Šios iniciatyvos organizatoriai – Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Mus visus vienija bendra didelė idėja, kad mokslo keliu žengti kartu daug smagiau. Tikiu, kad moksleiviui svarbu, kas jam padeda. Vyresnis, ką tik panašius iššūkius įveikęs jaunuolis, kuris geba ne tik paaiškinti mokyklinius uždavinius, bet ir suprasti nerimą, lūkesčius, viltis, gali tapti ne tik puikiu mokytoju, bet ir nuostabiu draugu“, – Diana Nausėdienė.

Pasak MRU rektorės profesorės Ingos Žalėnienės, džiugu, kad universiteto dėstytojai jungiasi prie šios socialinės iniciatyvos: „Dabartiniai moksleiviai jau šiemet ar po kelių metų rinksis, kur toliau studijuoti. Šie nuotoliniai užsiėmimai – galimybė moksleiviams karantino laikotarpiu ne tik įgyti naudingų, įdomių  žinių, bet ir susipažinti su universiteto dėstytojais, užduoti jiems rūpimus klausimus“.       

Seminarai – aktualiomis moksleiviams temomis

MRU dėstytojų komanda Lietuvos moksleiviams paruošė nuotolinių seminarų ciklą įvairiomis moksleiviams aktualiomis temomis, kurios vyks visą gegužės mėnesį. Lektorius Marius Laurinaitis supažindins su pagrindiniais asmens duomenų apsaugos principais, aptars dažniausiai daromas klaidas, renkant ir talpinant savo, draugų asmens duomenis socialiniame tinkle, įvardins svarbiausias socialinių tinklų grėsmės. Profesorius Andrius Stasiukynas, patars, kaip planuoti savo veiklas pagal savo psichologines bei fiziologines savybes, kaip efektyviau išnaudoti laiko resursą, išvengti laiko švaistymo. Docentas Tomas Girdenis papasakos apie žmogaus teisę į būtinąją gintį, aptars konkrečius atvejus dėl būtinosios ginties teisėtumo. Seminarą „„Reklamų kova be taisyklių“ ves MRU docentas Valdas Dambrava, kurio domėjimosi sritys yra komunikacijos etika, lygios galimybės ir nediskriminavimo problema, neetiška reklama, krizių komunikacija, viešųjų ryšių strategijos ir kt. O MRU lektorius MRU lektorius Gintautas Katulis seminare kalbės apie įvairius mitus susijusius su psichologija ir jos studijomis. Aptars, kas yra mokomasi psichologijos studijų metu, koks būna psichologo darbas ir kokias kompetencijas jis įgyja.

Visas paskaitas bus galima tiesiogiai stebėti projekto internetinėje svetainėje smms.lt, kai kurios paskaitos bus įrašytos.