Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Aplinkos inžinerijos fakultete besimokantis Ignas Medžiaušis prieš stodamas domėjosi įvairiomis įdarbinimo galimybėmis ir nepabijojo pasirinkti geodezijos studijų krypties.

Studijų pasirinkimas įvertinus savo polinkius

VGTU Aplinkos inžinerijos fakultete Ignas studijuoja geodeziją. Jis šią studijų programą pasirinko netikėtai: mokykloje sekėsi tikslieji mokslai, todėl ją baigęs, svarstė rinktis inžinerijos studijas.

„Prieš stodamas į universitetą, apie geodeziją nieko nebuvau girdėjęs. Ši studijų programa man pasirodė patraukli todėl, kad norėjau studijuoti inžinerinės krypties studijas. Baigus mokslus, norėjosi būti kuo arčiau profesijos“, – apie savo sprendimą pasakoja studentas.

Studijuodamas pirmame kurse, Ignas mokėsi bendrųjų dalykų, tokių kaip matematika ar fizika. Jam šie dalykai ir mokykloje sekėsi puikiai. Specialybės studijų dalykai, tokie kaip geodezinių uždavinių skaitmenizavimas ar topografijos ir kadastro skaitmeninės technologijos taip pat sudomino, įtraukė vaikiną ir nepasirodė itin sudėtingi.

Didėja geodezijos specialistų paklausa

Geodezijos studijos itin perspektyvios, nes susirasti darbą pagal specialybę įmanoma dar studijuojant. Ignas pradėjo dirbti, kai baigė pirmuosius studijų metus. Tai padėjo įgyti patirties ir lengviau suprasti dalykus, apie kuriuos sužinojo universitete.

„Šiuo metu dirbu geologijos srityje. Tai iš dalies susiję su mano studijuojama specialybe. Žinios, įgytos praėjusiais studijų metais, man itin praverčia darbe“, – sako Ignas.

Studentai, pasirinkę geodezijos specialybę, paskaitų metu mokosi teorinių skaičiavimų, nagrinėja įstatymus, susijusius su geodezija. Taip pat atlieka įvairius laboratorinius darbus, naudodamiesi kompiuterinėmis programomis, specialiais aparatais, tokiais kaip nivelyras, teodolitas ar tacheometras.

„Norėčiau atlikti kuo daugiau praktinių užsiėmimų. Remiantis studijų programa, turime susipažinti su įvairiomis geodezijos sritimis bei įstatymine baze. Taip pat įgyti teorinių žinių tokiose srityse kaip fizinė ir aukštoji geodezija, nekilnojamasis turtas“, – teigia VGTU studentas.

Laisvalaikis – įmanomas ir studijuojant tiksliuosius mokslus

Anot Igno, sąžiningai mokantis paskaitų metu, lieka ir laisvo laiko. Jį vaikinas praleidžia VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto studentų atstovybėje arba draugų apsuptyje.

„Jau antrus metus dalyvauju fakulteto atstovybės veikloje, esu žmogiškųjų išteklių koordinatorius. Organizuoju įvairias veiklas studentams, padedu pirmakursiams integruotis į studentiško gyvenimo ritmą“, – sako VGTU studentas.

Igno manymu, universitetas yra ta vieta, kur galima įgyti žinių ir įgūdžių, tad dvejoti dėl studijų – tikrai neverta. Visiems, kurie svarsto apie geodezijos studijų programą, jis pataria dar labiau domėtis šia sritimi ir nedvejoti.

Šias studijas vaikinas rekomenduotų tiems, kuriems patinka tikslieji mokslai. Taip pat žmonėms, kurie savo gyvenime nori išmokti ir sužinoti kažką neįprasto bei išskirtinio.