Kaip šiandien pranešė naujienų portalas delfi.lt, Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga siūlo šiais metais atsisakyti brandos egzaminų dėl epidemiologinės situacijos bei nuotolinio mokymosi.

„Žiūrėti mokinių metinius pažymius ir kokia yra užsienio praktika, užsienio universitetų. Tą alternatyvą reikėtų svarstyti ir diskutuoti turbūt tiek su abiturientais, tiek su jų tėvais“, – delfi.lt portalui komentavo Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Tuo tarpu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pasak delfi.lt portalo, kol kas nėra linkusi atsisakyti egzaminų, kadangi abiturientų žinių įvertinimas pagal metinius pažymius „turi daugiau trūkumų nei privalumų“.

Kol kas egzaminų tvarkaraščio keisti neketinama, o jau balandį, per moksleivių atostogas, numatytos užsienio kalbų įskaitos žodžiu.

„Šitos egzamino dalys gali vykti, aišku, ir nuotoliniu būdu, jeigu kartais matytume, kad epideminė situacija negerėtų. Tada galimi įvairūs variantai – tiek šiek tiek vėlinti kai kuriuos egzaminus arba perkelti į birželio mėnesį“, – delfi portalui sake ministerijos atstovė Jolanta Navickaitė.

Galutiniai sprendimai dėl egzaminų, pasak ministerijos, turėtų būti priimti iki kovo mėn.

 

********

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com