ir ar baigtas dailes mokyklos diplomas padeda kazkiek?
VGTU Priemimas2010 02 19cituoti
Atsakymas į abc klausimą: Stojant į Architektūros studijų programą (Dailės katedra priklauso Architektūros fakultetui) reikia tokų egzaminų: matematikos, lietuvių kalbos ir stojamojo egzamino; skaičiuojant konkursinį balą taip pat imamas užsienio kalbos metinis pažymys. VGTU turi tik vieną - Architektūros studijų programą, Interjero dizaino - kaips studijų programos ar specializacijos neturime. Dėl įstojimo į šią studijų programą be matematikos egzamino - sunku pasakyti, nes priklauso nuo kitų stojančiųjų, tačiau dažniausiai į Architektūros studijų progarmą konkursas yra pakankamai didelis, tad didesnė tikimybė yra didesnė, jei matematikos egzaminas yra laikomas.
VGTU Priemimas2010 02 19cituoti
Baigtas dailės mokyklos diplomas jokių papildomų balų neduoda.
Mcrx2010 02 19 • 62.212.200.23 cituoti
Laba diena. norejau paklausti kaip yra su tais stojamaisiais? ar labai dideliu piesimo sugebejimu reikia tureti? ir dar as lankau tokias paskaitas vizualios architekturos tai ar tai prideda balu?
Petras2010 02 19 • 212.52.34.191 cituoti
Kiek kainuoja metinės statybos inžinerijos studijos?
VGTU Priemimas2010 02 20cituoti
Atsakymas į Mcrx klausimą: meninio architektūrinio išsilavinimo egzaminas susideda iš 2 dalių: dailės ir architektūros pažinimo - vertinamas stojančiųjų meninis išprusimas; akademinio piešimo - tikrinamas stojančiųjų asmenų pasirengimas piešinyje pavaizduoti objektus, t.y. gebėjimą įkomponuoti vaizduojamuosius objektus popieriaus lape ir pan. Taigi piešimo gebėjimų stojančiajam reikia. O lankomos vizualinės architektūros paskaitos jokių papildomų balų neprideda.
VGTU Priemimas2010 02 20cituoti
Atsakymas į Petro klausimą: 2010 metų studijų kainos VGTU dar nepatvirtintos. 2009 m. metinė Statybos inžinerijos studijų kaina buvo 7920 Lt (Nuolatinė studijų forma) ir 4030 (Ištęstinė studijų forma). Šiais metais kainos gali būti šiek tiek mažesnės, tačiau galima orientuotis į 2009 m. kainas.
Marco2010 02 20cituoti
Laba diena.Norėčiau paklausti:
1.Nuo kada priimami prašymai į VGTU?
2.Dėl nemokamų vietų-kada nereikia mokėti už studijas?Girdėjau,kad kažkoks balas turi būti didesnis nei 8?
3.Kada reikėtų laikyti stojamąjį (architektūrai)?
4.Gal žinote iš patirties,kiek,maždaug,% reikia turėti egzaminuose,norit studijuoti architektūrą?Ar čia sėkmės garantas-jei tik yra vietų,priims su bet kokiais rezultatais?
Ačiū už skirtą laiką ir atsakymus.
Paulius2010 02 21 • 62.212.207.125 cituoti
Sveiki, noreciau suzinoti reikalavimus siems, t.y. 2010m, stojant i transporto inzinerija ar transporto inzinerine ekonomika ir vadyba.
Is anksto dekoju uz atsakyma.
Julius2010 02 21 • 78.63.94.239 cituoti
Kokiu procentu mazdaug reiktu islaikyti egzaminus norint gauti valstybes finansuojama / mokama vieta verslo vadyboje?
Gedas2010 02 21 • 78.63.94.239 cituoti
Istojus i VGTU ar sunku gauti bendrabuti? i ka atsizvelgia priimant i bendrabuti?
VGTU Priemimas2010 02 22cituoti
Atsakymas į Pauliaus klausimą: stojant į Transporto inžineriją konkursinis balas bus skaičiuojamas iš: matematikos (0,4), fizikos (0,2) ir lietuvių kalbos (0,2) egzaminų, ir užsienio kalbos (0,2) metinio pažymio. Stojant į Transporto inžinerinę ekonomiką ir vadybą konkursinis balas bus skaičiuojamas iš: matematikos (0,4), lietuvių kalbos (0,2) ir užsienio kalbos arba istorijos (0,2) egzaminų bei užsienio kalbos arba istorijos (0,2) metinio pažymio (skliausteliuose nurodytas svertinis koeficientas).
VGTU Priemimas2010 02 22cituoti
Atsakymas į Juliaus klausimą: sunku pasakyti, kokiu procentu reikia išlaikyti egzaminus, kad gautumėte studijų krepšelį verslo vadybos studijų programoje. VGTU yra parengusi konkursinio balo skaičiuoklę (http://www.vgtu.lt/priemimas/lt/konkursinio_balo_skaiciuokle/), tad siūlau pasibandyti įvairius variantus (egzamino balus) ir pažiūrėti, su kokiais maždaug balais būtų buvę įmanoma įstoti į verslo vadybą valstybės finansuojamą vietą ar mokamą vietą (2009 m. paskutinio įstojusiojo į verslo vadybos studijų programą ir gavusio valstybės finansuojamą vietą konkursinis balas buvo 16,36, o mokama vieta - 10,00).
VGTU Priemimas2010 02 22cituoti
Atsakymas į Gedo klausimą: skiriant bendrabučius yra atsižvelgiama į: šeimos sudėtį; tėvų/globėjų paskutinių trijų mėnesių darbo užmokestį (darbovietę, pareigas ir mėnesio pajamas); studento ir jo tėvų valstybinio socialinio draudimo laikotarpius arba, kad neturi socialinio draudimo pažymėjimo; jei pragyvenimo šaltinis – ūkis – turimos žemės kiekį; kitas šeimos pajamas (pašalpas,pensijas ir t. t.) per paskutinius tris mėnesius; ar šeimoje yra studentų, moksleivių (vyresnių nei 18 metų), neįgalių ar kitų išlaikomų asmenų; atstumą iki gyvenamosios vietos (tėvų/globėjų). Bendrabutį lengva gauti, jei yra nedaug prašančiųjų ir pateikiant prašymą gauti bendrabutį būna pateiktos visos reikalingos pažymos. Žinoma, jei tėvų pajamos yra didelės (palyginus su kitais prašančiaisis bendrabučio), tai gali būti, kad bendrabutį bus sunkiau gauti.
VGTU Priemimas2010 02 22cituoti
Atsakymas į Marco klausimus:
1) prašymai į VGTU studijas bus priimami tuomet, kai prasidės bednrasis priėmimas į visas aukštąsias mokyklas (pagal projektą prašymai bus pradėti priiminėti nuo 2010 05 25);
2) jei įstojate į studijų programą ir gaunate studijų krepšelį, arba kitaisp - valstybės finansuojamą vietą - tai pagal dabar galiojantį LR mokslo ir studijų įstatymą 2 metus uoliai studijuojate valstybės finansuojamoje vietoje (neprisidarote skolų, dėl kurių galite būti pašaintas iš universiteto ar pan.), o po 2 metų vyksta rotacija, opo kurios jūs arba vėl gaunate valstybės finansuojamą vietą, arba patenkate tarp mokančiųjų už studijas tarpą (rotacija vyks pagal jūsų studijų rezultatus - jei gerai mokinsitės - problemų neturėtų būti);
3) pagal projektą stojamieji į Architektūros studijų programą turėtų vykti nuo 2010 06 18 iki 2010 07 03;
4) į Architektūrą, kiek žinau iš patirties, įstoja tikrai su aukštais balais. Konkurisiį balą sudaro - stojamasis egzaminas (0,5); lietuvių kalbos egzamino balas (0,2); matematikos egzamino balas (0,2); užsienio kalbos metinis pažymys (0,1). 2009 m. paskutinio įstojusiojo į Architektūros studijų programą ir gavusio studijų krepšelį konkursinis balas buvo - 19,30, į mokamą vietą - 18,54. Pagal mūsų paruoštą konkursinio balo skaičiuoklę (http://www.vgtu.lt/priemimas/lt/konkursinio_balo_skaiciuokle/) galite pasitikrinti, kokie maždaug turi būti egzaminų rezultatai.
Marco2010 02 22 • 79.133.241.51 cituoti
Ačiū už informaciją.Skaičiuoklė tikrai gera.
Net neįsivaizduoju,ką dar galėčiau pasirinkti su matematikos,anglų ir lietuvių k. A lygiais;geografijos,fizikos,I.T B lygiais ir t.t.
Architektūra,atrodo,yra vienintelis tinkamas dalykas.
Dar vienas klausimėlis-gal kurnors galima paskaitinėti apie meninio architektūrinio išsilavinimo egzaminą?VGTU tinkalapy radau tik pagrindinę informaciją.Norėtūsi konors konkretesnio.Gal yra kokie pavyzdžiai(aišku,legalūs,jei tokių yra)?Niekiek nenutuokiu,kaip jam reikėtų pasiruošti.
VGTU Priemimas2010 02 23cituoti
Atsakymas į Marco klausimą: manau, kad kiek yra informacijos internete apie egzaminą, tiek ir galima apskritai rasti. Siūlau dar atvykti į Atvirų durų renginį (vasario 27 d. 11 val. VGTU Saulėtekio al. 11) - čia dalyvaus ir fakultetų atstovai, tai gal mūsų architektų galėsite labiau pasiteirauti apie egzaminą.
Jeigu ketinate laikyti matematikos, lietuvių kalbos ir užsienio kalbos egzaminus - tai galėtumėte stoti į vadybos ir verslo administravimo studijų kryptį (čia dar reikia istorijos metinio pažymio), kraštotvarkos studijų sritį (imamas geografijos metinis pažymys), matematikos ir statistikos studijų sritis (imamas fizikos arba I.T metinis pažymys).
Sėkmės renkantis.
Marco2010 02 23 • 79.133.241.51 cituoti
Ačiū.
utina2010 02 28cituoti
jeigu as istociau i mokama vieta , kaip butu galima pereiti i nemoka , koks turetu but vidurkis ar dar kazkokiu reikalavimu yra ? ( jeigu stociaus sias metais)
VGTU Priemimas2010 03 01cituoti
Atsakymas į utinos klausimą: pagal galiojantį LR Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnį, rotacija vyksta po pirmųjų dvejų studijų metų (o ištęstinių studijų atveju - pabaigus pusę studijų programos). Rotacijos esmė ta, kad asmuo netenka valstybės finansavimo studijoms, jeigu atitinkamo laikotarpio jo studijų rezultatų vidurkis yra daugiau kaip 20 procentinių punktų mažesnis negu aukštosios mokyklos atitinkamos studijų programos ir formos to pateis kurso studijuojančiųjų atitinkamo laikotarpio studijų rezultatų vidurkis. Valstybės finansavimo netekęs asmuo už studijas turi mokėti aukštosios mokyklos nustatytą studijų kainą, o jo valstybės finansuojamą vietą užima geriausiai valstybės nefinansuojamoje vietoje besimokantis asmuo.
Dar viena galimybė iš mokamos vietos pereiti į valstybės finansuojamą vietą yra tuomet, kai iš aukštosios mokyklos atitinkamos studijų programos ir formos yra pašalinamas asmuo studijavęs valstybės finansuojamoje vietoje.