1. Domitės žmogaus vidiniu pasauliu

Smalsumas yra privalumas bet kuriame moksle, tačiau psichologams jis ypač svarbu. Jie tiesiog privalo norėti atrasti užslėptas ir giliai pasąmonėje palaidotas žmonių problemas ir traumas, neleidžiančias džiaugtis gyvenimu. Šis mokslas ypač greitai žengia į priekį. Žmogaus protas – paslaptingas ir beribis. Atrodo, kuo labiau giliniesi į jo paslaptis, tuo daugiau nežinai. Nuoširdus smalsumas šiai sričiai bei gebėjimas gyventi be aiškiai apibrėžtų, baigtinių atsakymų, neabejotinai pravers šiame profesiniame kelyje.

  1. Draugai laiko jus patikimu žmogumi

Tikriausiai turite bent vieną draugą (-ę), pas kurį nedvejodami einate klausti patarimo kebliose situacijose. O gal kaip tik jūs esate tas (ta), kurio klausiama, kuriam draugai linkę patikėti paslaptis? Norint tapti populiariu psichologu, būtina kelti pasitikėjimą kitiems. Juk pacientai patiki psichologams intymiausius ir dažnai nemaloniausius savo išgyvenimus, kurių neatskleidžia net patiems artimiausiems žmonėms. Jeigu draugai lengvai atskleidžia jums savo paslaptis, tai greičiausiai rodo, kad aplinkiniams keliate pasitikėjimą.

  1. Mokate klausytis

Didžioji psichologo darbo dienos dalis praeina klausantis, kaip kiti kalba apie save. Susitelkti į tai, ką kalba žmogus, interpretuoti už jo žodžių slypinčias reikšmes bei išmintingai atsakyti, yra didelė atsakomybė. Dėl to psichologui būtina gebėti ilgą laiką atidžiai klausytis ir nepertraukti kito žmogaus.

  1. Pagalba žmonėms jus motyvuoja

Psichologo darbas reikalauja artimai bendrauti su žmogumi ir lydėti jį vidinės transformacijos keliu. Tiek pasirinkus dirbti mokslinių tyrimų srityje, tiek dirbant tiesiogiai su pacientais ar jų grupėmis, turėsite daug progų padėti žmonėms. Jeigu esate „žmonių žmogus“ ir pagalba kitiems jus motyvuoja, verta pasvarstyti apie šią profesiją.

  1. Esate atviras ir mokate nesmerkti

Praktinėje psichologijoje nėra vietos siauram požiūriui bei smerkimui. Psichoterateuptas privalo būti palankiai nusiteikęs kiekvieno paciento atžvilgiu ir kelti pasitikėjimą. Tik tuomet pacientas jausis patogiai atviraudamas. Jeigu kitiems lengva su jumis bendrauti, o jūs pats sugebate neteisti ir neskirstyti žmonių į kategorijas, šie privalumai neabejotinai padės, pasirinkus psichologo karjerą. Jeigu iš jūsų lūpų dažnai sklinda frazė: „nesuprantu žmonių, kurie...“, vadinasi yra, kur tobulėti.

  1. Skaitote tarp eilučių

Jau aptarėme, kad psichologas privalo mokėti atidžiai klausytis. Visgi pacientai ne vien žodžiais išreiškia savo mintis ir problemas. Ne mažiau svarbu pastebėti kito žmogaus kūno kalbą, akių kontaktą, intonaciją, teisingai interpretuoti už žodžių slypinčias reikšmes, kitaip sakant, skaityti tarp eilučių. Jei lengvai pastebite kitų nuotaikas, atpažįstate ir įvardijate už žodžių slypinčias emocijas, tai gali būti palankus ženklas šio karjeros pasirinkimo naudai.

  1. Mėgstate žiūrėti psichologinius trilerius...

Klasika tapę tokių filmų pavyzdžiai yra Memento (rež. Kristoferis Nolanas, 2000 m.), Septyni (rež. Deividas Finčeris, 1995 m.) ar Nuostabus protas (rež. Ronas Hovardas, 2001 m.). Nemažai daliai žmonių psichologinius trilerius žiūrėti nelengva, jie kelia įtampą. O koks jūsų santykis su šiuo žanru? Jeigu jūsų pomėgis domėtis psichologija atsispindi ir jūsų mėgstamų filmų kolekcijoje, susidomėjimas šiuo mokslu tikriausiai yra gilus ir nuoširdus.

  1. ... ir lengvai nuspėjate siužeto posūkius

Galbūt ne tik mėgstate psichologinius trilerius, bet ir dažniausiai pavyksta užbėgti už akių ir nuspėti, kaip pasisuks filmo siužetas? Jeigu natūraliai turite tokį gebėjimą arba bent jau sąmoningai stengiatės nuspėti įvykius, turite potencialą tapti puikiu psichologu.

 

Siekiant tinkamai pasirinkti profesiją, svarbu bent trumpam pabūti psichologu sau pačiam ir nuoširdžiai panagrinėti savo motyvaciją. Atsakykite sau į klausimą, ar renkatės tam tikrą specialybę, remdamiesi mados tendencijomis, aplinkinių įtaka, prestižo kriterijumi, ar nuoširdžiai domitės ta sritimi. Patyrinėję savo laisvalaikio interesus ir asmenines savybes galite rasti vertingų užuominų.

 

Žurnalą "Kuo būti 2021" internetu galite užsisakyti tiesiai į namus: (pristatymas nemokamas): www.kurstoti.lt/?eshop

Žurnalą galite rasti ir daugumoje prekybos centrų. 

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El. paštas: aiste.borjas@gmail.com