Rugsėjo 16 d. duomenimis, Covid-19 atvejai nustatyti 32 švietimo įstaigose (tai sudaro apie 2 proc. nuo visų švietimo įstaigų), tarp jų – dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Mokyklose šiuo metu Covid-19 iš viso serga 48 žmonės: 38 vaikai (0,08 proc.), 6 pedagogai (0,01 proc.) bei 4 kiti švietimo įstaigų darbuotojai. Lietuvoje veikia 1850 švietimo įstaigų, kuriose ugdoma apie 450 tūkst. įvairaus amžiaus mokinių, dirba 45 tūkst. pedagogų.

Atvejai visoje Lietuvoje

Tarp žinomų Covid-19 židinių mokyklose – bent trys mokyklos Vilniuje: M.Mažvydo progimnazija, Gabijos progimnazija bei Kunigaikščio Gedimino progimnazija. Šiose mokyklose klasių, kuriose užfiksuoti užsikrėtimo atvejai, mokiniai yra saviizoliacijoje bei dirba nuotoliniu būdu.

Visgi, pasak Nacionalinio sveikatos centro (NVSC) atstovų, vienintelėje Gabijos progimnazijoje yra fiksuojamas Covid-19 atvejų plitimas įstaigoje, kadangi galimai srautų nespėta suvaldyti laiku. Kitose Vilniaus mokyklose atvejai kol kas yra pavieniai ir neplintantys.  

Tačiau covid-19 atvejai mokyklose yra užfiksuoti ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje: Merkelio Račkausko gimnazijoje Mažeikiuose, Jono Pauliaus II-ojo gimnazijoje Kaune, Jurbarko rajono Viešvilės pagrindinėje mokykloje, Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje, dvejose mokyklose Šiauliuose – Šiaulių V. Kudirkos ir Šiaulių Jovaro progimnazijose ir kt.

Dauguma šių užsikrėtimo atvejų, pasak specialistų, įvyko ne ugdymo įstaigose, o artimoje aplinkoje (šeimose).

Mokyklos tęsia darbą „mišriai“

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, dauguma mokyklų, kuriose yra nustatyti COVID-19 atvejai, dirba mišriai, derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus.

Rugsėjo 15 dienos duomenimis, visiškai vien nuotoliniu būdu dirba viena bendrojo ugdymo mokykla, esanti Rokiškyje, kai praėjusią savaitę izoliavosi apie 260 asmenų (kartu su darbuotojais).

Nuotoliniu būdu taip pat dirba viena ikimokyklinio ugdymo grupė (19 vaikų) ir 24 klasės (vidutiniškai klasėje yra 21 mokinys). Nuotoliniu būdu mokosi ir 1 profesinio mokymo grupė (10 mokinių), dirba 1 neformaliojo švietimo įstaiga. 160 pavienių mokinių šiuo metu taip pat mokosi nuotoliniu būdu. 

„Stebime situaciją ugdymo įstaigose, mokyklos priima tinkamus sprendimus, kaip ir buvo planuota besiruošiant šiems mokslo metams. Švietimo įstaigos laikosi operacijų vadovo nustatytų reikalavimų, iš kurių pagrindinis – siekti, kad skirtingų klasių mokinių srautai nesimaišytų. Dalis mokyklų, ypač didesnės, mažindamos mokinių kontaktus, dirba dviem pamainomis, taip pat vieną mokinių srautą savaitę ar dvi moko nuotoliniu būdu, kitą – įprastai, paskui jie apsikeičia“, – sakė ministras A. Monkevičius.

 

******

 

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com