Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informavo, kad mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės kaip ir įprastai – rugsėjo 1 dieną.

Tuo tarpu aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigsis tik rugpjūčio pabaigoje, o paskutinės sutartys bus pasirašomos rugsėjo pradžioje.

Planuojant naujus mokslo metus, yra rengiamasi visiems trims scenarijams, kurie priklausys nuo epidemiologinės situacijos: įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją labiausiai tikėtina, kad mokiniai bus ugdomi grupėse ir klasėse, laikantis nustatytų sveikatos saugos reikalavimų.

Tačiau išliekant tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, ruošiamasi ir šiam scenarijui. Todėl planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų  priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. eur.

Rugpjūčio antroje pusėje, kai mokyklų vadovai ir mokytojai grįžta po atostogų, numatyti seminarai, mokymai, kaip dirbti su IT sistemomis ir mokomosiomis platformomis.

Kitą savaitę ministerija planuoja pristatyti išsamesnę informaciją apie pasirengimą naujiems mokslo metams.

 

****

 

Šiais metais brandos egzaminų sesija vyko vėliau nei įprastai. Pagrindinė egzaminų sesija baigėsi prieš kelias dienas, liepos 21 dieną. Pakartotinė sesija vyksta šiuo metu, paskutinis numatytas egzaminas pakartotinės sesijos metu vyks rugpjūčio 4 dieną – tai bus mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, kurį taip pat galės laikyti ir tie abiturientai, kurie bus neišlaikę šio dalyko valstybinio egzamino.

Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis į tam tikras specialybes yra čia: (https://bakalauras.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2020/06/2020-m.-stojamųjų-egzaminų-tvarkaraštis-atnaujinta-2020-06-26.pdf

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com