Patarimais dalinasi papildomo ugdymo įstaigos „Alfa klasė“ chemijos mokytoja Vilma Kuodytė – ji siūlo savo sprendimus skirtingoms situacijoms prieš egzaminą ir jo metu:

  • Jei jautiesi stiprus chemijos žiniose, pakartok dalykus, kurie „prasprūsta” mokantis – junginių trivialūs pavadinimai, panaudojimo sritys ir fizikinės savybės (žinotinų junginių sąrašas yra egzamino programoje).
  • Jei jauti, kad tavo chemijos žinios ne per geriausios, susikoncentruok į temas, kuriose jautiesi stipriausias.
  • Jei jauti, kad viskas painiojasi ir informacijos perdaug, spręsk praėjusių egzaminų I ir II dalis. Klausimų šablonas dažnai kartojasi, todėl jausiesi ramiau žinodamas, ko tikėtis.
  • Apgalvok, kaip paskirstysi egzamino laiką: geriausia pradėti nuo lengvų užduočių, ir tų, kurias išmanai. Kai turėsi surinktų taškų rezervą, jausiesi ramiau spręsdamas sunkias užduotis. Pradėk perrašinėti atsakymus, dėl kurių esi užtikrintas, į atsakymų lapą likus valandai iki egzamino pabaigos.
  • Spręsdamas uždavinį nusibraižyk schemą, susirašyk duomenis taip, kad galėtum nuosekliai papasakoti istoriją apie atliktus veiksmus. Gali įsivaizduoti save laboratorijoje darantį bandymą. Jei tai pavyksta, pradėk skaičiavimus.
  • Jei neturi jokių minčių, kaip pradėti spręsti uždavinį, suskaičiuok molius

Užėjus nerimui, giliai įkvėpk ir pakartok mintyse „Man puikiai sekasi, nes...”

Linkime sėkmės ruošiantis egzaminui ir, žinoma, jo metu!

 

******

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiais metais tęsis iki liepos 22-os dienos.

Pilnas aktualus Lietuvos brandos egzaminų grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/9945/paskelbtas-pilnas-egzaminu-ir-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafikas

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com