Suprasdami sudėtingą abiturientų situaciją, dalis mokytojų bei Lietuvos universitetų šiais metais ištiesė „pagalbos ranką“. Vieni paruošė paskaitų ciklą, kaip pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros rašiniui, kiti – suplanavo matematikos, fizikos ar chemijos paskaitų ciklą. Viskas prieinama nuotoliniu būdu, ir beveik viskas yra nemokama.

„Mokytojai abiturientams“ padės pasiruošti lietuvių kalbos ir literatūros rašiniui, istorijai bei kai kuriems kitiems egzaminams

Socialiniame „Facebook“ tinkle buvo sukurta grupė „Mokytojai abiturientams“ – po šiuo „stogu“ susitelkė geriausi atskirų mokyklų mokytojai, kurie paruošė savo dėstomų dalykų paskaitas per pasiruošimo egzaminams prizmę.

Antradieniais šioje grupėje – lietuvių kalbos ir literatūros diena. Mokytojos lituanistės Ramunė Galdikienė (Klaipėdos „Aukuro“ gimnazija) ir Lilija Bručkienė (Klaipėdos „Vidūno“ gimnazija) savo parengtuose video pokalbiuose pasakoja abiturientams, kaip geriau pasiruošti rašiniui: nagrinėja „gero“ rašinio struktūrą, aptaria skirtingų pastraipų komponavimo principus bei kalba apie tai, kaip galima ruošiantis egzaminui įvairiais būdais dirbti su medžiaga – analizuoti, kaupti, pildyti, sisteminti, lyginti.

Visose abiejų mokytojų lituanisčių parengtose pamokose jos nagrinėja konkrečius rašto darbų pavyzdžius, ir pakomentuoja, kur abiturientas „neprašovė“, o kur galbūt nuėjo „šunkeliais“. Mokytojų „duetas“ sudėtingus rašinio komponavimo „vingius“ nagrinėja taip lengvai ir žaismingai, lyg voveraitės riešutus, tad siekiantiems patobulinti rašinio kūrybos įgūdžius, tikrai siūlome šias pamokas pasižiūrėti.

Tuo tarpu ketvirtadieniais grupėje „Mokytojai abiturientams“ pateikiamos video pamokos apie pasiruošimą istorijos egzaminui. Šiam egzaminui abiturientus ruošia istorijos mokytojas Robertas Ramanauskas (Vilniaus Užupio gimnazija). Pirmose video pamokose jis aiškino abiturientams, į ką būtina atkreipti dėmesį istorijos VBE užduotyje susidūrus su karikatūros nagrinėjimo iššūkiu, pasakojo, kaip susitelkti testo užduotims bei pateikė praktinių patarimų su pavyzdžiais, kaip sėkmingai „išgliaudyti“ karikatūrų užduotis.

„Mokytojai abiturientams“ puslapyje taip pat rasite ir pasiruošimo biologijos egzaminui pamokų, ir psichologų patarimų, kaip susitarti su jauduliu, ruošiantis egzaminams.

VGTU padės pasiruošti fizikai

Padėti abiturientams pasiruošę ir kai kurie Lietuvos universitetai. Pavyzdžiui, VGTU nusprendė padėti abiturientams pasiruošti fizikos egzaminui.

Nuotolinės fizikos pamokos startavo nuo gegužės 13-os dienos, ir jos bus tęsiamos iki liepos 9 d. Pamokos vyksta vieną kartą per savaitę, jas veda VGTU Fizikos katedros dėstytoja Jovita Damauskaitė.

Pamokų temos apims visą mokyklinės fizikos kursą bei valstybinio fizikos egzamino programą. Bus kalbama apie kinematiką, jėgas, tvermės dėsnius mechanikoje, molekulinės kinetinės teorijos pagrindus, termodinamikos pagrindus, elektrostatiką, nuolatinę srovę, magnetinį lauką, elektromagnetinius virpesius, kintamąją srovę ir kt. Šių temų pakartojimas, anot VGTU fizikos katedros vedėjo prof. dr. Dainiaus Jasaičio, turėtų padėti geriau pasirengti brandos egzaminui, nes tai padaryti savarankiškai – nemenkas iššūkis.

Šios pamokos yra nemokamos, abiturientams tereikia joms užsiregistruoti. Pamokų temas bei registracijos nuorodą galima rasti VGTU puslapyje.

Mykolo Riomerio universitetas ruošia anglų kalbai

Tuo tarpu Mykolo Riomerio universitetas nusprendė padėti abiturientams pasiruošti anglų kalbos egzaminui.

Nuotolinių konsultacijų metu planuojama suteikti papildomą pagalbą kalbėjimo įgūdžių sutvirtinimui, atliekant dialogo ir monologo, skaitymo ir rašymo užduotis, vėliau jas įrašant ir atsiunčiant mokytojai. Kiekviena užduotis yra įvertinama pagal VBE kriterijus ir papildoma mokytojos komentarais. Taip pat planuojama tobulinti ir klausymo įgūdžius. O tiesioginių transliacijų metu atliekamos panašaus tipo kaip egzamine užduotys. Kiekvienas abiturientas turi galimybę individualiai konsultuotis ir pasitikrinti savo anglų kalbos žinias

Šios konsultacijos taip pat yra nemokamos ir suteikiamos užsiregistravusiems moksleiviams.

Užduočių kartojimas

Pasak daugumos mokytojų, likus mėnesiui iki egzaminų, dar galima pasikartoti kai kurias temas, tačiau naudingiausia būtų tiesiog pasipraktikuoti su panašiomis į egzaminą užduotimis, pakartoti glaustą ir susistemintą informaciją. Tam gali praversti ir specializuoti leidiniai, pavyzdžiui serijos „Korepetitorius", ar „Prieš egzaminą" ir „10 žingsnių", taip pat skaitmeniniai „Eduka klasėje" esantys dvyliktokams skirti bandomieji ir diagnostiniai testai, „Prieš egzaminą" užduotys.

Na, o mes artimiausiu metu planuojame pateikti ir daugiau patarimų, kaip sėkmingai pasiruošti kiekvienam iš laukiančių egzaminų (lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, istorijos, matematikos ir t.t.).

----------------------

Primename, kad šiais metais brandos egzaminai ir priėmimas į aukštąsias mokyklas vyks pavėlintu grafiku. Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 22 d. – liepos 21 d. Pakartotinė egzaminų sesija bus vykdoma nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 4 d. Apeliacijų ir pakartotinės sesijos rezultatų skelbimo terminas – rugpjūčio 17 d.

Pilnas aktualus Lietuvos brandos egzaminų grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/9945/paskelbtas-pilnas-egzaminu-ir-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafikas

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com