Kodėl pasirinkote studijas VGTU? Kodėl būtent Automatikos studijų programa?

Kai rinkausi, kur tęsti mokslus po vidurinės mokyklos, tuo metu labai norėjau vykti į sostinę. VGTU buvo geriausias technikos universitetas Vilniuje, todėl rinkausi jį. Studijų programos Elektronikos fakultete pasirinkimą lėmė noras gauti įdomią, šiuolaikišką bei universalią specialybę. Automatika labai plati sritis, ji apima elektroniką, telekomunikacijas ir net mechatroniką. Mes su kurso draugais juokaudavome sakydami, kad baigę studijas galėsime dirbti, kuo norėsime – nuo paprasto elektriko iki automatikos eksperto, paleidžiančio marsaeigius savarankiškai kelionei į kosmosą.

Baigęs bakalauro studijas pasirinkote studijuoti toliau. Kodėl?

Svarstydamas apie tolimesnes studijas negalvojau apie dar vieną diplomą – jis yra tik popierius. Man buvo reikalingos žinios, jų bagažas, įgytas per magistrantūros studijas. O tai yra neįkainojama ir labai vertinga.

Man pavyko gauti valstybės finansuojamą studijų vietą, o taip pat neturėjau didelių problemų derinant studijas su darbu.

Ką jums davė studijos universitete?

Asmeniškai aš nemanau, kad universitetas iš viso turėtų kažką duoti. Viskas priklauso nuo to, ką tu, kaip žmogus, asmenybė, būsimas savo srities specialistas, nori ir gali iš jo pasiimti. Jeigu tu bandei stoti į mediciną ir netyčia įstojai į Automatiką, eini į paskatas tik dėl to, kad tėvai nepyktų, jog nesimokai – tokiu atveju tau universitetas tikrai nieko ir neduos.

Bet kai tu nori stoti į panašią specialybę, net jei tai nebūtinai Automatika, bet bent susijusią su tuo, tai tu ateini į universitetą motyvuotas ir reikalauji iš jo visko, ko pats nori. Tada, manau, prieš tave atsiveria beribės galimybės: žinios, pažintys, kelionės, mokslas, bendradarbiavimų pasiūlymai ir t.t. Taigi, klausimas yra – ką tu pats, kaip studentas, nori pasiimti iš universiteto kaip iš bendruomenės?

Svarbiausia nepamiršti – niekas nieko jums neturi duoti, viską jūs turite pasiimti patys, ir tada universitetas ir visas pasaulis atsivers jums.

Kokią įtaką jums, kaip žmogui ir specialistui, padarė studijos VGTU?

Studijos užaugino mane kaip asmenybę. Manau, svarbu suprasti, kad studijos – tai ne tik paskaitos ir atsiskaitymai. Tai – visuma: dėstytojai bei jų dėstymo maniera, kurso draugai, Studentų atstovybė, dekanatas, bendrabučiai, renginiai, pažintys, sportas ir t.t

Manau, kad visiems savo gyvenime vertinga pereiti tris gyvenimo etapus – darželį, mokyklą ir universitetą. Ir jeigu pirmuose dviejuose tu, kaip asmenybė, dar nieko nesprendi, kadangi dar esi per jaunas, tai studijos universitete yra asmeniškai tavo pasirinktas pirmasis rimtas kelias į savarankišką gyvenimą, ateitį, karjerą. Ir būtent teisingas jo pasirinkimas ir ėjimas tuo keliu padės tavyje aiškų pamatą tolimesniame tavo gyvenime. Todėl aš galiu drąsiai teigti, jog mane, kaip dabartinę asmenybę, sukūrė būtent universitetas.

Kaip sekėsi ieškoti darbo pagal specialybę? Ar rinkoje reikalingi Automatikos specialistai?

Kai baiginėjau bakalauro studijas, ne aš ieškojausi darbo – darbas ieškojo manęs. Atsimenu, turėjau 4 pasiūlymus, iš kurių pats rinkausi, kur noriu toliau eiti dirbti. Todėl manau, kad visiems, kurie „draugauja“ su tiksliaisiais mokslais, tai yra saugiausia ir perspektyviausia specialybė šiuolaikiniame pasaulyje. Automatikos specialistų paklausa tik auga, ji susijusi su ketvirtąja pramonės revoliucija bei siekiu viską šiuolaikiniame gyvenime automatizuoti. O technologijos šia kryptimi žengia tik pirmyn.