Pasidžiaugti studentų pasiekimais atvyko Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas bei gausus būrys garbingų svečių. Pasak jų, Klaipėdos universiteto studijos itin aukšto lygio, o jį baigusiems specialistams atsiveria perspektyvos ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Garbingi šventės svečiai negailėjo sveikinimų absolventams ir džiaugėsi, kad Klaipėdos universitetas vis labiau tampa matomas ir vertinamas pasaulio universitetų žemėlapyje.

Pirmoji Europos universiteto laida

Diplomai įteikti Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos, Sveikatos, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultetų, Jūros tyrimų bei Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutų studentams.

Labiausiai pasižymėję absolventai už studijų metais atskleistus gabumus, įdėtas pastangas bei džiuginančius rezultatus trys absolventai atsiėmė diplomus su pagyrimu.

Už puikius pasiekimus studentams premijas skyrė universiteto partneriai: UAB „Airplus1 Lituanica”, Klaipėdos pramoninkų asociacija, Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, Klaipėdos Rotary klubas Karalienė Luizė. Nepamiršti ir apdovanoti ir Lietuvos kultūrai šiemet nusipelnę universiteto atstovai.

„Galite didžiuotis, nes esate pirmoji Klaipėdos universiteto laida, kurių diplomuose – Europos universiteto ženklas. Kartu su kitomis penkiomis Europos aukštosiomis mokyklomis kuriame ambicingą Europos universitetą „EU-CONEXUS“ („European University for Smart Urban Coastal Sustainability“ – liet. „Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai“).

Klaipėdos regionui galime pasiūlyti aukščiausio lygio mokslą ir studijas. Jūs – absolventai – tikrieji universiteto ambasadoriai. Nešate žinią, kad čia įgautos žinios bei patirtis atveria karjeros galimybes ir padeda formuoti ateities pamatus. Prisiminkite, universiteto durys jums – visuomet atviros“, – kalbėjo prof. dr. Artūras Razbadauskas ir linkėjo sėkmės profesiniame kelyje.

Kad Klaipėdos universitete įgytos žinios – aukščiausios kokybės, įsitikinęs ir LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas. „Ši aukštoji mokykla, viena iš trijų Lietuvos universitetų, priklausančių Europos universitetų tinklui. Tai studijų kokybės ženklas“, – pabrėžė LR V. Razumas.

Jis pasidalijo džiugia žinia, kad Europos molekulinės laboratorijos, vienos didžiausios mokslinės organizacijos Europoje, generalinė direktorė išreiškė norą bendradarbiauti su Klaipėdos universitetu.

„Sulaukiau prašymo pasidalinti universiteto atstovų kontaktais. Pasaulyje pripažintos laboratorijos direktorė mato perspektyvas bendradarbiauti su universitetu jūrų molekuklinės biologijos srityje. Tai darkart atspindi, kad Klaipėdos universitete ne tik studijos, bet ir mokslas– itin aukšto lygio“, – diplomų įteikimo šventėje kalbėjo viceministras.

Įteikti ir daktaro diplomai

Kai kuriems studentams studijų metais atskleistus gabumus, įdėtas pastangas bei džiuginančius rezultatus vainikavo neeiliniai diplomai. Pirmąkart diplomų įteikimo šventės metu įteikti diplomai ir mokslų daktarams.

„Man labai pasisekė, kad savąja Alma Mater pasirinkau Klaipėdos universitetą. Čia baigiau bakalauro, magistro, o dabar ir doktorantūros studijas. Klaipėdos universitetas – vartai į pasaulį. Nepraleiskite progos išplaukti į platesnius vandenis“, – kalbėjo Politikos mokslų krypties disertaciją apsigynusi Simona Statneckytė. Ji būsimiems studentams linkėjo studijų metu nerti į žinių, atradimų ir perspektyvų jūrą.

Pasak V. Daukšio, apsigynusio Transporto inžinerijos mokslų krypties disertaciją, daktaro diplomas yra sunkiu ir nepertraukiamu darbu pelnytas įvertinimas, tai tarsi savęs išbandymas siekiant to, ką daugelis nesiryžta daryti.

„Ateities planai –  bandyti apjungti universitetinę veiklą su privačiu sektoriumi visapusiškai ugdant save tiek profesinėje, tiek ir akademinėje veikloje. Klaipėdos universitetas suteikė galimybę augti ir tobulėti. Universiteto laisva jūrinė dvasia ugdė ir ugdo daug gabių ir kūrybingų asmenybių, kurios be abejonės kuria ir kurs Klaipėdos ir regiono ateitį“, – įsitikinęs V. Daukšys.

Studijos – kelionė link svajonių

Studijas Klaipėdos universitete studentai apibūdina kaip vieną didelę kelionę svajonių link. Štai puikiai studijas baigusi Laivo inžinerijos bakalauro studijų programos absolventė Vestina Masiulytė džiaugėsi, kad darbo vietą užsitikrino jau antrame kurse.

„Esu dėkinga, kad mano bakalauro darbas buvo pastebėtas ir įvardintas naudingu miestui. Klaipėdoje turime nuostabų ir vienintelį jūrų uostą Lietuvoje. Čia nuolat trūksta gerų ir kvalifikuotų specialistų: nuo paprasto dokuotojo iki laivo dizainerio. Ji pabrėžė, kad laivo inžinerija – tikrai nėra tik vyriška profesija ir ragino studentus pasidomėti tiek laivybos ir uosto studijomis, tiek ir kitomis studijų programomis Klaipėdos universitete.

Daugiau informacijos apie studijų programas: https://www.ku.lt/priemimas2020/

Penktadienį Klaipėdos universiteto aikštėje įteikti visų trijų studijų pakopų: bakalauro, magistro ir daktaro diplomai. Studijų baigimą liudijančiu dokumentu džiaugėsi 633 29-osios Klaipėdos universiteto laidos absolventai. Dalis šios laidos diplomus atsiėmė sausio mėnesį, tuomet studijas baigė 198 absolventai.

Pasidžiaugti studentų pasiekimais atvyko Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas bei gausus būrys garbingų svečių. Pasak jų, Klaipėdos universiteto studijos itin aukšto lygio, o jį baigusiems specialistams atsiveria perspektyvos ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Garbingi šventės svečiai negailėjo sveikinimų absolventams ir džiaugėsi, kad Klaipėdos universitetas vis labiau tampa matomas ir vertinamas pasaulio universitetų žemėlapyje.