Apskaitininkas ne buhalteris, bet šios specialybės įgijimas yra pirmasis laiptelis tobulėjimo link. Pradžių pradžia!

Jei esi baigęs ar baigusi 12 klasių ir nori suprasti, kas yra sąskaitų planas, kas yra debetas ir kreditas, įsiskolinimai, bankas ir kasa bei visas kitas profesijos subtilybes, pagalvok apie apskaitininko specialybę, nes mokymas trunka tik vienerius metus.

Asmuo, įgijęs apskaitininko kvalifikaciją, galės dirbti apskaitininku ūkio subjekto buhalterinės apskaitos padaliniuose, apskaitos paslaugas teikiančiose įmonėse. Kaip savo profesijos žinovas suprasi, kokį turtą turi ir kaip jis nusidėvi. Kažką pagaminai – gebėsi apskaičiuoti savikainą. Jei dirbi ir gauni atlyginimą – patikrinsi, ar jis teisingai apskaičiuotas. Žinosi viską apie mokesčius ir nebus nemalonių netikėtumų.

Apskaitininko darbo priemonės – kompiuteris, telefonas, faksas ir kita biuro įranga, klientų informacijos duomenų apdorojimo ir apskaitos programos, ir kt. Vadinasi - būsi šiuolaikiškas ir nebijosi išmaniųjų informacinių kompiuterinių technologijų. Apskaitininko darbo vieta patalpoje, kurios sukurtas jaukumas tavo rankose. Dirbama individualiai ir (arba) komandoje.

Apskaitininko modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam apskaitininkui parengti, kuris gebėtų savarankiškai tvarkyti buhalterinę apskaitą, tvarkyti turto dokumentus ir registruoti apskaitoje, tvarkyti įsipareigojimų dokumentus ir registruoti apskaitoje, formuoti bei apskaityti pajamų ir sąnaudų duomenis. Šiuolaikiškas apskaitininkas turi turėti atitinkamų žinių bei įgūdžių šiose srityse: apskaita, mokesčiai, teisė, informacinės technologijos.

Pagrindinis apskaitininko bruožas – atidumas, nes nuo apskaitininkų darbo ir jų suvedamų duomenų priklauso ir įmonės įvaizdis, ir darbo našumas. Labai svarbu, kad apskaitininkas būtų disciplinuotas žmogus, kuris  turi loginį mąstymą ir sistemingai dirba.

Praktiška apskaitininko specialybė leidžia nesunkiai susirasti darbą ir suteikia galimybę tęsti studijas kolegijose ar universitetuose.

Įgyti apskaitininko specialybę padės VšĮ PPRC Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio padalinio profesijos mokytojai. Priėmimas vykdomas per https://profesinis.lamabpo.lt

Straipsnį parengė VšĮ PPRC Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio padalinio profesijos mokytoja metodininkė  Edita Malinskienė