Bet tai ne padėtis be išeities – įstoti į Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) valstybės nefinansuojamą studijų vietą vis tiek yra galimybių. Kokios sąlygos? Į VGTU valstybės nefinansuojamą vietą galima įstoti, jei:
 
1.    Išlaikytas bent vienas valstybinis brandos egzaminas;
2.    Pasiektas minimalus konkursinis balas – 5,4.
 
Kokia studijų kaina? Ar yra galimybių pereiti į valstybės finansuojamą vietą? 
 
Šie klausimai aktualūs stojant į valstybės nefinansuojamas vietas. Pasirinkusieji inžinerijos, informatikos ar technologijų mokslų studijas už vieną semestrą moka 1475,5 Eur; matematikos mokslų studijų semestras kainuoja 1018,5 Eur; socialinių mokslų ar verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės programų semestro studijų kaina yra 834,5 Eur.
 
Įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą, nereiškia, kad už studijas reikės mokėti visą laiką. Gerai išlaikius sesijos egzaminus ir atsiradus laisvų valstybės finansuojamų vietų, jos gali atitekti iki tol už studijas mokėjusiems geriausiems studentams. Dėl specialistų poreikio ir ne vienodo studijų populiarumo tiksliuosiuose, inžineriniuose moksluose tai padaryti būna lengviau nei socialiniuose ar humanitariniuose moksluose.
 
Ar yra dar kokių galimybių?
 
Nuo šių metų VGTU bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) rengs priešgaisrinės priežiūros inspektorius ir kitus specialistus pagal trišales sutartis su studentais ir departamentu. Įstojusieji į Gaisrinės saugos studijų programą, į valstybės nefinansuojamą (bei finansuojamą) vietą galės sudaryti Trišalę stojimo į vidaus tarnybą sutartį. Pagal ją departamentas įsipareigoja finansuoti pirmojo semestro studento studijų kainą, taip pat ir antrojo studijų semestro studento studijas, jei pirmąjį jų semestrą jis išlaikys vidurkiu, ne mažesniu nei 7, o pabaigus studijas ir įgijus bakalauro diplomą Statuto nustatyta tvarka absolventas bus skiriamas į jo išsilavinimą ir profesiją atitinkančias pareigas departamente ar jam pavaldžiose įstaigose.
 
Daugiau atsakymų į su studijomis susijusiais klausimais galima rasti DUK skyrelyje.
 
Iškilus klausimų visada galima pasikonsultuoti su Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro specialistais:
Telefonu (8 5) 274 4949
El. paštu priemimas@vgtu.lt