Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad dėl karantino ir nuotolinio mokymosi iššūkių šiemet brandos egzaminai greičiausiai vėl bus atidėti, o tą laiką reikia išnaudoti intensyvioms abiturientų konsultacijoms, – rašo naujienų portalas delfi.lt.

Pasak ministrės, pavėlinus brandos egzaminus, „pridėtinį laiką“ reikėtų išnaudoti pasiruošimui – organizuoti papildomas konsultacijas bei pamokas abiturientams.

Abiturientų grįžimas į mokyklas ir „gyvos“ konsultacijos abiturientams jau kuris laikas komunikuojama kaip vienas iš prioritetų – esą, abiturientai turėtų grįžti į mokyklas iš karto po pradinukų, kai tik susiklostys tai leidžianti epidemiologinė situacija.

„Mums labai svarbu vakcinacija, svarbu ir testavimas, saugi aplinka, taip pat žiūrime į rodiklius. Karantino režimo ribojimų keitimo plane yra indikuotas tam tikras atvejų skaičius, kad jis turėtų būti mažesnis nei 200. Tai yra visas kompleksas priemonių – turime užtikrinti, kad ir mokytojai būtų saugūs, kad būtų vakcinuoti, žinoma, kad ir vaikai būtų saugūs. Visas tas priemonių kompleksas turbūt leidžia tikėtis, kad vasario pabaigoje tai galėtų įvykti“, – apie abiturientų grįžimą į mokyklas delfi portalui sakė ministrė.

Variantas iš viso atsisakyti egzaminų ir priimant į aukštąsias mokyklas remtis stojančiųjų pažymių vidurkiais jau yra atmestas ir toliau nebesvarstomas. Argumentus, kodėl neturėtume atsisakyti egzaminų ministrė yra išdėsčiusi anksčiau (plačiau apie tai rašėme čia).

Galutiniai sprendimai dėl galimo egzaminų vėlinimo ar dalies egzaminų vykdymo nuotoliniu būdu (pavyzdžiui, anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalies) dar turi būti priimti. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija anksčiau yra žadėjusi tuos sprendimus priimti iki kovo mėnesio.

 

****

Straipsnį parengė: Žydronė Lukšytė

El.paštas: zydrone.luksyte@gmail.com