Stojamieji egzaminai reikalingi stojant į daugumą menų specialybių, kaip pavyzdžiui: architektūra, kraštovaizdžio architektūra, fotografija, video kūryba ir medijos, interjero dizainas, vaidyba, muzikos studijos, kino menas ir t.t. Taip pat manualinių gebėjimų patikrinimas atliekamas „gyvai“, norint įstoti į dantų technologijos specialybę, o fizinio pajėgumo testas bei profesinio tinkamumo testas – stojant į orlaivių pilotavimo specialybę.

„Gyvi“ stojamieji egzaminai pradėti šią savaitę ir bus tęsiami iki rugpjūčio 14 d. Pilnas stojamųjų egzaminų grafikas į įvairias aukštąsias mokyklas bei specialybes yra čia.

Vėlai vykę brandos egzaminai sunkina pasirinkimą

LAMA BPO prezidento Prano Žiliuko teigimu, aukštosios mokyklos šiemet organizuos virš 60 stojamųjų egzaminų į įvairias specialybes.

Į menų specialybes (kurios taiko stojamuosius egzaminus) šiemet jau užsiregistravo šiek tiek daugiau nei 2 tūkstančiai abiturientų.

„Tačiau kiek dar naujai prisiregistruos, labai sunku prognozuoti, kadangi užsirašyti galima ir vėliausiai parą iki stojamojo egzamino“, – sakė P.Žiliukas.

Pasak P.Žiliuko, abiturientų apsisprendimą šiemet apsunkina ir tai, kad buvo smarkiai pavėlinta brandos egzaminų sesija ir dar tebelaukiama egzaminų rezultatų.

„Kasmet apie 40-50 procentų abiturientų „pajuda“ tik po paskutinio brandos egzamino, nemaža jų dalis – tik sulaukę egzaminų rezultatų, o kai kurie „prasiblaivina“ tik gavę brandos atestatą. Tad didžiausio aktyvumo būtent ir laukiama rugpjūčio pradžioje“, – pasakojo P.Žiliukas.

Aktyvėja priėmimo dokumentų pildymas

Šios dienos duomenimis LAMA BPO svetainėje savo prašymus dėl priėmimo jau pateikė beveik 26 tūkstančiai stojančiųjų. Prieš dvi savaites (liepos 10 d.) šis skaičius siekė beveik 21 tūkst.

Taigi, dabar jau didžioji dauguma abiturientų yra pateikę savo prašymus LAMA BPO svetainėje, tačiau pageidavimus dėl specialybių yra nurodę tik maždaug du trečdaliai – apie 17 tūkstančių – stojančiųjų.

Savo pasirinkimus abiturientai galės koreguoti viso priėmimo laikotarpiu (iki rugpjūčio 18 dienos).  Tačiau svarbu „nepramiegoti“ tiems abiturientams, kurie žada rinktis „retesnes“ specialybes (kadangi nesant pakankamam susidomėjimui, aukštoji mokykla gali nuspręsti šiais metais nerinkti konkretaus kurso) bei tas specialybes, kurioms yra privalomi stojamieji egzaminai, kadangi jie vyks iki rugpjūčio 14 dienos, pagal numatytą tvarkaraštį.

Valstybinių egzaminų rezultatai – nuo liepos 31 d.

Kaip jau esame skelbę anksčiau, pagrindinės brandos egzaminų sesijos rezultatų dar teks palaukti. Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatus planuojama skelbti liepos 31 d., kitų valstybinių egzaminų rezultatus – rugpjūčio 5 d.

Brandos atestatai laikiusiems egzaminus pagrindinės sesijos metu (ir nepateikusiems prašymų dėl apeliacijos) bus išduodami nuo rugpjūčio 7-os dienos.

Apeliacijų ir pakartotinės sesijos rezultatus planuojama skelbti rugpjūčio 17 d.

 

****

Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis į tam tikras specialybes yra čia: (https://bakalauras.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2020/06/2020-m.-stojamųjų-egzaminų-tvarkaraštis-atnaujinta-2020-06-26.pdf

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com