Šią savaitę startuoja jubiliejinė 20-oji „Visuotinė veiksmo savaitė“, ir jos renginiai vyks iki pat vasaros, kai kurie iš šių renginių skirti ir moksleivių kūrybiškumui – kaip pavyzdžiui, video filmukų konkursas ar viktorinos, kuriose gali dalyvauti visa klasė.

Visuotinė veiksmo savaitė – tai pasaulinės švietimo kampanijos (Global Campaign for Education) ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) akcija, skirta didinti žinias apie švietimo problemas visame pasaulyje. Kasmet prie šios akcijos visame pasaulyje prisijungia milijonai studentų, dėstytojų, mokytojų, mokinių bei kitų aktyvistų. Lietuvoje šį renginį jau ne pirmus metus organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC), tiesa, šiais metáis visi renginiai vyks nuotoliniu būdu.

Dalyviai bus mokomi montažo gudrybių

Vienas iš šiemetinės „Visuotinės veiksmo savaitės“ renginių moksleiviams – video filmuko konkursas, kurio laimėtojai bus paskatinti prizais, o paties geriausio filmuko kūrėjas bus apdovanotas planšetiniu kompiuteriu. Tačiau turbūt smagiausia, kad visi dalyviai gaus profesionalias pamokas nuotoliniu būdu apie video filmų montažo gudrybes.

Video filmus kviečiami kurti moksleiviai nuo 5-os iki 12-os klasės. Iki balandžio 30-os dienos norintys dalyvauti konkurse turi užsiregistruoti LVJC puslapyje*, o sukurtų video siužetų bus laukiama iki gegužės 18 d.

Gegužės pradžioje visiems užsiregistravusiems taip pat bus teikiamos nuotolinės pamokos, kuriose video produkcijos įmonės įkūrėjas Arnas Mažylis dalinsis patirtimi bei gudrybėmis, kaip dirbti su Adobe Premier video montavimo programa.

Išskirtos dvi video filmukų konkursinės temos: 1) Pasidalink savo mėgstama veikla; 2) Pasidalink savo karantino dienotvarke.

Pirmoje temoje – „Pasidalink savo mėgstama veikla“ – moksleiviai raginami papasakoti apie savo mėgstamas veiklas, kurias jie atrado arba prisiminė karantino metu – galbūt mokotės šokio paslapčių ar kovos menų nuotoliniu būdu, tapote paveikslus ar išbandote naujus receptus? Dalyviai kviečiami pasijusti mokytojais savo bendraamžiams ir pasidalinti nuotaikingo laiko leidimo „paslaptimis“ video siužeto metu.

Antroje konkursinėje video filmukų temoje – „Pasidalink savo karantino dienotvarke“ – kviečiama papasakoti apie tai, kaip sekasi mokytis ir organizuotis kitas savo veiklas karantino metu. Kokių triukų išmokote, kad beveik visą laiką būnant namuose veiklos neatsibostų, būtų lengviau susikaupti mokslams? Ar pavyko pasiekti, kad jūsų darbotvarkė būtų tiek efektyvi, tiek įvairi, ir joje būtų vietos ir mokslams, ir aktyviam gyvenimui, ir laisvalaikiui?

Konkurso rezultatai bus skelbiami gegužės 25 dieną. Visi konkurso sąlygas atitinkantys bei cenzūriški video kūriniai bus viešinami Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Youtube platformoje.

Mokytojai dalinsis geriausiais pamokų planais

Tarp kitų „Visuotinės veiksmo savaitės“ renginių moksleiviams dar skirtos ir viktorinos. Čia kviečiama registruotis klasėmis. Šio konkurso metu moksleiviai bus kviečiami pasitikrinti turimas žinias bei pasivaržyti su bendraamžiais visoje Lietuvoje. Viktorinų klausimai bus susiję su Darnaus vystymosi (DV) temomis – teks pademonstruoti savo žinias ne tik apie ekologiją, bet ir apie ekonomiką, švietimą, sveikatą ir kt. Viktorinose taip pat gali dalyvauti 5–12 klasių moksleiviai.

Tuo tarpu mokytojai dalyvaus „savo“ konkurse – jie kviečiami dalintis savo sukurtais geriausiais pamokų planais bei dalintis patirtimi, kaip pavyko pritaikyti pamokas nuotoliniam formatui.

 

* Norintys dalyvauti „Visuotinės veiksmo savaitės“ renginiuose, daugiau informacijos ras čia: https://lvjc.lt/visuotine-veiksmo-savaite-2020/

 

Straipsnio autorė: Žydronė Lukšytė

El. paštas: zydrone.luksyte@gmail.com