Matematikos valstybinį brandos egzaminą šiais metais laikė 15,2 tūkstančiai kandidatų (tiek šiemetinių abiturientų, tiek anksčiau baigusių mokyklas). Egzamino išlaikymo riba buvo 15 proc. iš 100, arba 9 taškai iš 60 užduoties taškų.

Visoje šalyje egzaminą išlaikė vos 67,61 proc. kandidatų (2019 m. – 82,09 proc. kandidatų). Šimto balų įvertinimą gavo 0,96 proc. kandidatų (2019 m.  – 1,46 proc.).

Vakar rašėme apie tai, kuriuose miestuose bei rajonuose matematikos egzaminas buvo išlaikytas geriausiai (pagal egzamino išlaikymo procentą), o kur rezultatai atrodo liūdniausiai – apie tai paskaityti galite čia.

Na, o šiandien jūsų dėmesiui – mokyklos, kuriose matematikos egzaminą išlaikė visi mokiniai. Žemiau skelbiami rezultatai – tik pagrindinės sesijos metu egzaminą laikiusių moksleivių, be eksternų ir buvusių mokinių. Į sąrašą neįtraukėme mokyklų, kuriose matematikos egzaminą laikė mažiau nei 3 mokiniai (kadangi jei egzaminą išlaikė „visi du mokiniai“, tai dar nerodo geresnių už vidurkį rezultatų – Lietuvoje gi egzaminą išlaikė du iš trijų :) ).

 21 mokykla, kurioje matematikos egzaminą išlaikė visi mokiniai:

                                                Iš viso egzaminą laikė (mokinių skaičius)

Biržų r. Vabalninko B.Sruogos gimnazija           5

Kalvarijos sav. Sangrūdos gimnazija      5

Kauno Jėzuitų gimnazija           73

Kauno KTU gimnazija              90

Kauno LSMU gimnazija            59

Klaipėdos licėjus          28

Klaipėdos VĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazija      5

Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazija     3

Rietavo sav. Tverų gimnazija    6

Šilutės r. Vainuto gimnazija       5

Švenčionių r. Pabradės “Žeimenos” gimnazija    3

Vilniaus Jėzuitų gimnazija         70

Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija          4

Vilniaus Licėjus            102

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija    184

Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija         3

Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija           5

Vilniaus r. Pagirių gimnazija     27

Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija      19

Vilniaus VIMS International Meridian School    6

Vilniaus VšĮ „Saulės“ privati gimnazija 18

 

Trečdalis šių mokyklų – Vilniuje  

Reziumuojant, per visą Lietuvą tiek ir teturime mokyklų, kuriose matematikos egzaminą išlaikė visi mokiniai – tai viso labo 21-a mokykla (neskaičiuojant tų mokyklų, kur egzaminą laikė mažiau nei trys mokiniai).

Trečdalis šių mokyklų įsikūrusios Vilniaus mieste (7 mokyklos). Vilniaus rajone ir Kauno mieste – po 3 tokias mokyklas, Klaipėdoje – 2.

Tiesa, kai kurios iš šių mokyklų teturėjo vos po 3-5 mokinius, laikiusius matematikos egzaminą. Tačiau kai kurios, turėdamos net apie šimtą ar du šimtus matematiką laikiusių mokinių, sugebėjo juos visus puikiai išmokyti matematikos – tai KTU gimnazija Kaune, Vilniaus Licėjus bei Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija.

Įvertinimai skiriasi

Tiesa, egzamino įvertinimai (ne išlaikymo procentai, o balų „aukštumas“) tarp šiame sąraše esančių mokyklų skiriasi. Pavyzdžiui, Šilutės rajono Vainuto gimnazijos moksleiviai, nors ir visi išlaikė matematikos egzaminą, bet nė vienas jų negalėjo džiaugtis itin aukštais įvertinimais – visi jie gavo mažiausius balus (16-35 balus).

Tuo tarpu KTU gimnazijos abiturientai ne tik visi išlaikė matematikos egzaminą, bet ir visi jie gavo ne mažiau nei 36 balus. Ir net 62 proc. KTU gimnazijos abiturientų gavo pačius aukščiausius balus (85-100 balų).

Vilniaus licėjuje pačius aukščiausius balus (85-100 balų) gavo 68,6 proc. egzaminą laikiusių abiturientų.

Dauguma Vilniaus Mykolo Biržiškos abiturientų gavo 36-85 balus (66,3 proc.), aukščiausius įvertinimus (86-100 balų) gavo 21,2 proc. šios mokyklos abiturientų.

Visa matematikos egzamino išlaikymo statistika pagal mokyklas yra čia.

 

****

Neišlaikytas matematikos VBE daliai abiturientų užkirto kelią į „nemokamą“ aukštąjį mokslą, ir jiems teks tenkintis „mokama“ vieta. Pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas jau pasibaigė.

Neįstojusieji į aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo metu, dar galės pretenduoti į studijas papildomo priėmimo metu (papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 28-31 dienomis).

Pilnas priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas yra čia: https://www.kurstoti.lt/s/10005/lama-bpo-paskelbe-detalu-priemimo-i-aukstasias-mokyklas-grafika

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com