Nacionalinė švietimo agentūra pranešė, kad mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą šiemet išlaikė 94,6 proc. kandidatų. Aukščiausius 9–10 balų įvertinimus gavo 2,7 proc. mokinių – šiek tiek mažiau nei pernai metais (pernai 9–10 balų įvertinimus gavo 3,3 procento mokinių).

Savo rezultatus jaunuoliai gali sužinoti mokyklose.

Praėjusiais metais iš 10 tūkst. 414 kandidatų, laikiusių lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą, išlaikė 94,9 procento.

Kaip yra žinoma, lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas, jį privalėjo laikyti visi siekiantys gauti brandos atestatą. Buvo galima rinktis, ar laikyti šį egzaminą valstybinį, ar mokyklinį. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą šiais metáis pasirinko laikyti maždaug du trečdaliai kandidatų – 17,27 tūkst. Kaip mokyklinį šį egzaminą šiemet pasirinko laikyti 8,5 tūkst. kandidatų.

Mokyklinio egzamino temos

Mokykliniame egzamine kandidatai galėjo samprotauti šiomis temomis:

Ar kultūroje randu savo herojų?

Ar lengva atleisti?

Literatūriniam rašiniui buvo pateiktos šios dvi temos:

Literatūros personažas absurdo akivaizdoje

Valdovo paveikslas literatūroje

Mokykliniame brandos egzamine prie visų temų buvo pateikti ir nukreipiamieji klausimai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui išlaikyti reikėjo surinkti bent 30 procentų taškų.

Apeliacijų tvarka

Po rezultatų paskelbimo kandidatai per dvi darbo dienas savo mokyklos vadovui gali pateikti prašymą, kad darbas būtų vertinamas iš naujo, ir pridėti argumentuotą informaciją, kodėl vertinimas turėtų būti pakeistas.

Apeliacijos nagrinėjimo metu darbas yra vertinamas iš naujo – jo įvertinimas gali ir padidėti, ir sumažėti.

Apeliacijų ir pakartotinės sesijos rezultatai bus paskelbti iki rugpjūčio 17 d.

Kitų egzaminų rezultatai

Kiti rezultatai, kuriuos skelbs Nacionalinė švietimo agentūra – gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų) ir muzikologijos mokyklinio brandos egzamino rezultatai, jie bus skelbiami liepos 24 dieną.

 

*****

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiais metais vyksta nuo birželio 22 d. iki liepos 21 d.

Pilnas aktualus Lietuvos brandos egzaminų grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/9945/paskelbtas-pilnas-egzaminu-ir-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafikas

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com