Šį pirmadienį (spalio 26 d.) prasidės mokinių rudens atostogos, jos, kaip ir normaliai, truks vieną savaitę. Tačiau iš karto po šios savaitės mokiniai į mokyklas negrįš – mokykloms rekomenduojama dar vieną savaitę mokytis nuotoliniu būdu.

Kalbos apie galimą rudens atostogų prailginimą pasigirdo šią savaitę – apie tai kalbėjo tiek Premjeras Saulius Skvernelis, tiek Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tai buvo ketinama padaryti, atsižvelgus į „nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje“.

Vis dėlto šiandien priimtas sprendimas atostogų neilginti. Vyriausybės posėdyje nuspręsta, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. mokiniai atostogaus, o dar vieną savaitę – nuo lapkričio 2 d. iki lapkričio 8 d. bendrojo ugdymo mokyklose 5–12 klasių mokiniams ir profesinio mokymo įstaigose skelbiama kontaktinio ugdymo pauzė – tai yra, mokiniai mokysis nuotoliniu būdu.

Pradinių klasių mokiniai po savaitės trukmės atostogų grįš į mokyklas, jiems nuotolinis mokymas netaikomas, išskyrus savivaldybes, kuriose paskelbtas karantinas, arba tose mokyklose taikomas infekcijos plitimą ribojantis režimas.

„Pasirinktas toks sprendimas, kad ugdymo sistema nesutriktų. Dėl papildomai pratęstų atostogų mokykloms tektų keisti ugdymo planus, be to, suprantame mokinių, ypač – abiturientų, norą nestabdyti mokymosi proceso, rengtis brandos egzaminams. Mūsų svarbiausias tikslas yra rūpintis vaikų, mokytojų, kitų mokyklos darbuotojų saugumu, ir kartu – mokinių ugdymu. Mokyklos jau sėkmingai taiko nuotolinį mokymą, todėl nekontaktinis ugdymas gali toliau vykti, nebūtina dar papildomai pratęsti rudens atostogas“, – sprendimą komentavo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Darželiuose vaikai bus ugdomi kontaktiniu būdu, nebent tose įstaigose būtų nustatytas viruso židinys ar savivaldybėje paskelbtas karantinas. Tokiais atvejais galiotų nuotolinis ugdymas.

Neformalusis vaikų švietimas visoms amžiaus grupėms nuo spalio 26 d. dvi savaites vyks tik nuotoliniu būdu arba, jei tai neįmanoma, veiklos laikinai bus stabdomos. Nuotoliniu būdu bus teikiama ir švietimo pagalba.

Aukštosioms mokykloms rekomenduojama kitas dvi savaites studijas organizuoti nuotoliniu būdu, tačiau joms palikta teisė pačioms apsispręsti, ar studijas vykdyti minėtu būdu, ar įprastu.  

Nuo lapkričio 9 dienos mokyklos dirbtų įprastai pagal nustatytus saugumo reikalavimus, išskyrus tas savivaldybes, kurios patenka į vadinamąją „raudoną“ zoną ir jose skelbiamas karantinas, o ugdymas gali būti vykdomas tik nuotoliniu būdu. Tokių savivaldybių sąrašas bus skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

 

 

****

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com