Gero trenerio tikslas – siekti ne tik rezultato

Daugiametį sportininko rengimą ir kelią pergalių link modeliuoja treneris. Jam talkina gydytojai, psichologai, masažuotojai, kineziterapeutai, sporto organizatoriai, mokslininkai, tačiau vis dėlto pagrindinis dirigentas šiame procese yra treneris. Todėl jo vaidmuo siekiant sportinių rezultatų yra neabejotinas. Tačiau gero trenerio veiklos tikslas nėra vien rezultato siekis.

,,Treneris, pasirinkdamas savo profesiją, kartu pats užsikrovė ir didelę atsakomybę – auklėtinio asmenybės ugdymą. Sportininko rengimo vyksmas, kurį valdo treneris, – tai asmenybės ugdymas, reikalaujantis specialių žinių, profesinės kompetencijos, plataus universitetinio išsilavinimo, pedagoginio meistriškumo. Štai kodėl trenerio veikla tokia įvairialypė ir įdomi. Treneris privalo gerai išmanyti vaiko, paauglio, bręstančio jaunuolio ir suaugusio žmogaus psichologinius bei fiziologinius ypatumus, mokėti taikyti pedagoginius asmenybės ugdymo principus ir metodus“,– teigia žymus rankinio treneris ir pedagogas, Lietuvos sporto universiteto profesorius Antanas Skarbalius.

Treniravimo procese labai svarbu išmanyti nuolat atsinaujinančias ir sporto mokslu grįstas treniravimo technologijas. Sporto praktikoje ryškiau nei kasdieniame gyvenime atsiskleidžia sportininko ir jo trenerio asmenybė, charakterio savybės, profesiniai pasiekimai. Tai mus ir džiugina, o kartais ir liūdina, tačiau nepaisant to, trenerio specialybė ir profesinė veikla – jaunatviška, dinamiška ir perspektyvi.

Sporto šakos treneriai rengiami tik LSU

LSU Treniravimo sistemos – vienintelė studijų programa Lietuvoje, kuri rengia visame pasaulyje vertinamus sporto šakų trenerius. Kompetentingų įvairių sporto šakų trenerių trūksta ir Lietuvoje. 2020–2021 m. m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sporto studijoms skiria 120 studentų krepšelių. Taigi jeigu esi sportiškas ir nori tapti profesionaliu sporto treneriu, rinkis šią studijų programą LSU, rimtai studijuok ir siek sporto bakalauro laipsnio.

Studijuodamas LSU galėsi išsirinkti tau tinkamiausią vieną iš 32 siūlomų specializacijų: aerobinė gimnastika, asmeninis treneris, atletinis rengimas, baidarių ir kanojų irklavimas, beisbolas, buriavimas, dviračių sportas, dziudo ir savigynos imtynės, boksas, fechtavimas, futbolas, graikų-romėnų ir laisvosios imtynės, irklavimas, krepšinis, kultūrizmas, lengvoji atletika, meninė gimnastika, neįgaliųjų sportas, orientavimosi sportas, plaukimas, rankinis, regbis, sportinė gimnastika, sportiniai šokiai, stalo tenisas, jėgos trikovė ir svarsčių kilnojimas, šaudymas, šiuolaikinė penkiakovė, tenisas, tinklinis, triatlonas, žiemos sportas.

Nepraleisk progos įgyti tarptautinės patirties – pagal Erasmus+ mainų programą galėsi išvykti dalinių studijų ir praktikos į Europos universitetus.

Baigęs studijas LSU būsi treneris, kuris mokės įdiegti naujausias vaikų ir suaugusių sportininkų rengimo technologijas. Galėsi dirbti sporto šakų treneriu sporto mokyklose ir klubuose, atletinio rengimo ir asmeniniu treneriu. Po bakalauro studijų galėsi siekti žinių Treniravimo sistemų, Sporto fiziologijos ir genetikos bei kitų sričių magistrantūroje.

Daugiau apie Treniravimo sistemas: https://bit.ly/2yrcWtW