Jau yra aišku, kad bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas prasidės birželio 1 d. Šiuo metu laukiama detalizuoto priėmimo grafiko.

LAMA BPO prezidentas prof. Pranas Žiliukas mūsų portalui patvirtino, jog preliminarus priėmimo į aukštąsias mokyklas grafikas jau yra suderintas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Jis yra išsiųstas derinti aukštosioms mokykloms. Beliko sulaukti jų oficialių atsakymų ir patvirtinimų. Nors tiksli data kol kas nenurodoma, tačiau tikimasi galutinį patvirtintą priėmimo grafiką paskelbti kitos savaitės bėgyje.

Prof. Pranas Žiliukas patikino, jog šiemet priėmimas į aukštąsias mokyklas vyks anksčiau nei pernai. Lyginant su 2019-aisiais metais, kuomet visuomenės ir mokyklų gyvenimas dar nebuvo paveiktas pandemijos, priėmimo datos bus pavėlintos maždaug savaite.

„Dedame pastangas per daug nenukrypti nuo įprastinio grafiko ir tikimės, kad priėmimas bus baigtas ne vėliau kaip rugpjūčio 24 d. 2021/2022 mokslo metus aukštosiose mokyklose planuojama pradėti kaip įprasta – nuo rugsėjo 1 d., kadangi nėra pagrindo jų vėlinti“, - portalui „Kur stoti“ sakė LAMA BPO prezidentas.

Gavus pritarimą iš aukštųjų mokyklų, detalizuotą priėmimo grafiką dar turės patvirtinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Tuomet jis bus oficialiai paskelbtas LAMA BPO interneto svetainėje bei taps orientyru abiturientams bei visiems ketinantiems šiemet stoti į aukštąsias mokyklas.

Primename, kad praėjusią savaitę LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgida Šiugždinienė savo įsakymu patvirtino šių metų brandos egzaminų grafiką. Pagrindinė egzaminų sesija vyks birželio 7 – liepos 2 dienomis. Pakartotinė – liepos 2 – 20 dienomis. Detalų pagrindinės sesijos valstybinių egzaminų grafiką rasite čia:

Kur stoti | Paskelbtas 2021 metų brandos egzaminų tvarkaraštis

„Kur stoti“ konkursinio balo skaičiuoklę rasite čia:

https://www.kurstoti.lt/kbs#/

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El. paštas: aiste.borjas@gmail.com