Kitais metais brandos egzaminų sesija turėtų prasidėti balandį ir baigtis birželio 21 dieną, pakartotinė sesija baigtųsi liepos 8 dieną, – rašo portalas LRT.lt. Pasak šio portalo, NŠA prognozuoja, kad egzaminai, kaip ir šiemet, vyks sudėtingomis aplinkybėmis. Be to, neatmetamas variantas, kad egzaminai išvis nebūtų laikomi.

NŠA, esą, jau parengė kitų metų brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraščius bei aptarė juos su mokyklų vadovų asociacija bei socialiniais partneriais ir pateikė tvirtinti švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Moksleiviai iki lapkričio mėnesio galės pasirinkti pageidaujamus laikyti brandos egzaminus.

„Atsižvelgėme į praėjusių mokslo metų patirtį ir kitų metų tvarkos projekte jau atsispindi, kad grupės bus mažesnės, atsižvelgiant į COVID-19 situaciją. Greičiausiai egzaminus reikės vykdyti ekstremaliomis sąlygomis“, – cituoja NŠA vadovę Rūtą Krasauskienę naujienų portalas.

Kitais metais brandos egzaminai, esą, bus rengiami tradiciniu būdu, o pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) vyks nuotoliniu būdu, nepriklausomai nuo situacijos su pandemija. Parengtas vienas variantas, kai PUPP patikrinimas rengiamas mokykloje, ir antras, kai namie.

LRT.lt primena, kad šiemet PUPP dešimtokams nebuvo privalomas. Kadangi užduotys jau buvo parengtos, buvo suteikta galimybė mokiniams pasitikrinti žinias savanoriškai.

O nuotoliniu būdu rengti brandos egzaminus, anot NŠA vadovės, dar per anksti.

„Praėjusių metų egzaminai visiems buvo didelis iššūkis. Buvo svarstyti įvairiausi variantai. Kalbant apie brandos egzaminus, vargu ar galima kalbėti apie nuotoliniu būdu vykdomus egzaminus, nes neturime tam saugiklių. Tikiuosi, kad tai laiko klausimas ir ateityje galėtume pereiti prie nuotolinio testavimo, to Nacionalinė švietimo agentūra ir siekia.

Greičiausiu atveju reikėtų, kaip ir šiais metais, peržiūrėti grafikus, tvarkaraščius. Neforsuoti, neskubėti. Ir, be abejo, neatmesti kito varianto, kad brandos egzaminai apskritai nebūtų laikomi“, – naujienų portalui sakė R. Krasauskienė.