Kodėl pasirinkai būtent šią studijų programą?

Treniravimo sistemas pasirinkau dėl kelių esminių dalykų. Vienas iš jų – norėjau sekti savo tėčio pėdomis ir tapti treneriu.  Kitas dalykas, kuris skatino rinktis šią studijų programą, – galimybė derinti studijas su profesionaliu sportu. Tai man buvo vienas didžiausių prioritetų, nes stodamas į LSU intensyviai sportavau. Taigi tikrai gerai pasirinkau: patogus paskaitų tvarkaraštis leido ne tik efektyviai studijuoti treniravimo mokslą, bet ir planuoti savo treniruotes.

Ką studijos Tau davė ir ar tai svarbu Tavo karjerai?
Studijos LSU man suteikė tvirtus profesinius pamatus. Įgijau daug reikalingų žinių, be kurių negalėčiau tikslingai siekti savo rezultatų ir padėti kitiems siekti aukščiausių laimėjimų. Biomechanikos, anatomijos, sporto psichologijos, sporto fiziologijos ir kitų disciplinų žinios, kurių įgijau LSU, dirbant treneriu svarbios kasdien. Jų sėmiausi iš geriausių Lietuvos sporto mokslininkų Alberto Skurvydo, Nerijaus Masiulio, Sigito Kamandulio, Prano Mockaus, Daivos Vizbaraitės ir daugelio kitų sporto srities profesionalų. Jie iki šiol yra mano autoritetai.

Studijuojant Treniravimo sistemas mano specializacija buvo lengvoji atletika. Taigi studijuodamas ir analizuodamas savo sporto šakos subtilybes turėjau progą mokytis iš geriausių dėstytojų, savo srities profesionalų, Viktoro Šilinsko ir Alfonso Buliuolio. Šie žmonės mums, būsimiems lengvosios atletikos treneriams, ne tik įdomiai perteikė teorines žinias, bet ir dalijosi savo neįkainojama praktine patirtimi. Manau, kad taptum geru treneriu, turi studijuoti LSU ir mokytis tik iš geriausių mūsų šalies sporto mokslininkų bei praktikų.

Tai po studijų iškart pradėjai treniruoti jaunuosius talentus?
Taip, esu lengvosios atletikos treneris, dirbu „Starto“ sporto mokykloje. Čia ir prasidėjo mano trenerio karjera. Per penkerius darbo metus 14 kartų tapau Lietuvos lengvosios atletikos čempionų treneriu. Mano auklėtinės Karolina Deliautaitė, Augustė Regalaitė, Aistė Staurylaitė, Kamilė Gargasaitė, Aistė Unskinaitė ir Silvija Baubonytė – daugkartinės Lietuvos čempionės ir prizininkės. Ir 4 x 100 m estafetėse jos ne kartą pelnė greičiausių Lietuvos merginų titulus. O 2019 m. Lietuvos čempionatą prisiminsiu tikrai ilgai, nes mano auklėtinės laimėjo visas tris prizines vietas ir užėmė visą apdovanojimų podiumą! Beje, šios merginos irgi studijuoja LSU bei puikiai suderina studijas ir profesionalų sportą.

Lengvoji atletika – labai svarbi mano gyvenimo dalis, bet penkerius metus dirbu ir Kauno plaukimo mokyklos atletinio rengimo treneriu. Per šį laiką turėjau garbės treniruoti geriausius šalies plaukikus: pasaulio čempioną Simoną Bilių ir Lietuvos rekordininkus Tadą Duškiną bei Ugnę Mažutaitytę, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvius Roką Juozelskį, Eimantą Milių, Eriką Grigaitį. Dirbu ir su sportininkais, siekiančiais geriausių atletinio parengtumo rezultatų. Viena iš tokių atlečių – Julija Stolerenko, prieš porą mėnesių tapusi MMA invicta organizacijos pasaulio čempione. Ją treniruoju jau 2 metus ir per šį ganėtinai trumpą laiką pasiekėme tikrai įspūdingų rezultatų.

Mano gyvenimas sukasi neįtikėtinu greičiu – kaip bėgant sprintą. Net negalėčiau išvardinti visų atletų ir komandų, prie kurių augimo turėjau galimybę prisidėti. Tvirtai žinau, jog be LSU suteiktų pagrindų nebūčiau galėjęs tiek daug pasiekti.

Daugiau apie Treniravimo sistemas: https://bit.ly/2yrcWtW