Šiandien paskelbti valstybinių brandos egzaminų rezultatai nuliūdino abiturientus. Situacija ypač prasta su matematikos VBE – šio egzamino neišlaikė 32,39 proc. abiturientų (2019 metais – 17,91 proc.). Egzaminą iš viso laikė 15241 kandidatas. Egzamino išlaikymo riba buvo 15 proc., arba 9 taškai iš 60 užduoties taškų. Šimto balų įvertinimą gavo 0,96 proc. kandidatų (2019 m. – 1,46 proc.).

Valstybinis matematikos egzaminas būtinas, norint įstoti į valstybės finansuojamas studijų vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Taigi, jau galima pasakyti, kad šiais metais „nemokamos“ studijos bus neprieinamos bent kas trečiam šių metų abiturientui...

Reikalingi sisteminiai pokyčiai

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, įvertinęs valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus, teigia, kad yra reikalingi sisteminiai pokyčiai bendrajame ugdyme ir didesnė pagalba mokiniams.

„Numatome keletą svarbiausių sprendimo priemonių. Mokiniai turi mokytis pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas. Būtent nuo šių mokslo metų jos bus pradėtos diegti tam tikrose mokyklose, o vėliau tai taps ir visuotina. Mokinius reikia sudominti ir motyvuoti pamėgti matematiką, naujais metodais ugdyti analitinius ir taikomuosius matematinius gebėjimus, kurių, kaip matome, dabar nepakanka. Į šį tikslą orientuotas ne tik naujas ugdymo turinys, bet ir mokytojų rengimas, jų kvalifikacijos tobulinimas, šiuolaikinių informacinių technologijų taikymas“, – sakė A.Monkevičius.  

Daugiau pagalbos aukštesnėse klasėse

Pasak ministro, nuo rudens būtina stiprinti pagalbą mokiniams, besiruošiantiems matematikos, gamtos mokslų egzaminams.

„Aptarsime su savivaldybių, mokyklų vadovais, kaip per mokslo metus užtikrinti papildomas konsultacijas būsimiems abiturientams, vyresnių klasių mokiniams. Svarbu pažymėti, kad 10 klasėje atliekamo pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatai koreliuoja su brandos egzaminų rezultatais. Vadinasi, kuo anksčiau reikia pastebėti vaiko poreikius ir teikti reikalingą pagalbą“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras.

Paklaustas, ar buvo tikslinga didinti valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių aukštosiose mokyklose, kai dabar aišku, jog didelė jų dalis liks neužpildyta, ministras atsakė: „Atsakau – taip, nes šis sprendimas yra ilgalaikis, brėžiantis valstybės kryptį užtikrinti, kad studijos būtų prieinamesnės visuomenei, nemažinant jų kokybės kartelės“.

 

****

 

Šiais metais brandos egzaminų sesija vyko vėliau nei įprastai. Pagrindinė egzaminų sesija baigėsi liepos 21 dieną. Pakartotinė sesija baigėsi vakar, rugpjūčio 4 dieną.

Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis į tam tikras specialybes yra čia: (https://bakalauras.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2020/06/2020-m.-stojamųjų-egzaminų-tvarkaraštis-atnaujinta-2020-06-26.pdf

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com