Mykolo Romerio universiteto edukacinis projektas „4mm.Pasistiebk“ skirtas norintiems papildomai pasimokius perlaikyti norimą valstybinį abitūros egzaminą, pasigerinti rezultatus ir siekti aukštojo universitetinio išsilavinimo.

Jaunimui labiausiai trūksta psichologinės pagalbos ir palaikymo

Antrus metus antro šanso projekte „4mm.Pasistiebk“ dirbanti mokytoja džiaugiasi galimybe tobulėti ir pažinti įvairių miestų ir miestelių jaunus žmones. Atėję į pamokas, jie atsiveria, pasidalina savo patirtimi ar net nuoskaudomis. Mokytoja pastebi, kad daugumai jaunuolių labiausiai trūksta psichologinės pagalbos ir palaikymo. „Jie dažnai yra sutrikę ar net nusivylę savimi, pikti ant viso pasaulio dėl patirtos nesėkmės. Dauguma yra dirbantys, todėl mokytis patiems yra sunku. Dėl to papildoma pagalba mokantis yra reikalinga ne tik dėl žinių, bet ir tam, kad  jauni, perspektyvūs žmonės vėl pasitikėtų savo jėgomis ir turėtų viltį, jog išeitis yra“, - sako L. Buterlevičieinė.  Pasak mokytojos, tai labai įpareigoja ir verčia ieškoti patrauklių būdų, kaip glaustai ir aiškiai pateikti įdomią ir naudingą informaciją bei per ribotą laiką padėti užpildyti žinių spragas. Mokytoja tiki, jog įveikę šitą kliūtį projekto dalyviai bus dar stipresni, nes yra motyvuoti, ištvermingi, valingi  ir užsispyrę.

„Didžiausias iššūkis – laiko stoka. Medžiagos labai daug, o reikia suspėti išdėstyti, pakartoti. Ir aš, ir jaunuoliai patiria įtampą, nerimą dėl ateities, slegia atsakomybė. Nerimą galima įveikti tik negalvojant kiekvieną akimirką apie egzaminą. Tiesiog mėgautis galimybe mokytis, skaityti, bendrauti“, – teigia L. Buterlevičienė.

Lietuvių kalbos egzaminas atskleidžia asmenybės požiūrį į gyvenimą ir brandą

 „Egzaminai svarbu, bet svarbiausia pasiruošti, subręsti gyvenimui. Ne viską galima išmokti, ne žinios svarbiausia. Svarbiausia būti doru žmogumi. Visų knygų neperskaitysi, daug ką reikia tiesiog ,,širdim pajusti“, - sako L. Buterlevičienė. Mokytoja abejoja, ar galima pasiruošti literatūros egzaminui per kelis mėnesius (ar tik per mėnesį, kelias dienas, kaip galvoja kai kurie mokiniai) - jam ruošiamasi visą gyvenimą, nes norint parašyti gerą rašinį (ypač samprotavimo), reikia ne tik žinių. „Egzaminas patikrina, leidžia pamatyti jauno žmogaus požiūrį į pasaulį, jo puoselėjamas vertybes, apskritai brandą“, – savo patirtimi dalijasi lietuvių kalbos mokytoja.

Kalbėdama apie pasiruošimą nuotoliniu būdu, L. Buterlevičienė teigia, kad  pasiruošti egzaminui  geriausia padeda tikėjimas savo jėgomis, atsakingas darbas, ištvermė, disciplina ir tiesiog mėgavimasis suteikta mokymosi galimybe. „Per karantiną labai svarbu susidėlioti darbus, neatsipalaiduoti, atlikti visas paskirtas užduotis, daug skaityti (ir net papildomai), domėtis įvykiais, plėsti akiratį“, - įžvalgomis dalinasi mokytoja.

Švietimo srityje trūksta aiškumo ir krypties, kur einame

Kalbant apie dabartinę situaciją mokytoja labiausiai pasigenda aiškumo ir krypties matymo, kaip atrodys ateities inovatyvus mokymosi ir mokymo proceso organizavimas. Visiems savo kolegoms ir žmonėms, dirbantiems švietimo srityje, ji linki: „niekada neprarasti vilties, tikėti savimi, suvokti, kad bet kuri patirta nesėkmė  daugiau duoda nei atima. Visada prisiminti, kad tik kantriai ir daug dirbdami tobulėjame. Daug skaityti, nes knygos atveria duris į pasaulį, padeda geriau pažinti save. O sau - sveikatos ir neprarasti tikėjimo jaunais žmonėmis.“