Žurnalų e-parduotuvė

Konkursinio balo skaičiuoklė

Kas geriau odontologija ar dantu technologija?


Odontologė
Ką aš galiu iš savo patirties pasakysi. Bent jau odontologinėje priežiūroje kaip ir <a href="http://www.pilene.lt/lt/odontologai">odontologai</a> yra populiari specialiybę, taip ir asistenčių paklausa yra didelė. Va su higienistėmis šiek tiek sunkiau, nes Lietuvoje burnos ertmės higiena dar nėra tokia populiari.
 
Egle
Sveiki. Aš pati studijuoju odontologiją LSMU, esu 4tam kurse ir galėčiau pasakyti, kad jau šiek tiek gailiuosi čia įstojusi. Baigusi mokyklą pati dvejojau ar mediciną ar odontologiją pasirinkti. Tačiau jau teko patirti konkurenciją tarp kolegų, kaip ieškant kur atlikti praktiką, kiti odontologai jau atgrąsiai i tave žiūri. Nes visdėlto šias studijas yra pabaigę nemaža dalis studentų, ypač pažįstamų, kurie verkia kad labai sunku susirasti darbą, nes iš tikro yra daug "prikepta" šitos srities specialistų, ne taip kaip medicinoj, nors mokslų krūvis yra labai panašus ir netgi ciklai tie patys vyksta. Turintiems bent menkiausių problemų su nugara, šis darbas yra "peilis" tiesiogine to žodžio prasme. Beto reikalaujama begalinės atsakomybės, ypatingai dirbant su žmonėmis, nes padarius menkiausią klaidą, galima laisvai netekti gydytojo licenzijos, be galimybės vėl dirbti tą patį. Yra be galo daug teisinių aspektų, ir 3čiam bei 4tam kursuose daugiau bandoma išmokinti teisinių dalykų, kad pacientas nepaduotų i teismą. Taip pat šioje srityje vyrauja tam tikri luomai, ta prasme, nesant iš odontologų šeimos, beveik neįmanoma įstoti i rezidentūrą. Dirbant 4tam 3čiam kursuose visas medžiagas reikia patiem susipirkti, kur kainos beprotiškos( tam tikros rūšies K-failas (adatėlė) kainuoja 20-50lt, ji dažnai nulūžta, iškart turi imti kitą. Antgaliai su mikrovarikliais keli tūkstančiai LT).Jeigu svajojate apie vf, planuokit virš 95 viska gauti. Beto studijų kainos yra beprotiškos, 12tūkst. litų/mėn čia yra brangiausios Lietuvoje. Nors be ilgų metų patirties padoriu uždarbiu net nekvepia, tad studijuojant vnf, klausimas kada visa tai atsipirktų? Tai tiek iš mano pusės. Tiesiog pabuvus tam tikroje terpėje, greitai atsiveria akys, kaip yra iš tikrųjų. Bet jums spręsti :)
 
Onutė
Aš manau, kad reikia stoti ten, kur labiau traukia. Jeigu labiau patinka [L=odontologija]http://www.manomedicina.lt/category/odontologija/[/L] - ten ir seksis geriau.
 
Karolis
Aisku ,kad geraiau odontologija, cia lyginti net nereikia... Ir pinigai didesni ir vargo maziau, be to tu gali dirbti sau ir buti nuo nieko nepriklausomas, na darais savo bizni. :)
 
Aistė
Sveiki, man įdomu ar reikalinga laikyti manualinių gebėjimų patikrinimo testa stojantt įodontologinė priežiūra? Nes aš esu abiturientė ir galvoju ten stoti.
 
Gerda
Aš šiuo metu esu veterinarinės medicinos studentė ir galvoju apie perstojimą į DT. Iškart į šią specialybę nestojau dėl to, kad ji kolegijoje, na bet pasimokius matau kad ne universitetuose ir ne kolegijose esme.. :) visgi man patinka kruopštus darbas, manau, kad turiu kantrybės tam.. tad bandysiu šiemet manualinį gebėjimų testą išlaikyt.. :)
 
victor
Kadangi tema dar aktuali tai sugalvojau uzsiregistruoti, parasyti savo nuomone ir pasidalinti patirtimi. Galbut kazkam nepatiks, o galbut kazkas pasimokins is mano pacio klaidu. Tai va cia yra juokdaraiai, kurie zmonems raso, kad ju ale pazistami ar giminaicia uzdirba 24 tukst. per menesi ir t.t. Tai tikriausiai arba turi savo laboratorija, savo iranga ir savo daktarus. Turetu buti aisku, kad dauguma skaitanciu si foruma zmoniu yra is paprastu seimu, kuriu tevai dirba kazkam ir neturi jokiu laboratoriju, o tuo labiau finansu padeti finansiskai ikurti savo istaigas. Taip, kad nereikia cia rasyti nesamoniu apie tokius pinigus, nes tokias sumas gauna direktoriai ar politikeliai, o dirbdami kazkam gausite vos 1000 euru. O, kad gauti vos daugiau arsite ir gadinsite sveikata, uz kuria paskui savo tuos sutaupytus centus leisite savo gydymui. Cia jusu svajoniu specialybe?? As niekada nesupratau zmoniu, kuriems gali patikti tokia specialybe? Is kur jus zinote, kad ji jums patiks? Kad pridrozinejote savaite kazka is vasko? Mano nuomone, kad si specialybe yra tik verslininkams, t.y tu studentu seimoms, kurios turi savo istaigas. O, kad gauti ta issvajota 1000 euru reikes sedeti po 12 ar daugiau valandu, net paromis. Ir as asmeniskai nematau cia jokios perspektyvos. Kalbu apie tuos, kurie renkasi specialybe svajodami apie gera gyvenima ir t.t Kalbant apie laboratorijos isteigima, paskaiciuokite kiek jums reikes pinigu irangai, kai vien liejimo krosnis kainuoja keliasdesimt tukstanciu, o kur dar vieta, medziagos ir t.t. Taip, kad sakau jei neturite investiciju, ir dirbdami kitam,tai dirbdami toki darba tikrai nepraturtesite, ne ten ieskote. Rinkites geriau tai kas jums tikrai prie sirdies ir pinigai ateis patys, nesvarbu ar tai muzika, menas ar istorija ar dar kas nors.
 
victor
Is mano patirties galiu pasakyti, kad pas mane gimineje irgi yra dantu technikas, jis uzdirbdavo tukstancius ir uzdirba gerai dabar, bet jis net nebaiges dantu technologijos, paprasciausiai jam padejo jo draugas, jis dirba pas ji klinikoje, turi savo daktarus ir nedirba kaip negras iki paryciu. Ir tokiu cia vienetai. Yra tokia elitine vieta salvija, vat ten jauni berniukai masinas is algu perka ir namus statosi. Vat kokie ten pinigeliai vaiksto tai jus net neisivaizduojat, bet ir ten zmones turi savo daktarus, ir yra is tu seimu, kurios glaudziai susijusios su odontologija ir turi gerus rysius su gydytojais. Budamas tokioje vietoje gali ir virs 30 tukst pasidaryt. Bet cia nedaugumai, jei nieko neturite tai realybe tokia, kad dirbsite uz 700 euru ir dziaugsites, kad gryztate namo 7h vakaro. Kas liecia pati darba, darbas yra labai kenksmingas. O as dirbau daug kur, ir daug ko maciau, ir galiu pasakyti dantu technologija tai labai kenksmingas ir nesvarus darbas, ypac dirbant su metalu. Kolegijose moko apie grazias ir svarias darbo vietas, saugia iranga ir t.t. Jei kada matete kaip dirba juvelyrai, tai vaizdas labai panasus, skirtumas tas, kad juvelyrai turi didesnes perspektyvas susikurti savo darbo vietas, ir pvz uzsienyje( anglijoje uzdirba daug daugiau, nei isgirtieji dantu technikai). Dabar per musu apsivogusia valdzia, studentus tiesiog verbuoja univerai ir kolegijos i dantu technologija, nes kiekvienas direktorius nori uzsidirbti is studentu, o paskui po tokiu dalyku krenta atlyginimai. Anglijoje lygiai tas pats, nebent busi anglas. Pasirinkau sita dalyka, nes paklausiau giminaiciu ir artimiju, kurie ale norejo patarti, o mano patarimas toks, neprisisvajokite ir mastykite apie savo ateiti patys.
 
victor
Teisingai parase Alex ir tie, kurie istikruju susidure su siuo darbu. Labai gaila, kad jus nebuvote pirmieji siame forume parase kaip viskas istikruju yra. Gyvenimas yra trumpas ir norint buti sekmingam ir gerai ji susikurti, reikia moketi teisingai pasirinkti. Nes po to dazniausiai jau buna per velu.
 
Darbo pasiūlymas
Jei domina dantų techniko Kaune ar odontologų darbo vietos visoje Lietuvoje, prašome susisiekti 862655145
 
otilija
Sveiki, kadangi atsakymai jau seni, gal kas pasidalins patirtiminis pernai stojimu? kokie reikalavimai ar sunku, kaip viskas vyksta? Aciu
 
Viktorija2001
Stosiu šiemet, nuo pat devintos klasės mąstau apie odontologiją, konkursinio balo tikiuosi apie 8,5. Bet šiemet kainos taip sukilo, LSMU praeitais metais pirmieji trys metai po 6600 eurų, paskutinieji du metai po 7500 eurų, o šiemet pirmieji trys - po 7500 eurų, paskutinieji du - po 9000 eurų. Tikrai kainos nežmoniškos, iš artimųjų tokio finansinio palaikymo negausiu, o į valstybės finansuojamą vietą toli gražu. Ar verta būtų imti paskolą (už visas studijas gautųsi apie 40 tūkstančių)? Kada (ir ar) tai atsipirktų? Ar įmanoma rasti darbo absolventams pagal specialybę? Taip pat mąstau apie alternatyvas - burnos higienos studijas, jei nepavyktų į odontologiją. Ar verta burnos higieną studijuoti (būtent LSMU arba Kauno kolegijoje), ar pavyksta rasti darbo vietų bei gal kas turi žinių apie atlyginimą? Taip pat gal kas galėtų ką nors papasakoti apie Dantų technologijų studijas? Būčiau labai dėkinga už bet kokią informaciją!
 
dantu technikas
Viktorija2001 rašė: Stosiu šiemet, nuo pat devintos klasės mąstau apie odontologiją, konkursinio balo tikiuosi apie 8,5. Bet šiemet kainos taip sukilo, LSMU praeitais metais pirmieji trys metai po 6600 eurų, paskutinieji du metai po 7500 eurų, o šiemet pirmieji trys - po 7500 eurų, paskutinieji du - po 9000 eurų. Tikrai kainos nežmoniškos, iš artimųjų tokio finansinio palaikymo negausiu, o į valstybės finansuojamą vietą toli gražu. Ar verta būtų imti paskolą (už visas studijas gautųsi apie 40 tūkstančių)? Kada (ir ar) tai atsipirktų? Ar įmanoma rasti darbo absolventams pagal specialybę? Taip pat mąstau apie alternatyvas - burnos higienos studijas, jei nepavyktų į odontologiją. Ar verta burnos higieną studijuoti (būtent LSMU arba Kauno kolegijoje), ar pavyksta rasti darbo vietų bei gal kas turi žinių apie atlyginimą? Taip pat gal kas galėtų ką nors papasakoti apie Dantų technologijų studijas? Būčiau labai dėkinga už bet kokią informaciją!
Dantu technologijos yra absoliuciai skirtingas dalykas nuo odontologijos. Kaip diena ir naktis. Jei neturit beribes kantrybes ir igimto meninio talento atkurti tikslias formas - mokslai nepades ir darbo nerasit. Sio darbo rinka ir taip perpildyta, tad atlyginimai samdomu darbuotoju panasus i valytoju, dirbt kartais tenka ir naktim ir dar uz dyka, jei daktarai nustato bloga spalva ar kazka sulauzo. Nelinkiu niekam tokio darbo, daug jaunu kolegu ima eiti atsarginiais keliais, kadangi tai gyvenima edanti, neivertinta specialybe. bet jei dirbti 12 per diena uz 600 jums gerai - tai stokit :))))))
 

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]