KVK Slaugos ir socialinės gerovės katedros lektorės doc. dr. Akvilė Virbalienė ir Aurelija Žebrauskaitė ir II kurso Socialinio darbo programos studentė Dailė Docienė, įgyvendino savo idėją ir su 2014 m. laidos absolventės Vilmos Žiogienės pagalba, sukūrė išskirtinę vibroakustinę garsų terapijos kėdę.

Vibroakustinės kėdė pasižymi inovatyviu dizainu, yra ergonomiška, turinti stabilią konstrukciją ir lengvai transportuojama.

Vibroakustinė arfos garsų kėdė leidžia pajusti garso ir vibracijos poveikį sielai. Maloniai vibruojantis ir sklindantisis garsas atitolina nuo kasdieninės veiklos streso ir sutelkia dėmesingam atsipalaidavimui, kurio metu sulėtėja kvėpavimas ir širdies ritmas. Užsiėmimo sesijos metu vyksta gilus atsipalaidavimas visais lygmenimis. Žmonės patiria raminančią vibraciją kartu su švelniu masažu, kuris sukelia ramybės būseną ir suvokimą, kurio dažnai trūksta kasdieniame gyvenime. Šis poreikis ypatingai aktualus pandemijos laikotarpiu. Raminantis ir atpalaiduojantis monochordo garsas suteikia jėgų dvasiniam savęs gydymui ir sugrąžinimui į save.

Taip pat yra nustatyta, kad arfos skleidžiamų garsų vibracijos padeda sumažinti kraujospūdį, nerimą ir skausmo lygius, klausytojams suteikia ramybės, vidinės ramybės ir emocinės pusiausvyros pojūtį. Ši kėdė sustiprina bet kokį terapinį ar pedagoginį darbą holistinės sveikatos priežiūroje, todėl gali būti puikiai pritaikoma padedant žmonėms kovoti su savo emocijomis ir pasijusti geriau.

Ši kėdė bus taikoma dviem kryptimis: modernizuojant socialinio darbo studijų procesą ir įtraukiant šią priemonę į 3 studijų dalykus (Socialinis darbas grupėje, Socialinė gerontologija ir Socialinio darbo metodai); pristatant kėdę ir siūlant ją naudoti socialiniams partneriams dirbantiems sveikatos priežiūros sistemoje su asmenimis, sergančiais demensija.

Ši kėdė yra kolegijos Taikomosios ir mokslinės veiklos idėjų konkurso „Darni aplinka – sveika visuomenė“ rezultatas.

Vibroakustinę garsų kėdę galima pamatyti čia:https://www.youtube.com/watch?v=08zo4AfYroU