Tiek Premjeras Saulius Skvernelis, tiek Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiomis dienomis komentavo, kad gali būti teikiamas pasiūlymas prailginti artėjančias mokinių rudens atostogas iki dvejų savaičių. Tai būtų daroma, atsižvelgiant į „nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje“. Tiesa, Švietimo, mokslo ir sporto ministras kol kas apie šią galimybę nepasisakė.

„Turime unikalią galimybę ir, manau, pabandysime tai padaryti – dvi savaites panaudoti pauzei, nes matome, kad yra pakankamai didelis plitimas mokymo įstaigose. Turime savaitę planuotų atostogų, greičiausiai pasiūlysime dar savaitę papildomai“, – šiandien žiniasklaidai sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, tikimasi, kad tos dvi savaitės padės stabilizuoti pandemijos situaciją šalyje.

„Jei apsiribosime su viešu, visuomeniniu gyvenimu, laikysimės distancijos, dėvėsime kaukes, vengsime tų renginių, kurie neprivalomi, tai tos dvi savaitės būtų labai svarbu stabilizuojant situaciją“, – pridūrė S. Skvernelis.

Vis dėlto ne visi tėvai sutiktų su tokiu siūlymu, ypač tie, kurių vaikai – pradinukai. Jiems tektų rūpintis, su kuo palikti vaikus namuose.

Pagaliau, ar kas nors galvoja ir apie mokinius? Jau šiais metais turėjome patirties su tuo, kad nuotolinis mokymas kirto per egzaminų rezultatus. Kaip bus su naujaisiais abiturientais, jeigu jie net ir to nuotolinio mokymo negaus, o jų atostogos bus ilginamos kaskart, kai suprastės „epidemiologiniai skaičiai“? Paskaičiuokime - laukia ne tik rudens, bet ir žiemos atostogos. Ir pavasario...

Jau netrukus abiturientams reikės apsispręsti dėl egzaminų – vos tik grįžus iš „prailgintų“ atostogų?

 

 

****

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com