„Norime, kad galimybę kuo greičiau pasiskiepyti turėtų visi pedagogai ir visi su mokiniais bei studentais dirbantys žmonės, taip pat sporto treneriai. Į prioritetinę grupę įtraukti ir abiturientai, kad būtų užtikrintas kuo saugesnis ir greitesnis jų grįžimas į mokyklas. Atkreipiu dėmesį, kad skiepas nėra privalomas, kiekvienas gali rinktis. Tačiau kviečiu skiepytis dėl savo ir aplinkinių saugumo, tai ir pati vakar padariau“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujino skiepijimo nuo koronaviruso prioritetus kaip numatė Vyriausybė. Toliau būtų skiepijami visi ikimokyklinio ugdymo pedagogai, dalykų ir neformaliojo švietimo mokytojai, dėstytojai ir švietimo įstaigų darbuotojai, taip pat ir pvz., valytojai, darbuotojai, teikiantys maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais ar studentais, ar būnantys patalpose, kuriose lankosi mokiniai ar studentai. Prioritetiniame sąraše – ir mokyklose dirbantys savanoriai bei abiturientai.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad, siekiant paspartinti skiepijimą, tam tikroms labai didelėms prioritetinėms grupėms, pavyzdžiui, švietimo darbuotojams, abiturientams gali būti ieškoma centralizuotų sprendimų: „Kur visose savivaldybėse yra tų žmonių ir jų yra nemažai, mes kalbame apie dešimtis tūkstančių per visą Lietuvą. Tai galėtų leisti išspręsti tam tikrą problemą ir uždaryti tam tikrą skyrių vakcinavimo ir pereiti prie tolesnių skyrių.“

Tačiau kol kas detali abiturientų bei kitų prioritetinių grupių skiepijimo tvarka ir terminai dar nėra patvirtinti. Sveikatos apsaugos ministerija žada pateikti informaciją apie tai artimiausiu metu.

Gyvenojų skiepijimą organizuoja vietos savivaldybės.

Šiuo metu iš viso yra pasiskiepiję 37 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, antrą kartą – 19 tūkst.

* * * 

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El.paštas: aiste.borjas@gmail.com