Daugelyje aukštųjų mokyklų pirmakursiai rinkosi dėvėdami kaukes, kai kur buvo organizuota šventė ne patalpose, o gryname ore. Naujųjų akademinių metų proga dažnu atveju neatsisakyta ir tradicinėmis tapusių mišių už akademinę aukštųjų mokyklų bendruomenę.

Iš viso į aukštąsias mokyklas šiemet įstojo 20,3 tūkst. pirmakursių, tai tūkstančiu arba 5 proc. daugiau nei pernai, kai jų buvo 19,3 tūkst.  Universitetuose stojantieji sudarė 11,7 tūkst. studijų sutarčių (2019 m. – 10,7 tūkst.), o kolegijose – 8,6 tūkst. sutarčių (2019 m. – 8,6 tūkst.).

Daugiausiai pirmakursių sulaukė Vilniaus universitetas – apie 4,57 tūkst. (kartu su įstojusiais į „mokamas“ vietas) Antroje vietoje tarp universitetų – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – apie 1,43 tūkst. pirmakursių, trečioje – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech) – apie 1,34 tūkst. pirmakursių.

Tarp kolegijų daugiausiai pirmakursių sulaukė Vilniaus kolegija – apie 2 tūkst. (kartu su įstojusiais į valstybės nefinansuojamas vietas), antroje vietoje – Kauno kolegija (1,57 tūkst. pirmakursių), trečioje – Socialinių mokslų kolegija (1,35 tūkst.).

Apie du trečdalius visų įstojusiųjų į aukštąsias mokyklas – 13,5 tūkst. (apie 66,5 proc.) – sudaro tie pirmakursiai, kurie įstojo į valstybės finansuojamas studijų vietas arba vietas su studijų stipendijomis.

Aukštosios mokyklos, kaip ir bendrojo ugdymo įstaigos, mokslo metus pradės „gyvai“, auditorijose. Tačiau dauguma jau dabar yra pasiruošę dalį paskaitų vesti nuotoliniu būdu, o esant sudėtingesnei situacijai perkelti ir didesnę paskaitų dalį į virtualią erdvę.

 

******

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com