Nežinia, kas labiausiai lėmė šiemetinį profesinių mokyklų populiarumą – tai, kad didelė dalis šiemetinių abiturientų neišlaikė matematikos VBE (tokiu būdu jiems buvo užvertos durys į nemokamą mokslą Lietuvos aukštosiose mokyklose) ar kitos priežastys – tačiau susidomėjimas profesiniu mokymu šiais metais akivaizdus.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimo etapui, mokytis profesinio mokymo įstaigose pakviesti beveik 19 tūkst. stojančiųjų, o tai beveik 30 proc. daugiau nei pernai, kai jų buvo 14,7 tūkst.

Ypač – daugiau nei 40 proc. – išaugo kiekis stojančiųjų, kurie siekia įgyti profesinį išsilavinimą jau turėdami vidurinį išsilavinimą: 2020 m. jų yra 13,3 tūkst., 2019 m. buvo 9,3 tūkst.

Populiariausiųjų trejetukas: inžinerija, paslaugos ir sveikata

Daugiausiai stojančiųjų į profesines mokyklas dėmesio susilaukė inžinerija ir inžinerinės profesijos – į šias studijas pakviesta daugiau nei 4 tūkst. asmenų. Paslaugų asmenims sritį rinkosi 3,7 tūkst. stojančiųjų, sveikatos priežiūrą – daugiau nei 2 tūkst. stojančiųjų.

Tiesa, panašiai populiariausiųjų trejetukas profesinėse mokyklose atrodė ir pernai: pirmoje vietoje buvo taip pat inžinerija, antroje – paslaugos asmenims, o štai trečioje, skirtingai nei šiemet – architektūra ir statyba.

Profesija mokyklos suole

Dalį mokinių į profesines mokyklas šiemet pritraukė ir pradėta įgyvendinti nauja iniciatyva – galimybė mokytis profesijos, dar besimokant bendrojo ugdymo mokykloje. Sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti pakviesti 385 būsimi I–IV gimnazijos klasių ir 9–12 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai. Jie mokysis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Planuojama, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. modulių pasiūla dar labiau prasiplės – juos rinktis bus kviečiami ir jau įgijusieji vidurinį išsilavinimą suaugusieji.

Papildomas priėmimas

Nesuspėjusieji pateikti savo prašymus įstoti į profesines mokyklas, dar galės sudalyvauti papildomame vasaros priėmimo etape, kuris vyks rugpjūčio 22–26 d.

Į profesinio mokymo įstaigas likus laisvų vietų taip pat bus galima stoti rudeninio priėmimo metu – nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 20 d.

 

****

 

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com