Į horoskopus nesiūlome žiūrėti rimtai – be abejo, svarbiau yra pažinti save per praktinę savo poelgių stebėseną bei stiprybių/silpnybių analizę, nei skaitant horoskopus.

Vis dėlto, horoskopų skaitymas taip pat gali būti proto mankšta – šiaip ar taip, skaitydami, kad pagal horoskopo ženklą turėtume būti „siekiantys tikslo“, „mokantys bendrauti“ ar dar „kažkokie“, vis tiek lyginame save su šiais aprašymais ir tokiu būdu taip pat gilinamės į savo asmenybę bei užsiimame savianalize. Taigi – paanalizuokime! J

Avinas

Horoskopų kūrėjai sako, kad tipiškas Avinas (jeigu toks egzistuoja) mėgsta iššūkius ir nepakenčia nuobodžios, vienodos rutinos. Jis greitai užsidega siekti tikslų, bet negali išlikti kantrus ilgą laiką. Todėl „darbas su popieriais“ yra ne Avinams.

Jiems geriausiai tiktų tokie darbai, kur jie galėtų pademonstruoti savo konkurencinę dvasią (pvz., įvairios sporto rūšys), taip pat prasmingi darbai, kuriuose jie jaustųsi prisidedantys prie visuomenės gerovės, tačiau ir jaustų savo indėlio svarbą (pvz., jėgos struktūrose, policijoje, ugniagesių pajėgose ir t.t.).

Taip pat Avinai dažniausiai yra kūrybiški (kadangi jiems nepatinka „nuobodžios taisyklės“), tad jie galėtų pritaikyti save ir įvairaus pobūdžio kūrybinėse industrijose: rinkodaros, ryšių su visuomene, žiniasklaidos srityse ir t.t.

Jautis

Jautis dažniausiai apibūdinamas kaip itin darbšti ir kantri asmenybė. Išsikėlęs sau tikslus, jis sieks jų labai nuosekliai ir nebijos darbo gausos. Kruopščiai susiplanuoti laukiančias užduotis ir laikytis savo planų – Jaučiams jokia našta, jie tai daro su malonumu. Kasdienybėje jie mėgsta rutiną, stabilumą ir komfortą.

Jaučiams tiktų darbai švietimo bei teisės srityse, kur reikia itin daug kantrybės ir nuoseklumo. Kadangi Jaučiui svarbi namų estetika ir grožio samprata apskritai, jam tiktų karjera ir namų dizaino bei kitose grožio industrijose.

Dvyniai

Dvyniai yra komunikacijos virtuozai – jiems patinka bendrauti, jie sugeba rasti bendrą kalbą su įvairiausiais žmonėmis, ir jiems tai teikia didelį malonumą. Kadangi jie turi itin lakią vaizduotę ir dažniausiai yra šmaikštūs bei smalsūs žmonės, jiems tiktų rašyti tekstus dainoms, kurti knygas, scenarijus filmams, dirbti žiniasklaidoje ir panašiai.

Be to, Dvyniai dažniausiai yra lankstūs, jų negąsdina naujovės ir pokyčiai, jie greitai mokosi, ir jiems tai yra įdomu. Jie gali būti aktoriais, dirbti kūrybinį darbą nuotoliniu būdu ir keliauti, kurti startuolius ar kurti naujas programas ir aplikacijas (apps‘us), bei... keisti darbus ir veiklos sritį kas kelerius metus.

Vėžys

Vėžiai dažnai aplinkinių matomi, kaip labai jautrios ir empatiškos asmenybės. Jie pagalvoja apie kiekvieną ir pasirūpina visais artimaisiais – tiek ruošdami jiems kalėdines dovanas, tiek besirūpindami jų sveikata. Vėžiai atsiskleidžia geriausiai, kai jų misija – padėti kitiems. Taigi, jiems tiktų karjera švietimo, sveikatos apsaugos ar socialinės rūpybos srityse.

Kadangi Vėžiams taip pat būdingas stiprus „namų jausmas“ (namų jaukumas, saugumas ir t.t.) bei svetingumas, jie gali rasti savo vietą ir apgyvendinimo bei kitų svetingumo paslaugų srityse: viešbučiai ir turizmas, airbnb paslaugos, nuosava kavinukė siūlanti namie keptas bandeles ir t.t.

Liūtas

Liūtai – išdidūs ir mėgstantys dėmesį. Tad neretai horoskopų sudarytojai siūlo jiems pasidomėti tokiomis sritimis, kuriose jie galėtų „spindėti“ ir mėgautis dėmesiu: šou laidos, teatras, kinas ir pan. Kadangi Liūtai dažniausiai jau būna gimę lyderiais, jiems taip pat tiktų siekti karjeros politikoje ar verslo srityje.

Kadangi Liūtai mėgsta spindėti ne tik profesinėje veikloje, bet ir kasdienybėje (jiems patinka brangūs ir kokybiški daiktai), tad ieškodami savo profesinio kelio nepamirškite pasidomėti, kiek pelninga jus dominanti veikla.

Mergelė

Dauguma horoskopų sako, kad Mergelė – pedantiška, tvarką ir aiškią struktūrą mėgstanti asmenybė. Mergelėms patinka aiškios taisyklės ir procedūros bei iki detalių suplanuota veikla, tad joms tiktų dirbti medicinos, finansų, teisėtvarkos srityse. Tos Mergelės, kurias domina mokslas, taip pat puikiai save pritaikytų mokslinių tyrimų srityje.

Kadangi Mergelės ženklą valdo Merkurijus (atsakingas už komunikaciją), jums taip pat tiktų veikla, kurioje reiktų gerų komunikacijos įgūdžių: žurnalistikoje, švietime ir kt.

Svarstyklės

Svarstyklės yra lanksčios asmenybės, kurias domina daugelis dalykų, ir jos gerai jaustųsi daugelyje sričių – jos puikiai dirba komandoje, labai gerai jaučia žmones ir sėkmingai mezga ryšius bei išnaudoja juos, siekdamos bendrų komandos tikslų.

Kadangi Svarstyklėms yra itin svarbus balansas (kad visos pusės, dirbančios projekte, gerai jaustųsi ir būtų įvertintos), jos puikiai atsiskleistų dirbdamos diplomatinėje tarnyboje, joms taip pat tiktų advokato ar mediatoriaus vaidmuo.

Svarstyklių ženklą valdo Veneros planeta (atsakinga už grožį bei menus), tad Svarstyklės puikiai pritaptų ir grožio bei menų industrijoje: mados dizaino, vizualinių menų ir kt. srityse.

Skorpionas

Skorpionai – įtikinėjimo meistrai, jiems taip pat patinka gilintis į procesų bei reiškinių paslaptis, ir tam jie pasitelkia ne tik savo smalsumą ir analitinį protą, bet ir intuiciją. Taigi, jiems tiktų dirbti psichologais, psichoterapeutais, taip pat daryti karjerą chemijos, fizikos ir kitų mokslų srityse.

Kadangi Skorpionai itin lojalūs (tiek savo draugams ar šeimai, tiek pasirinkai veiklai) ir už „savus“ jie stovės iki pabaigos, jiems tiktų ir darbas jėgos struktūrose, policijoje ar pan.

Šaulys

Šauliai puikiai jaučiasi kompanijoje – kiekviename vakarėlyje būtent Šaulys dažniausiai bus ta vakarėlio siela, kuri pasirūpins ne tik užkandžiais, gėrimais, bet ir linksma nuotaika bei įdomia veikla (ar įdomiomis temomis). Šauliai yra smalsūs, o jų dėmesio laukas platus, tad jie galėtų save pritaikyti įvairiose veiklose. Bėda tik ta, kad jiems itin reikia „stimuliacijos“ (kad jiems veikla būtų įdomi), tad neretai jie yra būtent tie, kurie keičia savo veiklos sritį (ar bent jau darbus) gana dažnai, kadangi „stovintis vanduo“ jiems atsibosta.

Šauliui tiktų piloto, skrydžio stiuardo, kelionių žurnalisto profesija, taip pat – darbas ryšių su visuomene srityje.

Ožiaragis

Ožiaragiai dažnai pasižymi stipria valia ir gebėjimu padaryti viską iki galo. Jiems dažniausiai nereikia „jaudinančios“ profesijos ar „iššūkių“ – svarbu, kad darbas būtų stabilus, o darbo etika ir atsakomybės aiškiai apibrėžtos. Būtent todėl Ožiaragiai dažnai renkasi „tradicinius“ darbus: verslo administravimas, finansai ir bankininkystė, buhalterija ir pan.

Būdami itin nuoseklūs ir darbštūs, Ožiaragiai dažnai padaro karjerą pasirinktoje srityje – pradėję nuo žemiausio laiptelio, neretai jie užlipa iki pat karjeros piramidės viršaus.

Vandenis

Vandeniams horoskopų kūrėjai dažnai priskiria ne tik didelį smalsumą ir proto lankstumą, bet ir gebėjimą būti „10 žingsnių priekyje“ visų kitų ženklų. Vandenius domina naujovės, inovatyvūs sprendimai bei atradimai, tad jiems tiktų dirbti mokslo, astronomijos, farmacijos, tyrinėjimų srityse.

Kadangi Vandenius labiau nei jų pačių buitis domina visuomenės pažanga bei gerovė, jiems taip pat tiktų siekti karjeros politikos, valstybinio administravimo, socialinės rūpybos ir kt. srityse.

Žuvys

Žuvys dažnai turi turtingą vaizduotę ir yra itin kūrybiški, todėl jiems tiktų dirbti tokiose srityse, kur jie galėtų išreikšti save: muzika, menai, pramogų bei grožio industrija. Būdami jautrūs ir dvasingi, Žuvų ženklo atstovai neretai yra intravertai, todėl jeigu esate iš intravertiškųjų Žuvų, jums gal netiktų būti ant scenos ir reikėtų rinktis tokias kūrybines sritis, kur galėtumėte likti „už kadro“: fotografija, kinas ir t.t.

Taip pat Žuvų ženklo atstovai dažnai yra emocionalūs ir linkę gilintis į kitų žmonių sielą – jiems gali patikti psichologo, terapeuto karjera.

 

********

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com