** Fizikos VBE užduotys paskelbtos čia.

*** Preliminarūs egzamino užduočių atsakymai yra čia.

 

Fizikos egzaminas – paskutinis pagrindinės sesijos metu. Jį šiandien laikė beveik 2,4 tūkst. moksleivių. Egzamino užduotims atlikti buvo skirtos 3 valandos. Ar viskam užteko laiko?

Silpniau pasisekė su „karantininėm temom“

Po egzamino kalbintas Kėdainių „Šviesiosios“ gimnazijos abiturientas Pijus Kizerskis neslėpė nusivylimo. Koją egzamino metu „pakišo“ temos, kurių buvo mokytasi karantino metu.

„Sunkiau buvo su tomis temomis, kurias mokėmės per karantiną – ypač su klausimais iš moderniosios fizikos. Taip pat karantino metu mokėmės bangas ir svyravimus, astronomiją. Tiesą pasakius, pritrūkau motyvacijos sėdėti namie ir mokytis nuosekliai“, – sakė Pijus.

Tačiau abiturientas nekaltina užduočių sudarytojų. „Žinau, kad tai mano paties problema. Užduotys buvo „normalios“, jei mokaisi. Bet kas šį egzaminą išlaikytų, jei turi sąsajų su fizika ir mokėsi nuosekliai“, – teigė Pijus.

Abiturientas taip pat pripažino, kad fizikos egzaminas jam nebuvo svarbiausias – galbūt ir tai sumažino motyvaciją mokytis savarankiškai. „Pasirinkau fizikos egzaminą kaip papildomą – stojant bus imamas arba fizikos, arba IT egzamino balas, tad tikiuosi, kad IT egzaminą išlaikiau geriau“, – sakė Pijus.

Gaudė taškus

Situaciją abiturientui palengvino testas ir kai kurie klausimai II-oje egzamino dalyje – pavyzdžiui, apie fizikinių dydžių matavimo vienetus.

„Čia tikrai viskas bus gerai. Kitur bandžiau išmąstyti ir iki galo išnaudoti duotą laiką, kai kur rašiau bet ką, kas šauna į galvą, ieškojau tinkamų formulių „formulyne“, rašiau viską ką žinau ar šiaip sumąsčiau – galbūt už kai kuriuos klausimus gausiu bent dalį taškų, arba būsiu pataikęs netyčia“, –  pasakojo Pijus.

„Žinoma, užduotys buvo suktos – bet ko daugiau tikėtis iš fizikos. Penkerius metus mokėmės, tai kažką tikrai turėjome atsakyti“, – reziumavo abiturientas.

Pijus gerų rezultatų iš fizikos egzamino nesitiki. „Išlaikyti tikrai išlaikiau, o kokie bus tie rezultatai, dabar sunku spręsti“, – sakė Pijus.

Taigi, paskutinis egzaminas įveiktas. Dabar abiturientams belieka laukti visų rezultatų. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE rezultatus planuojama skelbti liepos 31 dieną, kitų egzaminų – rugpjūčio 5 d. Apie tai rašysime ir portale kurstoti.lt.

 

****

Šiais metais fizikos VBE vyko liepos 21 dieną. Šį egzaminą laikė beveik 2,4 tūkst. moksleivių. Tai buvo paskutinis abiturientų laikytas egzaminas pagrindinės sesijos metu.

Pagal fizikos egzamino matricą, užduotys sudarytos taip (pateikiamos temos ir jų „svoris“ egzamino metu):

  • Metodologiniai fizikos klausimai – 6 proc. taškų;
  • Judėjimas ir jėgos – 25-30 proc. taškų;
  • Makrosistemų fizika – 10-15 proc. taškų;
  • Elektra ir magnetizmas – 20-25 proc. taškų;
  • Svyravimai ir bangos – 25-30 proc. taškų;
  • Modernioji fizika – 10-15 proc. taškų;
  • Šiuolaikinės astronomijos pagrindai – 2-5 proc. taškų.

Viso: 100 proc.

Egzamino užduotyje apytiksliai 40 proc. užduoties taškų atitinka bendrąjį fizikos kursą, 60 proc. – išplėstinį (paklaida – 2 proc.).

Fizikos egzaminui išlaikyti reikia surinkti bent 16 procentų užduoties taškų.

****

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiandien baigėsi. Tuo pačiu prasideda pakartotinė brandos egzaminų sesija, kuri tęsis iki rupjūčio 4 d.

Priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com