Tahiras Gurbanovas, Tarptautinio verslo absolventas KTU Ekonomikos ir verslo fakultete bei Medžiagų mokslo magistrantūros studijas baigusi Gauhara Kantayeva iš Kazachstano yra vieni pirmųjų, gavusių KTU diplomus Lietuvos ambasadoje Baku ir Lietuvos generaliniame konsulate Almatoje.

„Mums labai malonu, kad Lietuvos ir Kazachstano santykiai aukštojo mokslo srityje palaikomi sėkmingai,“ – Lietuvos generalinis konsulatas Almatoje skelbė savo „Facebook“ paskyroje.

Birželio 29-30 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventams buvo išduoti diplomai ir jų priedėliai, tačiau dalis tarptautinių studentų dar karantino pradžioje išvyko į savo kilmės šalis ir studijas pabaigė nuotoliniu būdu. Šiuo metu dėl skirtingų karantino apribojimų įvairiose valstybėse jie neturi galimybių atvykti į Lietuvą atsiimti dokumentų, todėl siekdamas padėti absolventams išvengti papildomų finansinių išlaidų dėl kelionės į Lietuvą, KTU kreipėsi į LR URM dėl galimybės tarptautiniams KTU absolventams studijų baigimo diplomus atsiimti LR ambasadose.

LR URM pritarus KTU diplomai LR ambasadose ir konsulatuose bus įteikti 9 absolventams, kurie šiuo metu yra Turkijoje, Kazachstane, Sakartvele, Azerbaidžane, Kanadoje, Vengrijoje, Ispanijoje ir Nyderlandų Karalystėje.

„Šiais metais visą universiteto akademinė bendruomenė susidūrė su daug iššūkių: karantinas, staigus perėjimas į pilnai nuotolines studijas, virtuali diplomų įteikimo šventė, ir kitais. Nepaisant iškilusių sunkumų, užsienio šalių studentai sėkmingai nuotoliniu būdu apsigynė savo baigiamuosius projektus ir mes jiems su LR URM pagalba įteiksime diplomus. Tikime, kad ministerijos pagalba, sudarant galimybę įteikti diplomus per LR ambasadas užsienyje, teigiamai prisidės prie Lietuvos kaip tarptautinių studijų šalies įvaizdžio stiprinimo“, – sako KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis.

KTU Tarptautinių ryšių departamento direktorė dr. Giedrė Šadeikaitė džiaugiasi, kad LR URM sutiko padėti ir pandemijos metu – universitetas galės įvykdyti savo įsipareigojimus tarptautiniams absolventams.

„Bendradarbiavimas su LR URM visada buvo glaudus ir konstruktyvus, o įgyvendindami universiteto tarptautinių ryšių plėtros tikslus siekiame studijų tarptautiškumo didinimo bei atsižvelgiame ir į Lietuvos užsienio politikos kryptis ir gaires“, – sako G. Šadeikaitė.

Atliepiant dabartinę situaciją pasaulyje, diplomai ir jų priedėliai yra spausdinami ant saugiųjų dokumentų blankų, parengtų pagal LR saugiųjų dokumentų ir blankų gamybos įstatymą. Blankams taikoma griežta išdavimo ir panaudos apskaita, todėl KTU diplomų ir priedėlių įteikimas per LR ambasadas leidžia užtikrinti maksimalų šių dokumentų saugumą bei tai, kad diplomą atsiims asmuo, kuriam jis skirtas.