El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2022
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Kazimiero Simonavičiaus universitetas
Klaipėdos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Lietuvos verslo kolegija
Marijampolės kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Utenos kolegija
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Elektrėnų profesinio mokymo centras
Jonavos politechnikos mokykla
Joniškio žemės ūkio mokykla
Kalėjimų departamento prie LR TM Mokymo centras
Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras
Kėdainių profesinio rengimo centras
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Panevėžio darbo rinkos mokymo centras
Panevėžio profesinio rengimo centras
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Vilniaus statybininkų rengimo centras
Vilniaus technologijų mokymo centras
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kur verta dairytis finansinės paramos studijoms?
( )
Valstybės finansuojamą studijų vietą pavyksta gauti ne kiekvienam, tad daugiausia nerimo nauja mokslo metų pradžia sukelia į mokamas vietas įstojusiems studentams. Tačiau jie neturėtų nusiminti ar jaustis pasirašę sau kelių metų nuosprendį.
„DO ARCHITECTS“ – sėkmingi VGTU absolventai
( )
„Jeigu tik galite, nebūkite architektais“, – pusiau juokais, pusiau rimtai sako „DO ARCHITECTS“ įkūrėjai Ignas Uogintas ir Gilma Gylytė. Kartu su dar trimis bendraminčiais Vilniaus senamiesčio širdyje jie įkūrė savo architektų biurą ir, panašu, yra vieni perspektyviausių šios srities specialistų.
Pagal priimtų studentų skaičių VGTU – antras po VU
( )
Vakar, pasibaigus per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą pakviestų studijuoti jaunuolių sutarčių pasirašymui, išryškėjo maloni tendencija – Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) nuo rugsėjo studijas pradėti iš viso ketina net 1751 žmogus. Pagal šį rodiklį VGTU yra antras po Vilniaus universiteto (VU), kuris pritraukė daugiausiai studentų.
VGTU studento išradimas gali padėti kurtiesiems
( )
Iki šiol norint bendrauti su kurčiaisiais buvo privalu suprasti ir mokėti gestų kalbą. Tai gerokai apsunkina kurčiųjų integraciją į visuomenę. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas Dariuš Laketčenko pasiūlė šios problemos sprendimą.
Jie įstojo į VGTU! (video)
( )
Jau keletą dienų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) koridoriuose skamba muzika, netyla šnekos, o kiek baugios, bet labai viliojančios ateities nuojauta tiesiog tvyro ore. Taip, iki pat antradienio (28 d.) čia laukiama atvykstančių būsimų studentų, kurie per bendrojo priėmimo pirmąjį etapą gavo kvietimą studijuoti VGTU. Kokias specialybes rinkosi? Ko tikisi iš ateinančių metų? Kodėl nekantrauja praverti šio universiteto duris? To nusprendėme paklausti pačių (beveik) pirmakursių.
Įstojo į VGTU, bet nori eiti tarnauti. Palauks?
( )
„Įstojau į universitetą, tačiau noriu eiti į kariuomenę ir grįžti mokytis kitais metais“, – su tokia dilema susidūrė Šarūnas Vanagas ir dešimtys kitų jaunuolių, pasiryžusių tarnauti Tėvynei, tačiau bijančių prarasti valstybės finansuojamą vietą aukštosiose mokyklose.
Antrasis stojimų etapas – ką būtina žinoti?
( )
Pirmasis pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas baigėsi, tačiau ne visiems tai atnešė palengvėjimą ir malonų nerimą dėl rugsėjį laukiančių permainų. Daugeliui aktualus išlieka antrasis etapas.
Mokykos kaltos technologijos mokslų nepopuliarumo?
( )
Technologijos mokslai – sritis, kurios specialistus graibsto darbdaviai, visgi besirenkantieji studijas dar gana retai susimąsto apie atsiveriančias ateities perspektyvas ir gerokai dažniau renkasi socialinius (39,45 proc. visų stojančiųjų) bei biomedicinos mokslus (23 proc.).
Studentai stebina: sukurtas robotas humanoidas
( )
Visai neseniai plačiai nuskambėjo žinia apie Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentės Editos Verbickaitės sukurtą analogų Lietuvoje neturinčią technologiją, leidžiančią ortopedinius įdėklus bei įtvarus spausdinti 3D spausdintuvu. Besimokantieji šioje aukštojo mokslo įstaigoje stebina toliau – trijų mechatronikos ir robotikos studentų komanda, ruošdama bakalauro studijų baigiamąjį darbą, sukūrė realiai funkcionuojantį robotą humanoidą.
Kodėl studentai iš Kalifornijos veržiasi į VGTU?
( )
„Ar galima su Jumis grįžti į Lietuvą? Gal Jums reikia, kad kas nors neštų daiktus? Ar galėčiau būti Jūsų asistentas, aš labai noriu į Vilnių?“ – tokie prašymai skambėjo profesoriui Edmundui Salikliui iš Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) studentų, kurie bent kartą dalyvavo inžinerinėje vasaros mokykloje Lietuvoje.
VGTU studentė spręs daugelio ignoruojamą problemą
( )
Sovietmečiu pastatytos pilkos Lietuvos mokyklos pamažu įgauna spalvų – praūžus renovacijų bangai sutvarkyti avarinės būklės pastatai, atnaujinti mokyklų fasadai, pakeisti langai. Tačiau nepalyginamai mažiau dėmesio skiriama mokyklų aplinkai, kurioje karaliauja seni aplūžę suoleliai, žolėmis apaugę bėgimo takeliai, nelygios sporto ir duobėtos krepšinio aikštelės, nejaukūs, tamsūs kiemai.
5 priežastys, kodėl verta rinktis VGTU
( )
Baigei mokyklą ir dairaisi kokybiškų bei įdomių studijų? Įstojai mokytis, bet jautiesi ne savo rogėse? O gal tiesiog neapsisprendi, kurioje mokslo įstaigoje verta praleisti ateinančius kelerius metus? Skubame į pagalbą ir drąsiai teigiame – tu tikrai nenusivilsi pasirinkęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU). Vis dar abejoji? Pateikiame 5 priežastis, kodėl jau rudenį turėtum praverti šios mokslo įstaigos duris.
Vaikas ilgai sėdi prie kompiuterio?
( )
Daugelis tėvelių susiduria su dažna šių laikų problema – vaikai, užuot užsiėmę kita įdomia veikla ar namų ruoša, valandų valandas sėdi prie kompiuterio. Kovoti su šiuo įpročiu dažnai nepadeda nei barimas, nei nustatomas grafikas, nei, kraštutiniais atvejais, išjungiama elektra.
VGTU partnerių gretose – ir Aplinkos ministerija
( )
Bendradarbiavimas su verslu, valdžios ir socialinėmis institucijomis – vienas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) prioritetų. Nuo 2014 rugsėjo iki šių metų birželio VGTU pasirašė 42 bendradarbiavimo sutartis su verslo įmonėmis. Tarp jų – „Western Union“, „Small Planet Airlines“, „Avia Solutions Group“, Lietuvos paštas, „Eltel Networks“ ir kt.
Atsakome: ko nereikėtų daryti renkantis studijas?
( )
Norėdami padėti abiturientui išsirinkti studijas, aplinkiniai dažnai siūlo pagalvoti, kokį darbą jis norėtų dirbti visą gyvenimą. Kaip gali tai žinoti aštuoniolikmetis, kuris ką tik baigė mokyklą ir neturi rimtesnės darbo patirties? Per didelė atsakomybė renkantis profesiją, universitetą, baimė nepataisomai suklysti jauną žmogų gali atvesti prie neracionalių sprendimų. Kad taip nenutiktų, siūlome atkreipti dėmesį į 3 dalykus, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
41
42
43
44
45
46
47
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"