Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvoje sugriežtinus asmens apsaugos priemonių dėvėjimo sąlygas uždarose patalpose, kaukes privaloma dėvėti ir brandos egzaminų pakartotinės sesijos metu. 

Rytoj vyks paskutinis pakartotinės sesijos egzaminas – mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Jį laikys ir 1828 abiturientai, kurie lietuvių kalbos ir literatūros VBE neišlaikė pagrindinės sesijos metu.

Atvykdami į brandos egzaminą mokiniai privalės ne tik turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą, bet ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), nes privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai.

Atvykdami į brandos egzamino centrus, kandidatai turi būti sveiki, neturėti pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių dalyvauti egzamine įpareigojimų.

Tų abiturientų, kuriems pasireikš viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų infekcinių susirgimų požymiai (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), prašoma į egzaminų centrus nevykti.

Jeigu minimi požymiai pasireikš egzamino metu, būtina  nedelsiant iš jo pasišalinti ir skambinti  karštąja koronaviruso linija tel. 1808.  

Pasikonsultuoti galima kasdien 8.00–23.00 valandomis nemokamai skambinant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (I-V  8.00–17.00; V 8.00–15.45) arba rašyti  elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt.

 

****

 

Šiais metais brandos egzaminų sesija vyko vėliau nei įprastai. Pagrindinė egzaminų sesija baigėsi liepos 21 dieną. Paskutinis pakartotinės sesijos egzaminas vyks rugpjūčio 4 dieną – tai bus mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, kurį taip pat galės laikyti ir tie abiturientai, kurie neišlaikė šio dalyko valstybinio egzamino.

Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis į tam tikras specialybes yra čia: (https://bakalauras.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2020/06/2020-m.-stojamųjų-egzaminų-tvarkaraštis-atnaujinta-2020-06-26.pdf

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com