasikinių teisinių profesijų atstovais, muitinės pareigūnais (žvalgais, tyrėjais ir pan.) ar kitų spec. tarnybų pareigūnais. Muitinės pareigūnais tampa apie 50% absolventų, kiti pasirenka kitas institucijas, kur reikalingi šios srities specialistai.Plačiau apie programą rasite https://www.mruni.eu/lt/studijos/bakalauro-studijos/teise-ir-muitines-veikla/
Giedrė
Kaip skaičiuojamas stojamasis balas į sveikatos politikos ir vadybos studijas? Esu baigusi LSMU vientisas magistro studijas. Ar apskritai aš galiu pretenduoti į šias magistro studijas?
MRU konsultacijos
Giedrė rašė: Kaip skaičiuojamas stojamasis balas į sveikatos politikos ir vadybos studijas? Esu baigusi LSMU vientisas magistro studijas. Ar apskritai aš galiu pretenduoti į šias magistro studijas?
Sveiki, taip galite. Visą informaciją apie priėmimo tvarką ir konkursinio balo skaičiavimą asite https://www.mruni.eu/lt/busimiems_studentams/magistranturos_studijos/pt-magistranturos-studijas-rudens-semestrui/
StojančiojiMRU
Laba diena, baigiu studijas kolegijoje pagal Viešojo administravimo kryptį. Planuoju studijuoti MRU magistratūroje. Stojant į magistratūros programą "Švietimo ir mokslo politika ir vadyba" reikia baigti papildomas studijas? Kokia priėmimo statistika į anksčiau išvardinta studijų programą? Ačiū.
MRU konsultacijos
StojančiojiMRU rašė: Laba diena, baigiu studijas kolegijoje pagal Viešojo administravimo kryptį. Planuoju studijuoti MRU magistratūroje. Stojant į magistratūros programą "Švietimo ir mokslo politika ir vadyba" reikia baigti papildomas studijas? Kokia priėmimo statistika į anksčiau išvardinta studijų programą? Ačiū.
Sveiki, kiek žinome, tai viešojo administravimo krypties studijų kolegijose nėra. Gal Jus baigiate teisės kryptį su viešojo administravimo pakraipa? Siūlome kreiptis į Priėmimo grupe tel. +37068617431 ir aptarsime Jūsų situaciją.
Mru
Koks minimalus balas 2020 metais į valstybės nefinansuojamą vietą teisės ir kriminalistikos studijų programą?
MRU konsultacijos
Mru rašė: Koks minimalus balas 2020 metais į valstybės nefinansuojamą vietą teisės ir kriminalistikos studijų programą?
Sveiki, 2019 m. minimalus balas buvo 5, tačiau 2020 m. jis planuojamas 5,4 (galutinis sprendimas bus priimtas gegužės paskutinėmis dienomis).
Aistė
Sveiki, norėjau paklausti kuo skiriasi teisės krypties studijos "Teisė ir policijos veikla" nuo visuomenės saugumo krypties studijų "policijos veikla"? nes studijų programos praktiškai tokios pat, absolventams abiejų specialybių, suteikiama teisė eiti A lygio pareigas vidaus reikalų statutinėse įstaigose bei įvairiose valstybinėse ar privačiose institucijose, tačiau šių dviejų studijų kaina bei trukmė skiriasi, tad nesuprantu kodėl.
Jurgita
Aistė rašė: Sveiki, norėjau paklausti kuo skiriasi teisės krypties studijos "Teisė ir policijos veikla" nuo visuomenės saugumo krypties studijų "policijos veikla"? nes studijų programos praktiškai tokios pat, absolventams abiejų specialybių, suteikiama teisė eiti A lygio pareigas vidaus reikalų statutinėse įstaigose bei įvairiose valstybinėse ar privačiose institucijose, tačiau šių dviejų studijų kaina bei trukmė skiriasi, tad nesuprantu kodėl.
Būtent ir aš to paties noriu paklausti!
MRU konsultacijos
Šių programų skirtumai: Studijų trukmė: Teisė ir policijos veikla 3.5 metų, Policijos veikla – 4 metai. Studijų turinys: Teisė ir policijos veiklos programoje studijuojami teisės krypties studijų dalykai (numatyta atitinkama kreditų apimtis, valandos ir kompetencijos), privalomi siekiant karjeros (atidirbus privalomus 5 metus pagal sutartį po studijų VRM sistemoje) teisėjo, prokuroro, advokato, notaro, antstolio ir kt. (jei reikalaujamas teisinis išsilavinimas). Policijos veikos programoje – studijuojami taip pat teisiniai dalykai, bet jie ženkliai mažesne apimtimi, ne visi teisinio bloko dalykai yra į traukti į šias studijas. Tad jei padirbus tam tikrą laiką Policijos veiklos sistemoje ir supratus, kad ketinama siekti teisininko karjeros, būtina iš naujo pradėti studijas teisės kryptyje, nes visuomenės saugumo studijų krypties bakalauro diplomas tokios galimybės nesuteiks. Policijos veiklos programos studentams studijuojant teisinius dalykus, turinys yra labiau nukreiptas į policijos veiklos metu galimus poreikius. Teisės ir policijos veiklos studentams – žinios teisės kryptyje yra suteikiamos platesnės ir gilesnės. Policijos veikos programoje yra keletas papildomų praktinių dalykų, kuriuose detaliau ir giliau analizuojami kai kurie policijos veiklai reikalingi gebėjimai ir žinios. Tokias žinios, tik mažesne apimtimi yra suteikiamos ir Teisės ir policijos veiklos programos studentams dėstant kitus dalykus. Studijų kainą nustato ne universitetai, o valstybė. Tai yra susiję ir su praktiniais užsiėmimais, kurių yra skirtingas kiekis abejose programose.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]