Pasak LBA prezidento Manto Zalatoriaus, šiandien teisininkų, išmanančių nuolat besivystančią moderniųjų finansų sritį, paklausa darbo rinkoje nuolat auga, o šios srities specialistų laukiančios profesinės saviraiškos galimybės – labai plačios.

„Šiuolaikinis finansų sektorius yra aktyvi ir dinamiška sritis, kurioje naujovių atsiranda kasdien, o teisiniam reguliavimui tenka itin svarbus vaidmuo. Kiekvienas, kuris naudojasi finansinėmis paslaugomis, mato, kiek daug naujų funkcijų ir patogių sprendimų klientams siūlo jų teikėjai. Tam, kad jos darniai ir saugiai funkcionuotų, būtinas didžiulis specialistų, tarp jų – ir teisininkų, indėlis. Džiaugiamės, kad šalies aukštojo mokslo įstaigos ne tik reaguoja į rinkos poreikius ir siūlo aktualias studijas, bet ir plėtoja abipusiai vertingus santykius su sektoriaus įmonėmis bei organizacijomis“,  – sakė M. Zalatorius, kurio vadovaujama LBA šiuo metu vienija 20 Lietuvoje veikiančių bankų ir kitų finansų sektoriaus įmonių.

Poreikis darbo rinkoje milžiniškas, atlyginimai – gerokai lenkia šalies vidurkį

Pasak Lyros Jakulevičienės, MRU Teisės mokyklos dekanės, įgyta teisininko kvalifikacija ir specialios kompetencijos „Fintech“ srityje programos absolventams leis siekti karjeros įvairiose finansinėse institucijose, bankininkystės, investavimo ir draudimo srityse, skolinimo paslaugas teikiančiose ir kibernetinį saugumą užtikrinančiose įmonėse.

Statistikos departamento duomenimis, 2020 metais šalies finansų sektoriuje dirbo 21 tūkst. asmenų, arba 1,7 % visų šalies dirbančiųjų. Vidutinis finansų bei draudimo srityje dirbančio asmens atlygis pernai sudarė 1 403 Eur/mėn. (neto), tai yra 64 % daugiau nei šalies vidurkis (857,9 Eur/mėn.).

Naujosios studijų programos vadovas doc. dr. Marius Laurinaitis pastebi, kad informacinių technologijų naudojimas ir taikymas finansų sektoriuje neretai sukuria visiškai naujus teisnius santykius, kuriems reguliuoti ir kontroliuoti nebepakanka turimų teisinių žinių.

„Startuojančios studijų programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos teisininką, gebanti atpažinti minėtus kuriamus teisinius santykius, praktiškai taikyti naujas teisės normas, o esant poreikiui, patiems tokias teisės normas sukurti“, – akcentavo M. Laurinaitis. 

Daugiau apie bakalauro studijų programą "Teisė ir fintech".