Antradienį – teoriją, spręsdami testą, po dviejų dienų – atlikinės praktines užduotis. Kompetencijų vertinimo komisijai teks parodyti, ką jie čia veikė nuo rugsėjo, ko išmoko. Komisijoje, kurios pirmininkas – tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas, – ne tik mokyklos specialistai, bet ir patyrę pasienio apsaugos tarnybos pareigūnai, pasienio užkardų vadai.

Šimtui testo klausimų buvo skirtos keturios valandos, nors kursantams užteko perpus mažiau. Visi 58 būsimieji pasieniečiai testą išlaikė sėkmingai. Viršūnės pasiekti nepavyko, vieno žinios buvo įvertintos devintukui. Didžioji kursantų dauguma (69 proc.), keturiasdešimt, surinko nuo 8-ių iki 7-ių balų, šešiolika (27,6 proc.) – gavo šešetukus, vienas – penketuką.

Pernai septyniasdešimt 34-osios laidos, kuriai mokslų nesutrikdė pandemija ir karantinas, kursantų pasirodė sėkmingiau. Keturių būsimųjų pasieniečių teorinės žinios buvo įvertintos devintukui, šešiasdešimties (85,7 proc.) – nuo 8-ių iki 7-ių balų, šešių – šešetukais.

Penktadienį į posėdį rinksis skirstymo komisija. O dar po savaitės, liepos 17-ąją, kursantai taps pareigūnais. Gavę profesinio mokymo diplomus ir prisiekę Lietuvai, jie išvyks į savo paskyrimo vietas.