* Straipsnis papildytas abiturientų įspūdžiais.
** Anglų kalbos egzamino užduotys šioje nuorodoje.
*** Preliminarūs anglų kalbos egzamino užduočių ATSAKYMAI yra čia.

 

Šiandien abiturientai ėmėsi „nebaigtų reikalų“ su anglų kalbos egzaminu – laikė antrąją egzamino dalį, kurioje atliko klausymo, skaitymo ir rašymo užduotis. Pirmąją egzamino dalį jie buvo laikę prieš šiek tiek daugiau nei savaitę – birželio 22 dieną.

Antroje egzamino dalyje klausymo užduotims atlikti buvo skirtas pusvalandis – per jį, du kartus išklausę anglišką tekstą, abiturientai turėjo atsakyti į testo klausimus. Skaitymo užduotims atlikti buvo skirta valanda (perskaičius tekstą reikėjo atsakyti į pateiktus klausimus), o rašymo užduočiai – 90 minučių (abiturientai angliškai rašė laišką ir rašinį duotomis temomis). Iš viso egzamino trukmė – 3 valandos.

Ar viskam užteko laiko, ar nepakišo kojos jaudulys ir ar rašymo temos nebuvo sunkesnės už prieš savaitę vystytus monologus?

Temos – paprastesnės nei tos, kuriomis teko kalbėti monologų metu

Portalo kalbintos Kauno „Saulės“ gimnazijos abiturientės pasakojo, kad šiandien tikėjosi sunkesnių temų – tam buvo nusiteikusios po pirmosios anglų kalbos egzamino dalies (kalbėjimo), kai monologams teko „keistesnės“ ir dažnu atveju tikrai sudėtingesnės užduotys. Lietuvių egzamino temos taip pat nuteikė abiturientus sunkumams, kadangi nebuvo visiškai paprastos.

Tuo tarpu šiandien anglų kalbos egzamino rašinių temos pasirodė kone pernelyg lengvos.

Kaip pasakojo abiturientė, laišką teko rašyti korona viruso ir karantino tema.

„Užduotis buvo suformuluota taip, kad esame nusipirkę bilietus, o renginys dėl epidemijos ir karantino yra atšauktas. Tad reikia susiderinti, ar bus grąžinami pinigai, ar perkeliama renginio data“, – pasakojo „Saulės gimnazijos abiturientė Silvija Bagrovaitė. Esė rašinyje teko pasakoti apie mokymosi nuotoliniu būdu privalumus ir trūkumus.

„Tai labai kasdieniškos, suprantamos temos – būtent šiomis aktualijomis gyvenome pastaruoju metu, tad sunku tikrai nebuvo“, – sakė Silvija.

Nors per tris valandas teko išspręsti nemažai užduočių, tačiau laiko merginai užteko. Silvija pasakojo, kad padėjo prieš tai buvęs bandomasis egzaminas – jo metu abiturientai apsiprato prie laiko rėmų, kurie riboja egzamino užduočių atlikimą.

Už šią savaitę laikytą anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį abiturientai maksimaliai gali surinkti 75 taškus (iš šimto). Likusią dalį taškų (dar 25 tšk.) jie galėjo „užsidirbti“ pirmoje egzamino dalyje (kalbėjimo), kurią moksleiviai laikė šiek tiek daugiau nei prieš savaitę, birželio 22 d.

Apie karantiną – iš asmeninės patirties

Kita „Saulės“ gimnazijos abiturientė Simona Pliopytė taip pat džiaugėsi lengvesnėmis nei monologui tekusiomis temomis.

„Tiek laiško, tiek esė temos buvo gana lengvos, susijusios su šiomis dienomis. Nebuvo sudėtinga atsirinkti ką rašyti, kadangi turėjau nuomonę šiomis temomis. Rašydama apie nuotolinį mokymą, išskyriau ir privalumus, ir trūkumus. Didžiausias privalumas man buvo tai, kad namuose galėjau geriau susikoncentruoti mokymui nei mokykloje, pamokų metu. O didžiausias trūkumas – kad tikrai daugiau pavargdavau. Per dieną tekdavo praleisti po 6 valandas prie kompiuterio“, – pasakojo Simona.

Abiturientė taip pat pasakojo, kad mokantis prie kompiuterio kiek pagedo ir merginos akys – teko įsigyti akinius.

Klausymo užduotims reikėjo daugiau atidumo

Ankstesnių metų anglų kalbos egzaminų metu yra pasitaikę, kad klausymo užduotys sukėlė tam tikrų komplikacijų – pavyzdžiui, pernai abiturientai skundėsi, kad tekstas buvo įskaitytas žmogaus su sunkiai suvokiama dikcija, skaitovas „šveplavo“.

Šiais metais abiturientai skaitovo „dikcijai“ pastabų neturėjo – tekstas buvo suprantamas. „Žinoma, kiekviena užduotis buvo vis sunkesnė už prieš tai buvusią, tačiau visos jos buvo įveikiamos“, – sakė Silvija.

Simona atkreipė dėmesį, kad jai klausymo užduotyje buvo šiek tiek per didelis garsas. „Pradžioje, kai buvo paleistas tekstas ir sureguliuotas garsas, atrodė, kad garsas tinkamas. Tačiau vėliau garsas, bent jau man, buvo per didelis – kai kurie žodžiai susiliejo“, – sakė Simona. Tačiau ji tikisi, kad svarbiausias teksto dalis bei žodžius jai pavyko aiškiai išgirsti, o tie žodžiai, kurie „susiliejo“, nebuvo svarbiausi.

Pagrindinis trūkumas – pernelyg sugrūsti egzaminai

Egzaminą laikiusios abiturientės sakė, kad su trečiu laikomu egzaminu jau „įsivažiuoja“ ir jaudulio yra šiek tiek mažiau.

„Pirmas egzaminas (anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalis) vyko iš karto po karantino, kai viskas – ir bendravimas, ir grįžimas į mokyklą – atrodė keista. Tačiau dabar jau viskas aiškiau, jaudulys mažesnis“, – pasakojo abiturientė Silvija.

Tačiau, pasak abiturientės, pasiruošimą bei nusiteikimą kiekvienam egzaminui apsunkina tai, kad egzaminai pernelyg sugrūsti (šią savaitę vyksta trys svarbiausi egzaminai: lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos bei matematikos).

„Man tik vakar atėjo atsipalaidavimas po lietuvių kalbos egzamino, tad laiko nusiteikti kitam egzaminui ir jam pasiruošti kaip ir nebuvo“, – sakė Silvija. Mergina iš viso laikys 4 egzaminus, ir visi jai yra svarbūs. Ji norėtų įstoti studijuoti į ISM, kur studijos vyks anglų kalba, tad anglų kalbos egzaminas jai yra itin svarbus.

Simona taip pat nėra labai patenkinta „sugrūstais“ egzaminais.

„Labai sunku atrasti laiko kitiems laukiantiems egzaminams. Po egzamino grįžti pavargęs – ir fiziškai, ir emociškai. Kitą dieną vis dar esi pavargęs ir tikrai sunku ruoštis naujam egzaminui. Bent jau aš asmeniškai niekaip nerandu dabar laiko biologijos egzaminui“, – pasakojo Simona. Ji ketina stoti į medicinos studijas, tad biologijos egzaminas abiturientei yra svarbiausias.

 

--------------------

Šiemetinė brandos egzaminų sesija vyksta vėliau nei paprastai – ji prasidėjo birželio 22 d. ir tęsis iki liepos 21 d.

Valstybinį anglų kalbos egzaminą laiko daugiausiai moksleivių (iš visų galimų pasirinkti egzaminų) –18 653 kandidatai.

Pilnas aktualus Lietuvos brandos egzaminų grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/9945/paskelbtas-pilnas-egzaminu-ir-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafikas

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com