Profesoriaus teigimu, gausu įrodymų, kad fizinis ugdymas teigiamai veikia ir kognityvines funkcijas, mokinių pasiekimus. Kitaip tariant, fizinis aktyvumas, fizinis ugdymas atpalaiduoja smegenis, parengia jas veiklai, kad „sugertų“ informaciją, naujas žinias.

Kompiuteris ar fizinė veikla?

Ir Europos Parlamento rezoliucijoje teigiama, kad fizinis ugdymas – tai vienintelis mokykloje dėstomas dalykas, kuris tiesiogiai susijęs su mokinių sveikata. Deja, nors daugelis akcentuoja fizinio aktyvumo naudą sveikatai, sportu ar kita fizine veikla Lietuvos moksleiviai užsiima nepakankamai. „Moksleivių fizinis aktyvumas nėra didelis. Vertinant Lietuvos mokinių fizinį aktyvumą Europos ir pasauliniame kontekste esame apie vidurį“, – tvirtina LSU profesorius dr. Arūnas Emeljanovas.

Menko fizinio aktyvumo priežastys aiškios – moksleiviai vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių ir kitų šiuolaikinių technologijų, o tai kenkia jų emocinei ir fizinei sveikatai. Kad ateity dėl to nekiltų rimtesnių sveikatos problemų, jau nuo mažens svarbu vaikams ugdyti norą sportuoti ir būti fiziškai aktyviems. Tad čia itin svarbus fizinio ugdymo mokytojo vaidmuo.

Judėjimo motyvatorius – fizinio ugdymo mokytojas ir treneris 

Šiuolaikinis fizinio ugdymo specialistas tiesiog privalo ieškoti kuo įvairesnių fizinės veiklos formų, kad vaikai noriai įsitrauktų. Jis supažindina mokinius su sveika gyvensena, atskleidžia judėjimo įgūdžių svarbą mūsų organizmui, moko taisyklingo kvėpavimo, pasakoja apie skirtingų sporto šakų įtaką. Kokybiškos fizinio ugdymo pamokos svarbios moksleivio emocinei ir fizinei sveikatai, o kūrybingas ir aktyvus fizinio ugdymo mokytojas įkvepia vaiką taip, kad jis norėtų judėti visą gyvenimą.

Unikalios Fizinio ugdymo ir sporto studijos – LSU

LSU rengia ugdymo mokslų bakalaurus, kurie baigę unikalią šalyje Fizinio ugdymo ir sporto studijų programą tampa kvalifikuotais, motyvuotais ir aktyviais profesionalais. Absolventai galės dirbti ne tik fizinio ugdymo mokytojais, neformaliojo ugdymo specialistais mokyklose, bet ir treneriais sporto klubuose. „Tai ypač patrauklu, nes absolventams atsivers daugiau galimybių įsidarbinti, bus gera paskata patiems kurti savo verslą ir naujausiomis fizinio ugdymo bei sporto mokslo žiniomis dalytis su kitais“, – sako LSU prof. dr. A. Emeljanovas.

Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos studentams dėsto kompetentingi dėstytojai, turintys tarptautinį mokslinį įdirbį. Universitetas glaudžiai bendradarbiauja su Harvardo universitetu. Be to, studentams suteikiamos galimybės išvykti dalinių studijų ir praktikos į Europos universitetus pagal Erasmus+ programą.

Daugiau apie Fizinio ugdymo ir sporto bakalauro studijas LSU: https://bit.ly/3fo9eAL

Sėkmingai baigusieji bakalauro studijas LSU dažnai nori gilinti žinias ir renkasi magistrantūrą.

Daugiau apie Kūno kultūros magistrantūros studijas LSU: https://bit.ly/3gnUq6D