Šiandien buvo laikyti beveik paskutiniai egzaminai pakartotinės sesijos metu – fizikos VBE ir mokyklinis muzikologijos egzaminas (II dalis).

Paskutinis egzaminas vyks rugpjūčio 4 d. Tai bus mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Jį laikys ir 1,8 tūkst. abiturientų, neišlaikiusių valstybinio egzamino pagrindinės sesijos metu.

Pakartotinės sesijos metu šiais metais egzaminus laikė 3073 kandidatai. Iš jų 2426 abiturientai, 91 buvęs mokinys ir 556 eksternai.

Pakartotinės sesijos metu egzaminus laikė tie mokiniai, kuriems egzaminai neatvykus į pagrindinę sesiją dėl pateisinamos priežasties buvo atidėti mokyklų vadovų sprendimu. Taip pat egzaminus pakartotinės sesijos metu laiko ir laisvės atėmimo vietose esančiose mokyklose  registruoti kandidatai, namie mokyti mokiniai, negalintys atvykti į brandos egzamino centrą, eksternai, nepateikę prašymų iki lapkričio 24 dienos, bet pateikę jį pasibaigus prašymų teikimo laikui.

Dalis abiturientų „atsibudo“ dėl matematikos

Populiariausias egzaminas pakartotinės sesijos metu buvo biologijos VBE – jį laikė 247 kandidatai. Antroje vietoje – matematikos VBE (230 kandidatų), trečioje – lietuvių kalba ir literatūra (170 kandidatų).

Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atstovai pripažino, kad pasitaikė atvejų, kai matematikos VBE abiturientai laikė pakartotinės sesijos metu, kadangi buvo šio egzamino atsisakę (kai šiemet buvo suteikta tokia galimybė), ir neįvertino, jog šį egzaminą būtina išlaikyti, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą.

Vėliau tokie abiturientai „susigaudė“ ir kreipėsi dėl matematikos VBE laikymo pakartotinės sesijos metu, jiems tokia galimybė buvo suteikta.

Tiesa, NŠA duomenimis, tokių atvejų buvo nedaug.

Atestatus gaus vėliau

Abiturientai, laikę nors vieną egzaminą pakartotinės sesijos metu, atestatus gaus vėliau nei kiti.

Paskutinius pagrindinės sesijos egzaminų rezultatus planuojama paskelbti iki rugpjūčio 5 d., tad abiturientai, kurie laikė visus egzaminus pagrindinės sesijos metu (ir nepateikė apeliacijų), brandos atestatus pradės gauti nuo rugpjūčio 7 d.

Tuo tarpu pakartotinės sesijos egzaminų bei apeliacijų rezultatų laukiama rugpjūčio 17 d. Po to brandos atestatai pasieks ir likusius abiturientus.

NŠA teigimu, tiek pagrindinė, tiek pakartotinė brandos egzaminų sesijos praėjo sklandžiai ir, esą, didžiausi nuopelnai už tai turėtų atitekti savivaldybių švietimo padalinių darbuotojams.

 

****

Šiais metais brandos egzaminų sesija vyko vėliau nei įprastai. Pagrindinė egzaminų sesija baigėsi liepos 21 dieną. Pakartotinė sesija baigsis rugpjūčio 4 dieną – mokykliniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu, kurį taip pat galės laikyti ir tie abiturientai, kurie neišlaikė šio dalyko valstybinio egzamino.

Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis į tam tikras specialybes yra čia: (https://bakalauras.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2020/06/2020-m.-stojamųjų-egzaminų-tvarkaraštis-atnaujinta-2020-06-26.pdf

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com