Nors kiekvienas verslas turi savo unikalius poreikius, yra keletas geriausių darbuotojų savybių, kurias, atrodo, visi vertina. Norint geriau suprasti bendras gero darbuotojo savybes, kurių dažniausiai tikisi darbdaviai, buvo atliktas tyrimas ir apklausta daugiau nei 2000 vadovų ir žmogiškųjų išteklių specialistų. Jie įvardijo 6 pagrindines savybes, kurių tikisi iš darbuotojų.

1. Tvirta darbo etika: tikslų nusistatymas ir įgyvendinimas

Tvirta darbo etika buvo viena iš populiariausių savybių, į kurią dažniausiai atsižvelgia darbdaviai, ieškodami naujų darbuotojų. Daugelis respondentų norėtų, kad kandidatai įrodytų savo sugebėjimą sunkiai dirbti. Kandidatai, keliantys sau aukštus tikslus arba gerai reaguojantys į vadovų siekius, rodo norą padaryti daugiau nei tik žiūrėti ir budėti kiekvieną dieną.

2. Patikimumas, nuoseklumas

Kandidatai, kurie atlieka užduotis visuomet laiku ir moka planuoti darbus - vertinami geriausiai.

3. Teigiamas požiūris: geros aplinkos kūrimas

Pozityvumas lemia produktyvesnę darbo dieną ir sukuria geresnę aplinką kolegoms darbuotojams. Puikūs darbuotojai nuolatos išsiskiria už savo puikų požiūrį ir užsitarnauja teigiamą reputaciją. Vienas bruožas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra gebėjimas pripažinti klaidas ir vis tiek judėti į priekį su pozityviu nusistatymu.

4. Gebėjimas motyvuoti pačiam save

Kai reikia surasti gerus darbuotojus, vadovai dažnai ieško kandidatų, kurie galėtų imtis iniciatyvos ir atlikti darbą lengvai arba be jokio paskatinimo. Šiems darbuotojams dažnai pakanka vien entuziazmo ir susidomėjimo darbu.

5. Komandinis darbas

Daugelio kompanijų sėkmė priklauso nuo komandų ir ištisų skyrių, ne tik pavienių gerų darbuotojų. Todėl itin reikalinga ir ši darbuotojo savybė, kuri užtikrintų, kad įmonės veikla nesustos vien dėl kažkokių asmeninių ambicijų. Darbuotojas, kuris moka dirbti komandoje - visuomet bus vertinamas aukščiau.

6. Lankstumas

Geras darbuotojas aklai nesipriešins pokyčiams, užuot juos priėmęs ir prie jų prisitaikęs, nes tai yra būtina verslui.

 

Straipsnis parengtas pagal portalo dirba.lt informaciją.

 

********

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com