Ketvirtadienio duomenimis (liepos 23 d.) savo prašymus dėl priėmimo LAMA BPO sistemoje jau buvo užpildę 26 tūkstančiai abiturientų. Prieš maždaug dvi savaites (liepos 10 d.) šis skaičius siekė beveik 21 tūkst. Taigi, per dvi pastarąsias savaites prašymus pateikusiųjų skaičius išaugo apie 24 proc.

Aktyvumas, pasak LAMA BPO prezidento Prano Žiliuko, yra pakankamai neblogas. „Gal net geriau nei pernai“, – sakė P.Žiliukas. Ir tikrai, pernai, likus maždaug mėnesiui iki dokumentų pateikimo pabaigos, prašymus buvo pateikę apie 19 tūkst. stojančiųjų.

Žinoma, didžiausio aktyvumo tikimasi po to, kai abiturientai sulauks egzaminų rezultatų – rugpjūčio pirmoje pusėje.

„Kasmet apie 40-50 procentų abiturientų „pajuda“ tik po paskutinio brandos egzamino, nemaža jų dalis – tik sulaukę egzaminų rezultatų, o kai kurie „prasibunda“ tik gavę brandos atestatą. Tad didžiausio aktyvumo būtent ir laukiama rugpjūčio pradžioje“, – pasakojo P.Žiliukas.

Trečdalis neapsisprendę

Nors prašymų pateikimo procesas vyksta pakankamai aktyviai, tačiau akivaizdu, kad ne visi abiturientai jau yra apsisprendę, kur jie norėtų įstoti.

Iš 26-ių tūkstančių pateikusiųjų prašymus, pageidavimus dėl studijų krypties ir aukštosios mokyklos yra nurodę maždaug du trečdaliai – apie 17 tūkstančių – stojančiųjų.

Žinoma, savo pasirinkimus abiturientai dar galės pildyti bei koreguoti iki pat priėmimo pabaigos – rugpjūčio 18 dienos.

„Pernai ir tris valandas prieš dokumentų pateikimo pabaigą dar sulaukėme naujų prašymų“, – pasakojo P.Žiliukas. Nors atidėlioti iki paskutinės minutės gal ir nerekomenduotina (paskutinėmis valandomis sistemos bus gerokai labiau apkrautos nei paprastai), bet gi tai taip žmogiška... :) Tad kai kurie abiturientai  ir šiemet, matyt, pasielgs panašiai...

Pasak P.Žiliuko, kai kurie abiturientai jau ir dabar keičia savo pasirinkimus. „Daugelis taip perdėlioja savo pageidavimus, kad „akmens ant akmens nelieka“, – pastebėjo P.Žiliukas.

Visgi, blaškytis savo pasirinkimuose yra natūralu ir žmogiška – jaunuoliai renkasi savo ateities kelią, ir tai tikrai nėra lengvas procesas.

Jeigu ir jūs dar neapsisprendėte dėl savo ateities, čia yra „6-ių žingsnių programa“, kaip išsigryninti savo pasirinkimus.

Pedagogika šiemet „ant bangos“

P.Žiliukas nenorėjo pernelyg komentuoti, kokios studijų kryptys populiariausios pagal dabartinius duomenis. Pasak jo, šie skaičiai nuolat kinta, ir situacija keičiasi kasdien. Taip pat nesinori padaryti abiturientams „meškos paslaugos“.

“Pavyzdžiui, jei abiturientas sužinos, kad į jo norimą specialybę užsirašė labai daug norinčiųjų, jis gali išsigąsti – “ai, tai ten nepateksiu”. Žodis iš „pirmų lūpų“ gali stipriai paveikti pasirinkimą, ir nebūtinai į teigiamą pusę“, – mano P.Žiliukas.

Tačiau vieną dalyką P.Žiliukas patvirtino – šiemet gerokai populiaresnės pedagogikos studijos – politikų „vilionės“ stipendijomis suveikė.

Liepos 23 dienos duomenimis, prašymus dėl pedagogikos studijų jau buvo pateikę daugiau nei 1700 abiturientų. Motyvacijos pokalbiuose jau sudalyvavo 1 tūkst. abiturientų. Tiesa, dar maždaug 400 jų į motyvacijos pokalbius neatvyko.

Pernai, likus maždaug mėnesiui iki priėmimo pabaigos, į ugdymo mokslų studijų programas prašymus buvo pateikę apie 900 jaunuolių. Taigi, šiemet šios srities populiarumas išaugo bene dvigubai.

Valstybinių egzaminų rezultatai – nuo liepos 31 d.

Kaip jau esame skelbę anksčiau, pagrindinės brandos egzaminų sesijos rezultatų (kurie greičiausiai kažkiek pakoreguos abiturientų pasirinkimus dėl studijų) dar teks palaukti. Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatus planuojama skelbti liepos 31 d., kitų valstybinių egzaminų rezultatus – rugpjūčio 5 d.

Brandos atestatai laikiusiems egzaminus pagrindinės sesijos metu (ir nepateikusiems prašymų dėl apeliacijos) bus išduodami nuo rugpjūčio 7-os dienos.

Apeliacijų ir pakartotinės sesijos rezultatus planuojama skelbti rugpjūčio 17 d.

 

****

Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis į tam tikras specialybes yra čia: (https://bakalauras.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2020/06/2020-m.-stojamųjų-egzaminų-tvarkaraštis-atnaujinta-2020-06-26.pdf

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com